Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: kwiecień 2017

Puszcza Run - Znowu Biegniemy Razem!
2017-04-07

Zapraszamy do wzięcia udziału w Biegu  Puszcza Run, który odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia  w Puszczy Dulowskiej. Start i Meta w Młoszowej. Formularz  rejestracyjny i regulamin dostępny pod adresem http://puszczarun.pl/

 

To już kolejna impreza biegowa na którą zapraszamy naszych uczniów. W  zeszłym roku dwukrotnie stanowiliśmy najliczniejszą  szkolną reprezentację za co dostaliśmy cenne nagrody  sportowe dla szkoły.

 

10 kilometrów to idealny dystans aby  zacząć przygodę z masowymi biegami. Dla wszystkich z Was  najważniejszy będzie udział, niektórzy być może  postarają się przebiec trasę poniżej godziny. Możliwe, że będą osoby, które zbliżą się do 40 minut ;) (Łukasz, Tomek ) 

 

Jedno jest pewne!

 Każdy na mecie otrzyma pamiątkowy medal, okolicznościową  koszulkę oraz moc wrażeń i nowych doświadczeń w  kształtowaniu charakteru i pokonywaniu słabości.  

 

Jeśli się  zdecydujecie na start wypełnijcie formularz rejestracyjny  ze strony http://www.tck.trzebinia.pl/puszcza-run-2017  i poinformujcie swojego nauczyciela wychowania  fizycznego.

 

Tutaj filmik z  zeszłorocznej imprezy. Zobaczcie jak bieganie może być  fajne ;) https://www.facebook.com/1lochrzanow/videos/1040852002667524/

 

2017-04-07

17 .03.2017 w Bochni na hali MOSIR zorganizowano i przeprowadzono Finał Wojewódzki Licealiady w koszykówce dziewcząt. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo – zawodniczki z Bochni to mistrzynie województwa małopolskiego oraz 3 w kraju w kategorii kadetek za sezon 2015/16. W tym roku po raz pierwszy występują w rozgrywkach ponadgimnazjalnych gdzie na własnym boisku na pewno będą faworytkami turnieju finałowego. Oprócz gospodyń w zawodach sami „starzy znajomi” z finałów z lat poprzednich, czyli drużyny z Nowego Targu, Nowego Sącza, Tarnowa, Krakowa no i oczywiście nasza Drużyna :) Obiekt MOSIR-u przywitał nas nowoczesną infrastrukturą, profesjonalizmem organizatorów i sędziów oraz...wielkim zdjęciem naszych rywalek z Bochni w glorii chwały i tytułów mistrzowskich. Jednym słowem „czuć było” powiew sportu na wysokim ogólnopolskim poziomie. Fajnie było być przez następne kilka godzin częścią tego sportowego widowiska.

2017-04-07

5 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Choć w poprzednich latach turniej nie cieszył się zbyt dużą popularnością, w tym roku do gry przystąpiło aż 6 drużyn, co było niemałym zaskoczeniem.

 

System rozgrywek ‘każdy z każdym’, 8 minut gry. Turniej otworzył mecz ILO, który na starcie musiał zmierzyć się z gospodyniami. Wydawać by się mogło, że gra przed własną publicznością i na własnej hali nie powinna przysporzyć problemów, jednak zawodniczki z ILO stawiły czoła swoim rywalkom i po bramce Madzi Wierzgacz dziewczyny prowadziły 1:0, i taki też wynik utrzymał się do końca meczu. 

2017-04-11

Uczennice klasy 1e Natalia Chlupka i Nikola Szczurek uzyskały tytuł finalistek Olimpiady Wiedzy o Rodznie. Dziewczęta otrzymały indeksy na Uniwersytet Warmińsko Mazurski w Olsztynie.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

Wielki sukces naszych uczniów w X Ogólnopolskiej Olimpiadzie "O Diamentowy Indeks AGH" z Fizyki!
2017-04-11

Uczniowie naszej szkoły Mateusz Hurbol kl. IIIa, Mateusz Kłeczek kl. IIIa i Paweł Miziołek kl. IIa osiągnęli wspaniałe wyniki na III etapie Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z Fizyki, zdobyli tytuł laureata i otrzymali indeksy na wszystkie kierunki studiów pierwszego stopnia w AGH.

 

Laureatom składamy gratulacje i słowa uznania i życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do celu!

