Koła zainteresowań

Czy zdajecie sobie sprawę ile zajęć dodatkowych istnieje w naszej szkole? Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!  Chcemy bliżej przedstawić Wam kółka zainteresowań. Zajęcia te pozwalają rozwijać zainteresowania, a poza tym mogą być doskonałym „odstresowywaczem” po szkole. Zobaczcie sami! J

Koło krajoznawczo – turystyczne

              To dobra propozycja dla miłośników pieszych wędrówek i wycieczek górskich. Uczestnictwo w tych zajęciach, to nie tylko możliwość podróżowania i zwiedzania, ale i zdobycia sporej wiedzy na temat naszego kraju, jego zabytków,  przyrody, krajobrazów. Nasze szkolne koło współpracuje oczywiście z Polskim Towarzystwem Tatrzańskim, a przede wszystkim z jego chrzanowskim oddziałem. Dzięki temu członkowie klubu mogą brać udział w wielu tematycznych prelekcjach czy wykładach. Każdy z nich posiada odpowiednią legitymację. W ramach wyjazdów uczestnikom udał się odwiedzić już m.in. Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Beskid Makowski, Beskid Mały, Beskid Wyspowy, Tatry Zachodnie, Wyżynę Krakowsko – Częstochowską oraz Pustynię Błędowską. Opiekunką koła jest prof. Barbara Wawrzyniak oraz prof. Joanna Mamica.

Cheerleaderki

              W naszej szkole odbywają się także zajęcia cheerleaderek. To doskonała propozycja dla wygimnastykowanych i roztańczonych uczennic. Dziewczyny tworzą efektowne układy choreograficzne, a przy okazji ćwiczą i rozciągają się. Każda z nich posiada specjalny strój z nazwą szkoły. Każde zawody czy Szkolny Dzień Sportu są uświetniane ich występami, którym towarzyszy dobra muzyka i morze braw. Ich opiekunem jest profesor Agnieszka Olszowska.

Szkolny Klub Sportowy

              To propozycja dla osób lubiących sport pod każdą postacią. Można tu znaleźć treningi piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, gimnastyki oraz treningi na basenie czy siłowni. Jest to okazja do ćwiczeń, zadbania o swoją formę, ale i do spędzenia ciekawie czasu wolnego. Zajęcia prowadzone są przez szkolnych wuefistów, po lekcjach. Dzięki nim, nasi sportowcy reprezentują szkołę na różnorodnych zawodach, bardzo często zajmując wysokie miejsca. Osoby te mogą także nieco porywalizować w naszej szkole, biorąc udział np. w zawodach podczas Szkolnego Dnia Sportu. Jednak zajęcia te są przede wszystkim rozrywką, okazją do realizowania swoich zainteresowań sportowych, a także sposobem na odstresowanie się po szkole.

Gazeta Szkolna „Gimpel”

              Gazetę szkolną tworzą nie tylko jej redaktorzy, ale przede wszystkim jej czytelnicy. Do tej pory „Gimpel” był wydawany jako numer drukowany, na specjalne okazje wydawane były tzw. newsy. O czym jest „Gimpel”? O szkole, jej uczniach, nauczycielach, naszych zainteresowaniach… W numerach pojawiają się aktualności z życia szkoły, recenzje, felietony, reportaże, wywiady z nauczycielami, a także uzdolnionymi uczniami naszego liceum oraz wiele, wiele innych. Dla każdego coś dobrego! J. Opiekunką szkolnej gazety jest profesor Blanka Barańska.

Sekcja dekoratorska

              Jest to grupa (jak na razie) dziewcząt, które dbają o wygląd naszej szkoły. Zajmują się one głównie tworzeniem gazetek na różne okazje: Dzień Chłopaka, Dzień Nauczyciela, Narodowe Święto Niepodległości, święta Bożego Narodzenia, karnawał, walentynki i mnóstwo innych. Dziewczyny zajmują się także wystrojem niektórych szczególnych okazji w naszym liceum. Sekcja dekoratorska to propozycja dla osób utalentowanych artystycznie, z poczuciem estetyki, a czasem także humoru. Grupa nie spotyka się regularnie, jedynie czasami w celu ustalenia szczegółów wyglądu gazetki. Opiekunem sekcji dekoratorskiej jest profesor Olga Piotrowska.

Zajęcia tańca towarzyskiego i nowoczesnego

            Zajęcia te są zdecydowanie nowością w naszej szkole. Prowadzi je Pan Jacek Palka z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini. Dziewczyny na pierwszych zajęciach nauczyły się podstawowych kroków tańca nowoczesnego oraz pod okiem Pana Jacka zatańczyły krótki układ przez niego przygotowany. Ale na tym na pewno nie koniec! Każdy, kto kocha taniec, a zwłaszcza ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nim, ma szansę zapisać się na kurs. Zajęcia trwają półtorej godziny i odbywają się w środy o godzinie 15.00 i są bezpłatne.  

Kółko teatralne

            Zawód aktora wydaje się być bardzo ciekawy, nie uważacie? Aktor może wcielać się w dowolne role, zapomnieć na chwilę o własnym życiu. Nasze kółko teatralne jest tego doskonałym dowodem! Młodzi aktorzy potrafią wcielić się w wiele trudnych do odegrania ról. Ale to nie jest najtrudniejsze! Od kiku lat nasze kółko teatralne współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Chrzanowie. Uczniowie naszej szkoły musieli wypróbować swoje siły,  występując u boku seniorów. Do tej pory największymi sukcesami okazały się spektakle „Balladyna”, „Zemsta”, „Wesele”, „Pan Tadeusz”. Aktorzy nie tylko poznali, czym jest praca w teatrze, ale także na planie filmowym! Trzy ostatnie wymienione  sztuki zostały nagrane w formie filmu. Oprócz „poważnych” spektakli, uczestnicy kółka biorą udział także w mniejszych wystąpieniach, np. recytując wiersze.

Klub Fantastyki

            W dzisiejszych czasach nie brakuje fanów fantastyki. Czy wiedzieliście, że w naszej szkole istnieje Klub Fanów Fantastyki? Ich spotkania są niezwykle interesujące. Odbywają się mniej więcej raz na miesiąc i każde z nich ukierunkowane jest na inny temat. Wiąże się z tym ciekawa zasada - na spotkanie każdy przychodzi w autorskim przebraniu związanym właśnie z tematem zebrania. Co się na nich dzieje? Uczestnicy głównie dyskutują, polecają sobie interesujące książki, filmy, zespoły muzyczne, gry itp. Omawiają także istotne sprawy chrzanowskiego bractwa rycerskiego Orszak Zaciężny Ligęzy, ponieważ większość klubowiczów należy także do niego. Poza tym na spotkaniach występują dwa stałe elementy. Pierwszym z nich jest karaoke „Ultrastar”, a drugim walka na miecze otulinowe w celu pozbycia się nadmiaru złej energii. Oprócz tego fani fantastyki czasami grają w gry planszowe lub oglądają filmy. Zdarzyło się również, że zorganizowali oni turniej popularnej gry komputerowej League of Legends, który cieszył się dużym zainteresowaniem. „Głową” klubu jest Barbara Mosiężny, a opiekunem- prof. Olga Piotrowska.

 

 

zamknij