DSD w naszej szkole


DSD w naszej szkole

 

*W roku szkolnym 2012/2013 powstała pierwsza grupa międzyoddziałowa  przygotowująca uczniów do egzaminu DSD

 

*Uczniowie uczą się języka niemieckiego z wykwalifikowaną kadrą nauczycieli, mają zajęcia także z nativ speakerem

 

*Uczniowie korzystają z dobrze wyposażonej pracowni (rzutnik, laptop, drukarka, nowoczesne podręczniki i słowniki) dzięki wsparciu rządu federalnego Niemiec

 

*Nasze liceum prowadzi wymianę ze szkołą partnerską w Brilon (Nadrenia Północna Westfalia)

 

*Uczniowie biorą udział w międzynarodowych projektach

 

 


 

Uroczyste wręczenie dyplomów językowych DSD II 2019

 

Dnia 5 czerwca 2019 r. przedstawiciele programu DSD II w Polsce Susanne Lindemann oraz Ralf Auris wręczyli naszym absolwentom międzynarodowe certyfikaty językowe z języka niemieckiego DSD II na poziomie B2 i C1. Wszystkim serdecznie gratulujemy!


 

Uroczyste wręczenie dyplomów językowych DSD II 2018

Dobra znajomość języka niemieckiego ma fundamentalne znaczenie dla budowania mostów pomiędzy Polską a Niemcami - powiedziała Agata Kornhauser-Duda podczas uroczystości z okazji wręczenia dyplomów DSD II dla województwa małopolskiego w VI LO im. Adama Mickiewicza w Krakowie. Agata Kornhauser-Duda wręczyła dyplomy dziesięciu najlepszym uczniom, wśród których znalazł się absolwent naszej szkoły Mariusz Kuchta. 15 uczniów ILO odebrało z rąk konsula generalnego Niemiec dr Michaela Großa certyfikaty DSD II. DSD II to najwyższy poziom egzaminu Republiki Federalnej Niemiec możliwy do osiągnięcia przez uczniów poza granicami Niemiec. Wszystkim serdecznie gratulujemy! 


 

Uroczyste wręczenie dyplomów językowych DSD II 2017

Kolejni absolwenci naszego liceum odebrali dyplomy DSD.

24 maja 2017 w auli  I LO w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów językowych DSD II uczniom z Krakowa i Chrzanowa. Uroczystość współorganizował Generalny Konsulat Niemiec w Krakowie. Certyfikat DSD jest ukoronowaniem pracy uczniów, którzy sumiennie przygotowywali się do egzaminu z języka niemieckiego.

Magdalena Koźmin znalazła się w gronie uczniów z najwyższym wynikiem egzaminu i otrzymała specjalne wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!


 

Uroczyste wręczenie dyplomów językowych DSD II 2016

30 maja 2016 w II LO w Krakowie w obecności małżonki Prezydenta RP i honorowej patronki programu DSD w Polsce – pani Agaty Kornhauser-Dudy – odbyło się uroczyste wręczenie tegorocznych dyplomów językowych DSD II uczniom województwa małopolskiego. 
Podczas  uroczystości certyfikat otrzymało 120 uczniów szkół z południa Polski: 
z krakowskich liceów – I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego, II LO im. Króla Jana III Sobieskiego, III LO im. Jana Kochanowskiego, V LO im. Augusta Witkowskiego, VI LO im. Adama Mickiewicza, VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego oraz I LO im. Stanisława Staszica w Chrzanowie i I LO im. Jana Matejki w Wieliczce.
Uczennica naszej szkoły Aleksandra Bogusz uzyskała drugi wynik w Małopolsce i znalazła sie w grupie 10 najlepszych . Gratulujemy!


 

Uroczyste wręczenie dyplomów językowych DSD II 2015

 

29 kwietnia 2015 roku 12 uczniów naszej szkoły odebrało z rąk Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec dr Wernera Köhlera dyplomy DSD II potwierdzające znajomość języka niemieckiego na poziomie C1 lub B2. Grupę przygotowała do egzaminu prof. Dorota Mołata. Uroczystość wręczenia odbyła się w III LO w Krakowie. Wszystkim serdecznie gratutlujemy!


Wakacyjne stypendia dla uczniów grup DSD

 


W wakacje trzecioklasiści z grupy DSD przygotowującej się do egzaminu z j. niemieckiego doskonalili swoje umiejętności na stypendiach w Niemczech:

 

Jakub Strózik z klasy 3a otrzymał miesięczne stypendium w Niemczech ( w okresie od 2 lipca do 1 sierpnia 2014), którego organizatorem jest PAD (organ Ministerstwa Stałej Konferencji Ministrów Kultury Republiki Federalnej Niemiec). Wyróżnienie to jest skierowane do młodzieży z 90 państw i przyznawane najlepszym uczniom języka niemieckiego w tych krajach. Kuba doskonalił swój niemiecki m.in. poprzez codzienne kontakty z niemiecką rodziną, u której mieszkał przez połowę pobytu w Niemczech oraz uczestnicząc w zajęciach językowych i hospitacjach. Ponadto nasz uczeń miał okazje zwiedzić takie miasta jak: Kolonia, Bonn, Berlin, Norymberga, Hamburg i Monachium. Udział w licznych wycieczkach i imprezach kulturalnych był dla niego niepowtarzalną okazją do doskonalenia swoich umiejętności językowych oraz wytworzenia autentycznego obrazu Niemiec.

 

Katarzyna  Ladra z 3d i Agnieszka Tarabuła z 3a uczestniczyły w pilotażowym, międzynarodowym projekcie „Orientierungsseminar für ein Duales Studium in Deutschland“, którego celem było m. in. dostarczenie młodym ludziom informacji na temat studiowania w Niemczech oraz zapoznanie ich z systemem studiów, będącym połączeniem praktyki z teorią na studiach pierwszego stopnia. Kasia i Agnieszka wraz z 16 osobami z 5 krajów spędziły  sierpień w Bad Mergentheim. Była to dla nich niesamowita okazja poznania niemieckiej kultury. Każdego dnia uczennice  uczestniczyły w kilkugodzinnym kursie j. niemieckiego. Nauczyciel nie tylko pomagał w doskonaleniu umiejętności językowych, ale także przedstawiał specyfikę przedsiębiorstw współpracujących z uczelnią  Duale Hochschule Baden-Württemberg (DHBW) Mosbach, w których studenci zdobywają doświadczenie zawodowe. W programie pobytu znalazły się również wycieczki do kilku większych miast, udział w festiwalu muzycznym, zwiedzanie muzeów Mercedesa i Audi oraz wiele innych atrakcji.

 


Grupa DSD z wyizytą w Konsulecie Generalnym Niemiec
w Krakowie


Dnia 11 czerwca 2014 uczniowie z grupy DSD odwiedzili Konsulat Generalny Niemiec w Krakowie w ramach Dnia Otwartego. Młodzież została przyjęta przez Konsula Niemiec Dr.Wernera Köhlera, który zaskoczył wszystkich dobrą znajomością języka polskiego. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy poszczególnych działów Konsulatu, porozmawiać z pracownikami oraz wziąć udział w quizie. Na koniec czekał słodki poczęstunek:))

 

Zapraszamy do polubienia strony Konsulatu Niemiec

Werde Fan des Generalkonsulats Krakau:

http://www.facebook.com/pages/Krakow-Poland/Niemiecki-Konsulat-Generalny-w-Krakowie/156333974932

Zostań fanem Konsulatu Generalnego:

http://www.facebook.com/pages/Krakow-Poland/Niemiecki-Konsulat-Generalny-w-Krakowie/156333974932

zamknij