Spotkania Absolwentów

Spotkanie maturzystów z 1950 roku

 


40-lecie Matury - 15 września 2016

Po raz trzeci, z okazji okrągłej rocznicy matury spotkały się absolwentki z klasy IV C. Zjazd zainaugurowała msza św. w kościele św. Mikołaja, następnie absolwentki zasiadły w szkolnych ławkach, a po sprawdzeniu obecności, wspominały tych, którzy już odeszli - ukochaną polonistkę Teresę Pochylską i koleżanki. W spotkaniu uczestniczyła pani dyrektor Bożena Bierca. Nie przybyła, ze względu na stan zdrowia, zaproszona wychowawczyni klasy prof. Zdzisława Solarska. 


Spotkanie Absolwentów – Matura 1965

W sobotę 30 maja 2015 roku obyło się spotkanie absolwentów „Staszica” z klas XI „a” oraz XI „b” - rocznik 1965. Spotkanie rozpoczęto uroczystą mszą świętą w Kościele Św. Mikołaja, po której absolwenci udali się do budynku I LO, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami – panią profesor Zdzisławą Wiśniewską oraz panem profesorem Julianem Zdunkiem. W atmosferze wspomnień zwiedzono budynek I LO, a następnie, po uroczystym obiedzie w restauracji „Nowa” opowiadano o szkolnych oraz obecnych czasach.

 

Na zdjęciu Absolwenci – Matura 1965.


65 lat po maturze

28 maja 2015 roku odbyło się spotkanie Absolwentów, którzy naukę w naszej szkole zaczęli tuż po zakończeniu II wojny światowej, a maturę zdawali w 1950 roku tj. 65 lat temu. W spotkaniu uczestniczyła pani dyrektor Bożena Bierca.

Absolwenci zasiedli w szkolnych ławkach, a po sprawdzeniu obecności, wspominali tych, którzy już odeszli oraz trudne lata nauki w powojennej szkole. Następnie,  już mniej oficjalnie, spotkanie kontynuowane było w restauracji „Platan”. 

 


Jubileusz 50-lecia Matury

Maj obfituje w spotkania naszych absolwentów. Tym razem  w sobotę 23 maja 2015 roku spotkali się Absolwenci z klasy 11e, ich wychowawcą była prof. Janina Sarnowska. Maturę zdawali w 1965 roku, a teraz świętowali piękny Jubileusz 50-lecia.

Na zdjęciu uczestnicy spotkania wraz z Panią dyrektor Bożeną Biercą.


60-lecie matury

W dniu 16 maja 2015 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie Absolwentów, którzy maturę zdawali w 1955 roku, teraz obchodzili 60-lecie matury. W spotkaniu uczestniczyły klasy 11a, 11b i 11c.

 

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. w Kościele Matki Bożej Różańcowej, następnie Absolwenci odwiedzili mury Staszica, gdzie wspominali lata swojej młodości, a zakończyło w restauracji Nowa.

 

Poniżej zdjęcie ze spotkania, na którym są Absolwenci wraz z Panią dyrektor Bożeną Biercą oraz kronika z spotkania z okazji 50-lecia matury w 2005 roku

 

 


50-lecie otrzymania świadectw dojrzałości 1964-2014

 

W dniu 31 maja 2014 roku odbyło się uroczyste spotkanie Maturzystów z okazji jubileuszu 50-lecia otrzymania świadectw dojrzałości.

W programie spotkania była Msza święta za żyjących i zmarłych Profesorów oraz Kolegów, spotkanie w I Liceum Ogólnokształcacym oraz spotkanie w restauracji Nova Resto&Pub na Al. Henryka 27.

 

Film ze spotkania

zamknij