Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: styczeń 2015

Kolejny sukces Ani!
2015-01-07

Anna Potera, uczennica klasy3f, zajęła II miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie na Esej 2014 Literatura pamięci. Twórczość Wiesława Myśliwskiego – lekcja wspominania.  Nagrodzony esej jest interesującą interpretacją ostatniej powieści Wiesława Myśliwskiego. W uzasadnieniu werdyktu Jury napisało:

" Walorem pracy jest niewątpliwie godna pochwały rzetelność analityczna, umiejętność uogólniania, przejawiające się nie tylko w przemyślanej kompozycji całości, ale także w dojrzałym, świadomie przyjętym języku opisu dzieła przy wykorzystaniu bogatej literatury przedmiotu."

Opiekę merytoryczną sprawuje nad Anią prof. Jolanta Skowrońska.

Gratulujemy!

2015-01-08
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach:
 
"Idea społeczeństwa informacyjnego" -
Projekt INFORMATYKA OTWIERA DRZWI JUTRA
 
oraz
 
"Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym: -
Projekt UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ
 
POD PATRONATEM MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY 

 

2015-01-13

I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Chrzanowie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących dla Dorosłych w Chrzanowie zapraszają wszystkich chętnych, bez względu na wiek, na II Festiwal Naukowy „NOC  w LICEUM”, który odbędzie się
30 stycznia 2015 roku w godzinach 16.00 – 22.55 w budynku I LO przy ul. Piłsudskiego 14.

  • W tym dniu w szkole będą zorganizowane wykłady i warsztaty o różnorodnej tematyce.
  • Udział w zajęciach jest bezpłatny.
  • Atrakcją festiwalu będzie wystawa żywych zwierząt w tym pająków, agam itd.
  • Istnieje możliwość zarezerwowania zajęć dla grup zorganizowanych pod nr
    Tel. 32 623 27 48 w godz. 7.00 – 15.00.
  • Na zajęcia sportowe należy zabrać ze sobą obuwie zamienne i strój sportowy.
  • Bardzo prosimy o punktualne przybycie na poszczególne wykłady, gdyż po ich rozpoczęciu, nie będzie możliwości wejścia. 
2015-01-13

W dniu 12.12.2014 odbyły się kolejne Mistrzostwa Szkoły w szachach „Szachy OPEN” edycja 2014. Zawody są jednocześnie eliminatorem dla zawodników, którzy będą reprezentowali nasza szkołę w Powiatowej Licealiadzie w Szachach. Od kilku lat poziom sportowy zawodów jest bardzo wysoki, grający w nim zawodnicy mogli pochwalić się wysokimi rankingami, tytułami  oraz medalami Mistrzostw Polski, Europy i Świata włącznie. W tym roku było podobnie, emocji sportowych nie brakowało, a poziom był bardzo wyrównany. W turnieju wzięło udział 15 zawodników i zawodniczek. Rywalizowano systemem szwajcarskim rozgrywając 6 rund po 10 minut dla zawodnika. Bezapelacyjnym Mistrzem Szkoły z kompletem zwycięstw został Adam Susuł. Wraz z Wiktorem Łęczyńskim i Łukaszem Rembiechą będą tworzyć męska reprezentację na zawody powiatowe. Kasia Pabis, Julia Trzep i Ala Grabowska stworzą żeńską drużynę na te zawody.

Zawody zorganizował i przeprowadził profesor Dominik Kowalczyk we współpracy z Dyrekcją i UKS Staszic.

2015-01-15

9 stycznia 2015 roku odbył się XIII TURNIEJ GIMNAZJALISTÓW W PIŁCE SIATKOWEJ O PUCHAR DYREKTORA I LO W CHRZANOWIE. Imprezę jak co roku organizował UKS "Staszic" przy wsparciu PMOS Chrzanów.


W zawodach wzięło udział siedem drużyn reprezentujących gimnazja z Libiąża, Chrzanowa i Płazy. Zespoły podzielono na dwie grupy w których rywalizacja odbywała się systemem "każdy z każdym". Potem drużyny, które zajęły te same miejsca w grupach rozegrały mecze o 5, 3, i 1 miejsce.

 

 

Akcja samorządu
2015-01-15

Zarząd Samorządu Szkolnej Rady Uczniowskiej dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w grudniową zbiórkę darów na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Oświęcimiu.


