Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Bezapelacyjne zwycięstwo naszych szachistów w Mistrzostwach Powiatu!

2015-01-22

W dniu 22.01.2015 roku w 2 Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie odbyła się Powiatowa Licealiada w Szachach. Miała wyłonić najlepszych szachistów i szachistki, którzy będą reprezentowali nasz powiat w rozgrywkach wojewódzkich. Oprócz rywalizacji indywidualnej zawodnicy walczyli o jak najlepszy wynik drużynowy, jakże ważny do klasyfikacji szkół w ramach Licealiady.

W tym roku do rozgrywek przystąpiło 11 zawodniczek i 17 zawodników.

Grano systemem szwajcarskim, 7 rund, partie po 10 minut dla zawodnika. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał  profesjonalny sędzia szachowy.

Nasi zawodnicy godnie podtrzymali „złote” tradycje szachowe naszego liceum: Kasia Pabis zajęła

1 miejsce i została Mistrzynią Powiatu Chrzanów /obroniła tytuł wywalczony rok temu/, Julia Trzep zajęła 3, a Ala Grabowska 4 miejsce. Dziewczęta w klasyfikacji drużynowej oczywiście zajęły

1 miejsce. Wsród chłopców Mistrzem Powiatu Chrzanów został Adam Susuł, 2 miejsce zajął Łukasz Rembiecha, a Wiktora Łęczyński był 4. Chłopcy podobnie jak dziewczęta wygrali klasyfikację drużynową!

4 zawodników naszego liceum wywalczyło więc awans do finału wojewódzkiego. Gratulujemy!!!

Nasza reprezentacja szachowa walczyła pod opieką prof. Dominika Kowalczyka.