Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022
Małgorzata Kulig w prestiżowym programie ADAMED SmartUP
2022-05-06

Szanowni Państwo, 

 

w imieniu Fundacji Adamed oraz Rady Naukowej programu ADAMED SmartUP pragniemy poinformować, że uczennica Małgorzata Kulig została zaproszona do udziału w innowacyjnym obozie naukowym organizowany w ramach 8. edycji programu. Oznacza to, że Państwa podopieczna pomyślnie przeszła przez wszystkie etapy rekrutacji i znalazła się tym samym w gronie 50 wyróżnionych uczniów z całej Polski. Małgorzata Kulig dołączy do grupy Inżynieria i Robotyka. 

 

Serdecznie gratulujemy Państwu dotychczasowych sukcesów dydaktycznych i wychowawczych. Jednocześnie pragniemy podziękować za zaangażowanie w proces rekrutacyjny Małgorzaty do naszego programu. Okazane wsparcie, w postaci przygotowanego listu referencyjnego, to istotny wkład w rozwój tak młodej osoby. Państwa codzienna praca z uczniami pozwala na osiąganie sukcesów naukowych takich jak zakwalifikowanie się na obóz ADAMED SmartUP.  

 

Przed Małgorzatą dwa bardzo intensywne tygodnie wakacji, w trakcie których będzie rozwijała się pod okiem kadry akademickiej w ramach prowadzonych zajęć. Wierzymy, że zdobyta podczas tego wydarzenia wiedza, ale też i praktyka przyczynią się do kolejnych sukcesów Małgorzaty i zaprocentują w przyszłości jeszcze lepszymi wynikami w nauce.  

 

Więcej informacji na temat programu ADAMED SmartUP znajdą Państwo na https://adamedsmartup.pl 

2022-05-11

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 2 a naszego liceum – PIOTR HEJMO został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Polska-Węgry-Historia Przyjaźni”. Organizatorzy konkursu to Fundacja Instytut Studiów Wschodnich
w Warszawie oraz Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka w Warszawie. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki.

Konkurs składał się z dwóch etapów, w trakcie których uczestnicy musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat relacji polsko-węgierskich na przestrzeni dziejów. Reprezentant naszej szkoły pokonał blisko 2,5 tysiąca
przeciwników z całego kraju i znalazł się w ścisłej czołówce laureatów, czym zapracował sobie na stypendium finansowe oraz nagrody rzeczowe. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 22 kwietnia 2022 r. w siedzibie Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie.

Opiekę nad laureatem sprawowała p. Aleksandra Marzec.

2022-05-18

Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” - pod takim hasłem w sobotę 21 maja o godz. 11.00 rozpoczną się pikniki wojskowe w 32 miejscowościach. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i żołnierskiej grochówki na piknikach działać będą punkty rekrutacyjne, w których będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega. Na miejscu można będzie wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto zabrać dowód osobisty). 

 

 

Sukces Małgorzaty Kulig
2022-05-18

Małgorzata Kulig z klasy 1a wzięła udział w programie stypendialnym ADAMED SMARTUP i została zaproszona do udziału w innowacyjnym obozie naukowym. Podczas dwóch tygodni najzdolniejsza młodzież w kraju uczestniczy w zajęciach praktycznych i teoretycznych prowadzonych przez profesjonalistów ze świata nauki – wykładowców najlepszych uczelni w Polsce i na świecie.


Obóz odbędzie się w okresie wakacyjnym w Warszawie.


Małgosia przeszła kolejne etapy kwalifikacyjne, gry i rozmowy rekrutacyjne i ma duże szanse na zdobycie stypendium.


Małgosi życzymy dalszych sukcesów i czekamy na zdjęcia i opowieści z obozu wakacyjnego!!!
Na zdjęciu Małgosia ( w środku ) z koleżankami i kolegami z klasy.