Dyrekcja i pracownicy Schroniska przekazują serdeczne pozdrowienia i życzenia wszystkiego dobrego w 2015 roku, a zwierzęta ślą radosne "hau" i "miau".


Jednocześnie informujemy, że nasza współpraca ze Schroniskiem ma charakter całoroczny i wciąż można przynosić jedzenie, koce, zabawki i środki czystości do sali 39, do profesor Olgi Piotrowskiej.


W imieniu prowadzących akcję: Maria Kania, Aleksandra Dadał z klasy 3G.

I BAL PRZEBIERAŃCÓW
2015-01-16

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły na
I Bal Karnawałowy w dniu 23.01.2015.

Wejście od 17:00. Rozpoczęcie imprezy 17:30.

Tylko uczniowie naszej szkoły.

WSTĘP WOLNY

 

Przebranie jest obowiązkowe ( mile widziane maski). Bufet zapewnia (odpłatnie) słodką przekąskę.

Podczas balu zostaną wybrane 2 najciekawsze przebrania. Nagrodami dla uczestniczki i uczestnika będą bony upominkowe wartości 50 zł.

Każda klasa będzie miała możliwość uzyskania punktów w Konkursie na Najaktywniejszą Klasę. Po 1 punkcie za ucznia i 10 punktów za zaproszonego przez klasę nauczyciela.


Samorząd

Małopolska Chmura Edukacyjna
2015-01-19

W dniu 27 stycznia 2015 roku wyjątkowo nie ma zajęć on-line z fizyki.

 

W tym dniu o godzinie 7.30 odbywają się jedynie zajęcia on-line z informatyki.

 

W pozostałych terminach lekcje on-line odbywają się bez zmian -  wg harmonogramu zamieszczonego na stronie WWW szkoły w zakładce Małopolska Chmura Edukacyjna.

Nasze sukcesy w konkursie "Deutschfreund"
2015-01-20

W dniu 17 stycznia 2015 nastąpiło w naszej szkole uroczyste wręczenie nagród w XIII Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund”. W tym roku najlepsi w szkole okazali się uczniowie prof. Doroty Mołaty Magdalena Koźmin z klasy 1d, która zdobywając 91% punktów zajęła I miejsce w Małopolsce oraz Michał Cholewa z klasy 1a, który zajął II miejsce. Uczennica prof. Jadwigi Siepak Marta Klimczak z klasy 2e była najlepsza wśród drugo- i trzecioklasistów zajmując IV miejsce w województwie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Portugalia 2015
2015-01-20

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejną wyprawę na krańce Europy. W tym roku będzie to Portugalia. Będziecie mieli okazję podziwiać zabytki i zwyczaje tego pięknego kraju, zamoczycie też nogi w oceanie. Ale to nie wszystko. Odwiedzimy też Carcassone, Barcelonę, Monako i Mediolan. Wrażenia będą niezapomniane.

Program wycieczki

2015-01-22

W piątek 16 stycznia br. uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym uświadomienia o zagrożeniach w sieci. Prelekcję przeprowadziła Pani Iwona Szelichiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Akcję zorganizowała pedagog szkolny P. Katarzyna Szczupak.

2015-01-22

W dniu 22.01.2015 roku w 2 Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie odbyła się Powiatowa Licealiada w Szachach. Miała wyłonić najlepszych szachistów i szachistki, którzy będą reprezentowali nasz powiat w rozgrywkach wojewódzkich. Oprócz rywalizacji indywidualnej zawodnicy walczyli o jak najlepszy wynik drużynowy, jakże ważny do klasyfikacji szkół w ramach Licealiady.

2015-01-26

            W dniu 12. 01. 2015r. na krytej pływalni „ Cabańska Fala” odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu. Tradycyjnie  w pierwszej kolejności zawodnicy rywalizowali w konkurencjach zaliczanych do klasyfikacji indywidualnej, walcząc o zaszczytny tytuł Mistrza Powiatu na dystansie 50 m, w stylach: grzbietowym, klasycznym, dowolnym oraz motylkowym w kategorii dziewcząt i chłopców.

2015-01-26

Jak karnawałowe tańce, to tylko w Staszicu. Wiedzą o tym wszyscy, którzy uczestniczyli  w I Balu Przebierańców. O godzinie 17.45 zabrzmiały takty poloneza, a wspaniale przebrani tancerze  rozpoczęli oficjalnie imprezę, którą zaszczyciły, tańczące w pierwszych dwóch parach, pani dyrektor Bożena Bierca i pani  vice- dyrektor Anita Dębska- Tynior. 

