Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022
2015-01-13

I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Chrzanowie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących dla Dorosłych w Chrzanowie zapraszają wszystkich chętnych, bez względu na wiek, na II Festiwal Naukowy „NOC  w LICEUM”, który odbędzie się
30 stycznia 2015 roku w godzinach 16.00 – 22.55 w budynku I LO przy ul. Piłsudskiego 14.

  • W tym dniu w szkole będą zorganizowane wykłady i warsztaty o różnorodnej tematyce.
  • Udział w zajęciach jest bezpłatny.
  • Atrakcją festiwalu będzie wystawa żywych zwierząt w tym pająków, agam itd.
  • Istnieje możliwość zarezerwowania zajęć dla grup zorganizowanych pod nr
    Tel. 32 623 27 48 w godz. 7.00 – 15.00.
  • Na zajęcia sportowe należy zabrać ze sobą obuwie zamienne i strój sportowy.
  • Bardzo prosimy o punktualne przybycie na poszczególne wykłady, gdyż po ich rozpoczęciu, nie będzie możliwości wejścia. 

O Nocy w liceum.

 

Noc w liceum - harmonogram

 

Czym jest Noc Liceum?

            II Festiwal Nauki „Noc w Liceum” obejmuje głównie warsztaty i wykłady organizowane przez nauczycieli i uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie. Dotyczą one różnych dziedzin - nie tylko naukowych. Każdy może wybrać zajęcia, które go interesują. Wiek nie ma znaczenia! Spotkania zorganizowane są zarówno dla dzieci, młodzieży,  jak i dla osób starszych.

Sprawy organizacyjne

            Każdy uczestnik festiwalu na wstępie dostaje mapkę szkoły. Następnie można udać się do szatni, aby zostawić w niej swoje ubrania wierzchnie. Nie trzeba się o nie martwić - każdy uczestnik otrzyma własny numerek, a płaszcze i kurtki będą pilnowane. I nie martwcie się, że się zgubicie. Jeśli mapka nie będzie wystarczająco zrozumiała, uczniowie oraz nauczyciele naszego liceum służą pomocą.  

Co dalej?

            Spoglądając na plan, można zauważyć, że niektóre zajęcia powtarzają się. Dzięki temu można udać się na kilka interesujących nas wykładów. Obok nazw zajęć podane są godziny, w których się one odbywają. Zaplanujcie dobrze swój czas! J W przerwie między warsztatami wszystkich zapraszamy do mini - kawiarni urządzonej na pierwszym piętrze nowego skrzydła szkoły. Trzeba nabrać siły przed kolejnymi ciekawymi zajęciami!

Co daje Wam Noc Liceum?

            Jest to ciekawa propozycja dla wszystkich osób lubiących zdobywać nowe doświadczenia. Możecie nie tylko poszerzyć swoją wiedzę naukową, językową, czy historyczną, ale także poznać taniec, muzykę , sporty, ciekawą literaturę i wiele, wiele innych! Nie sposób wymienić wszystkich tematów, które obejmują nasze wykłady. Jesteśmy przekonani, że każdy wybierze coś interesującego dla siebie. Co jeszcze? Festiwal daje Wam możliwość poznania pasji nie tylko naszych uczniów, ale także nauczycieli. Nie każdy profesor prowadzi zajęcia związane z przedmiotem, którego uczy. Noc Liceum przedstawia przede wszystkim nasze zainteresowania. Poza tym festiwal daje Wam możliwość poznania ponad stuletniego budynku naszej szkoły. Wydarzenie to jest szczególnie interesujące dla gimnazjalistów, którzy planują kontynuować swoją naukę właśnie w naszym liceum. Możecie poznać szkołę, nauczycieli, uczniów i atmosferę, jaka towarzyszy nam podczas nauki.

Za rok, może dwa…

            Co w przyszłości? Czy Festiwal Naukowy pt. „Noc w Liceum” odbędzie się w kolejnych latach? Wszystko zależy od Was! Jeśli wydarzenie Wam się spodoba, jeśli będzie się ono cieszyć dużym zainteresowaniem, możemy mieć nadzieję, że stanie się ono coroczną tradycją naszej szkoły. Zatem zapraszajcie swoich bliskich do I LO! Możemy obiecać, że nikt nie wyjdzie stąd zawiedziony.