Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Warszawa - piękna i wspaniała

2022-05-30

„Warszawa – piękna i wspaniała” – pod tym hasłem w dniach 25-27 czerwca 2022 r. uczniowie z klas: 2c, 3 esp, 2b, 2e i 3b pod opieką nauczycielek: p. Moniki Likus, p.Aleksandry Marzec, p. Marzeny Brożek i p. Marii Palki -zwiedzali stolicę naszego kraju. Pogoda – czasami kapryśna -nie popsuła doskonałych nastrojów i bogatego programu zwiedzania. Po zadumie i refleksji na CmentarzuPowązkowskim i Muzeum Powstania Warszawskiego oraz spacerze po Starówce – śladami F. Chopina, M. Skłodowskiej-Curii i literackich bohaterów „Lalki”, znalazł się na czas na eksplorację Stadionu Narodowego, spotkanie z nauką w Instytucie Kopernika i kontemplację utworów F. Chopina w poświęconym mu muzeum.

Do bliskich spotkań z historią doszło także podczas zwiedzania Grobu Nieznanego Żołnierza, a także  Królewskich Łazienek oraz pałacu w Wilanowie, gdzie podziwialiśmy przepiękne ogrody i  niezwykłe bogactwo kwitnących majową porą kwiatów i krzewów. Unowocześnioną strzelistymi wieżowcami oraz „koszem” bryły Stadionu Narodowego panoramę Warszawy podziwialiśmy w bezchmurny dzień z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki.

Bogatą i złożoną historię z pasją i zaangażowanie przybliżali uczniom przewodnicy jak i pilot wycieczki-p. Marek Kozioł.  Uczestnicy wrócili z ogromem wrażeń i apetytem na kolejny szkolny wypad.