 Zapraszamy do obejżenia krótkiego filmu z tej zabawy.

Wybory Króla i Królowej Balu Studniówkowego
2015-01-26

Zapraszamy do zabawy!

Jak co roku Zarząd Samorządu Uczniowskiego zaprasza do głosowania w Konkursie na Króla i Królową Balu Studniówkowego.

Regulamin i kandydatury na stronie samorządu.

 

WYSTAWA PRAC KONRADA GRZEGORZEWSKIEGO
2015-01-27
W RAMACH "NOCY W LICEUM" 30.01.2015 ODBĘDZIE SIĘ WYSTAWA PRAC KONRADA GRZEGORZEWSKIEGO. NA OFICJALNE OTWARCIE WYSTAWY ZAPRASZAMY O GODZINIE 18.00.
BĘDZIE TO NIEPOWTARZALNA OKAZJA, BY PODZIWIAĆ GOTOWE GRAFIKI, ALE I SPOTKAĆ SIĘ Z ARTYSTĄ. DOWIESZ SIĘ JAK POWSTAJĄ ORAZ CZYM SĄ: AKWAFORTA, AKWATINTA CZY SUCHA IGŁA.
 

Konrad Grzegorzewski (ur. 31 października 1986 w Chrzanowie) Studiował w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach na wydziale architektury wnętrz. Obecnie student Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach wydziału artystycznego na kierunku grafika warsztatowa. Specjalizacja w Pracowni Druku Wklęsłego prof. Jana Szmatlocha.

OTWARTE SPOTKANIE KLUBU FANTASTYKI
2015-01-29
W ramach Nocy i Liceum, Klub Fantastyki zaprasza na otwarte spotkanie w sali 39, od godziny 17.00-19.00.
Przewidziane są podchody, gry planszowe, oraz nowości wydawnicze. 
 
Dziękujemy właścicielom sklepu SIGIL za wypożyczenie gier planszowych oraz wsparcie projektu.
Dziękujemy także dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie i właścicielom Księgarni s.c. Sprzedaż Książek i Podręczników K. Chechelska, M. Łatka, A. Pater-Łatka za udostępnienie nowości wydawniczych.
Ogólnopolski Konkurs na pracę „Fizyka a Ekologia”
2015-01-30

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły – Jadwiga Marchewka (kl. I e) oraz Wiktoria Pawłowska (kl. I f), zostały  LAUREATKAMI 21-szego Ogólnopolskiego Konkursu na pracę  „Fizyka a Ekologia” –  kategoria praca badawcza. Uczennice zakwalifikowały się do finału Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców  - są to kwalifikacje do  Międzynarodowej  Konferencji Młodych Naukowców ICYS 2015,  która odbędzie się w tym roku w Izmirze w Turcji.

 

Gratulujemy Jadzi i Wiktorii i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces uczennicy klasy I e!
2015-01-31

Uczennica naszej szkoły – Jadzia Marchewka zdobyła tytuł Laureata w finale Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców za pracę „Zastosowanie materiałów węglowych w medycynie.” Jadzia będzie reprezentantką Polski na Konferencji Młodych Naukowców, która w tym roku odbędzie się w Izmirze w Turcji.

 

Gratulujemy Jadzi - życzymy siły i wytrwałości w dalszej działalności naukowej.

 

2015-01-31

Dnia 26.01.2015 w Libiążu odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej chłopców. W zawodach wzięło udział 8  zespołów reprezentujących wszystkie szkoły średnie powiatu chrzanowskiego.

Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Jakub Banasik 3a, Miłosz Bogusz 3c, Maciej Mędela 1f, Wojciech Rejdych 3e, Kornel Kozłowski 3g, Dawid Majcherek 2a, Marcin Chojowski 2b, Jakub Biel 2b i Grzegorz Pieczara 1b.

Po zaciętej rywalizacji  w grupie nasi zawodnicy zajęli 2 miejsce co pozwoliło na grę o 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji  z II LO.

Po słabym początku meczu z drużyną II LO w Chrzanowie, chłopcy ze "Staszica" zmobilizowali się i wygrali ostatecznie 2:1 zajmując 3 miejsce w turnieju.