Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Czy zdajecie sobie sprawę ile zajęć dodatkowych istnieje w naszej szkole? Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!  Chcemy bliżej przedstawić Wam kółka zainteresowań. Zajęcia te pozwalają rozwijać zainteresowania, a poza tym mogą być doskonałym „odstresowywaczem” po szkole. Zobaczcie sami! 

Koło krajoznawczo – turystyczne

              To dobra propozycja dla miłośników pieszych wędrówek i wycieczek górskich. Uczestnictwo w tych zajęciach, to nie tylko możliwość podróżowania i zwiedzania, ale i zdobycia sporej wiedzy na temat naszego kraju, jego zabytków,  przyrody, krajobrazów. Nasze szkolne koło współpracuje oczywiście z Polskim Towarzystwem Tatrzańskim, a przede wszystkim z jego chrzanowskim oddziałem. Dzięki temu członkowie klubu mogą brać udział w wielu tematycznych prelekcjach czy wykładach. Każdy z nich posiada odpowiednią legitymację. W ramach wyjazdów uczestnikom udał się odwiedzić już m.in. Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Beskid Makowski, Beskid Mały, Beskid Wyspowy, Tatry Zachodnie, Wyżynę Krakowsko – Częstochowską oraz Pustynię Błędowską. Opiekunką koła jest prof. Barbara Wawrzyniak oraz prof. Joanna Mamica. Koło objete jest patronatem Polskiego Towarzystwa Tatrza nskiego Oddział w Chrzanowie.

Cheerleaderki

              W naszej szkole odbywają się także zajęcia cheerleaderek. To doskonała propozycja dla wygimnastykowanych i roztańczonych uczennic. Dziewczyny tworzą efektowne układy choreograficzne, a przy okazji ćwiczą i rozciągają się. Każda z nich posiada specjalny strój z nazwą szkoły. Każde zawody czy Szkolny Dzień Sportu są uświetniane ich występami, którym towarzyszy dobra muzyka i morze braw. Ich opiekunem jest profesor Agnieszka Olszowska.

Szkolny Klub Sportowy

              To propozycja dla osób lubiących sport pod każdą postacią. Można tu znaleźć treningi piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, gimnastyki oraz treningi na basenie czy siłowni. Jest to okazja do ćwiczeń, zadbania o swoją formę, ale i do spędzenia ciekawie czasu wolnego. Zajęcia prowadzone są przez szkolnych wuefistów, po lekcjach. Dzięki nim, nasi sportowcy reprezentują szkołę na różnorodnych zawodach, bardzo często zajmując wysokie miejsca. Osoby te mogą także nieco porywalizować w naszej szkole, biorąc udział np. w zawodach podczas Szkolnego Dnia Sportu. Jednak zajęcia te są przede wszystkim rozrywką, okazją do realizowania swoich zainteresowań sportowych, a także sposobem na odstresowanie się po szkole.

Gazetka Szkolna „Nad Poziomy 2.0”

              Gazeta szkolna jest nie tylko papierem i nadrukowanymi na nim słowami, ale przede wszystkim ludźmi, którzy ją tworzą. To są, rzecz jasna, wszyscy jej redaktorzy, ale absolutnym i nieodłącznym elementem są jej czytelnicy, gdyż to właśnie oni nadają najgłębszego znaczenia gazety. Do niedawna jeszcze ,,Nad Poziomy 2.0'' miała inną nazwę - ,,Gimpel”. ,,Gimpel” był wydawany jako numer drukowany, a na specjalne okazje ukazywały się tzw. newsy. O czym właściwie jest gazeta ,,Nad Poziomy 2.0”? O szkole, jej uczniach, nauczycielach, wydarzeniach z nią związanych, naszych zainteresowaniach. W numerach pojawiają się wszelakie aktualności z życia szkoły, recenzje, felietony, reportaże, wywiady z nauczycielami i z uzdolnionymi uczniami naszego liceum oraz wiele, wiele innych. Mówiąc prościej: każdy znajdzie coś dla siebie, coś wspaniałego i dobrego. Faktem jest też współpraca naszej szkolnej gazety z gazetą lokalną ,,Przełom”. W jej ramach są organizowane szkolenia i możliwość stażu w ,,Przełomie”, co pozwala pozyskać fachową wiedzę i doświadczenie dotyczące pracy w redakcji, wydawania gazety, nauka konkretnych programów, tworzenie strategii marketingowych i kolportażu – to wszystko na wyciągnięcie ręki, a ilość korzyści z tym związanych - niezliczona. Opiekunami szkolnej gazety są nauczyciele prof. Aleksandra Marzec, prof. Barbara Janda i prof. Marzena Brożek.

 

Kółko teatralne

            Zawód aktora wydaje się być bardzo ciekawy, nie uważacie? Aktor może wcielać się w dowolne role, zapomnieć na chwilę o własnym życiu. Nasze kółko teatralne jest tego doskonałym dowodem! Młodzi aktorzy potrafią wcielić się w wiele trudnych do odegrania ról. Ale to nie jest najtrudniejsze! Od kiku lat nasze kółko teatralne współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Chrzanowie. Uczniowie naszej szkoły musieli wypróbować swoje siły,  występując u boku seniorów. Do tej pory największymi sukcesami okazały się spektakle „Balladyna”, „Zemsta”, „Wesele”, „Pan Tadeusz”. Aktorzy nie tylko poznali, czym jest praca w teatrze, ale także na planie filmowym! Trzy ostatnie wymienione  sztuki zostały nagrane w formie filmu. Oprócz „poważnych” spektakli, uczestnicy kółka biorą udział także w mniejszych wystąpieniach, np. recytując wiersze.