 

STOP POŻAROM TRAW
2017-04-11

Wypalanie traw jest środowiskowo szkodliwe, ale także surowo zabronione. Pro­wadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym. Grożą  za to m.in. dotkliwe kary nakładane np. przez policję czy prokuraturę. Co roku w pożarach wywołanych wypalaniem traw giną ludzie, w tym podpalacze, przypadkowe osoby oraz strażacy!!!http://www.straz.powiat-chrzanowski.pl/aktualnosci/81-stop-pożarom-traw

2017-04-11

W dniu 29 marca 2017  uczniowie klas pierwszych  uczestniczyli  w warsztatach dotyczących kreatywnego myślenia. Zajęcia przeprowadziły Panie Krystyna Trojanowska i Marta Piechowicz z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chrzanowie.

2017-04-12

W dniu 4 kwietnia odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z Panią Iwoną Szelichiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie na temat szkodliwości kontaktu z substancjami psychoaktywnymi.  

2017-04-12

W marcu i kwietniu odbyły się spotkania uczniów klas pierwszych z psychologiem Panią Oliwią Porosło z Ośrodka Pomocy Społecznej w Chrzanowie na temat profilaktyki agresji, przemocy, cyberprzemocy.

2017-04-13

Zapraszamy do zapoznania się z kandyturami w wyborach do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

 

Kadydatury

Życzenia Wielkanocne
2017-04-13

Tak jak na Wielkanoc odradza się życie, niech odradzają się Wasze nadzieje i wiara w człowieka. Świąt w zdrowiu, radości z wiosny i towarzystwa bliskich, pełnych uśmiechów, życzliwości.

 

Z okazji nadchodzących Świat Wielkanocnych życzymy wszystkim dużo zdrowia, radości, pogody ducha oraz wzajemnej życzliwości, a także wielu spotkań w gronie rodzinnym. 


I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica upamiętniło admirała Andrzeja Karwetę
2017-04-18

7 kwietnia 2017 odbła się uroczystaość odsłoniecia tablicy upamietniającej absolewnta I Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Staszica w Chrzanowie, admirała floty, dowódcy Marynarki Wojennej Rzeczypospolitej Polski, Andrzeja Karwetę.

 

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z tego wydarzenia:

Relacja powiatu chrzanowskiego

Relacja Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej

Debata czytelnicza w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie
2017-04-26

Z okazji 16. Małopolskich Dni Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się zakończenie konkursu literackiego "Czy lektura to tortura?" oraz Debata czytelnicza na ten temat. Uczniowie klasy 1d, 1b i 2c wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu.

 

Fotorelacja

2017-04-26

W sobotę 22 kwietnia absolewnci Naszej szkoły - Krzysztof Brandys, Ola Ruśkiewicz, Jakub Marchewka, Kacper Groń - reprezentujący Stowarzyszenie "Stacja Chrzanów" zorganizowali innowacyjne wydarzenie. Na stacji kolejowej Trzebinia odbył sie pierwszy "Dzień Techniki Kolejowej". Impreza cieszyła sie ogromnym powodzeniem.

 

Abosolewntom gratulujemy!

 

NAVIGARE NECESSE EST…
2017-04-27

Powołujemy do życia szkolny klub żeglarski!!!

Jeżeli jesteś zainteresowany tą formą spędzania wolnego czasu. Chciałbyś podnosić swoje kwalifikacje łącznie z uzyskaniem patentu Żeglarza Jachtowego PZŻ, popłynąć na wspólny rejs z kolegami ze szkolnej ławy już dziś zgłoś się do prof. Piotra Kolasa lub najlepiej wyślij mail pkolasa1lo@gmail.com wyrażający swoje zainteresowanie. Czekamy na chętnych i przy minimalnym zainteresowaniu zrobimy wszystko aby popularyzować tą formę aktywnego wypoczynku…!

2017-04-27

Uczniowie naszej szkoły powtórzyli sukces z zeszłego roku i wygrali konkurs „MŁODZI ZASAPANI” na najliczniejszą szkolną reprezentację podczas biegu Puszcza Run. Bieg na dystansie 10 km odbył się w ostatnią niedzielą 23 kwietnia w Puszczy Dulowskiej ze startem i metą w Młoszowej.


Nasi uczniowie nie dość, że stanowili najliczniejszą szkolną drużynę, dzięki czemu wygrali sprzęt sportowy o wartości 500 zł ufundowany przez firmę SAPA to jeszcze osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Relacja filmowa