Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022
2017-04-27

Uczniowie naszej szkoły powtórzyli sukces z zeszłego roku i wygrali konkurs „MŁODZI ZASAPANI” na najliczniejszą szkolną reprezentację podczas biegu Puszcza Run. Bieg na dystansie 10 km odbył się w ostatnią niedzielą 23 kwietnia w Puszczy Dulowskiej ze startem i metą w Młoszowej.

Nasi uczniowie nie dość, że stanowili najliczniejszą szkolną drużynę, dzięki czemu wygrali sprzęt sportowy o wartości 500 zł ufundowany przez firmę SAPA to jeszcze osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Relacja filmowa

Bieg z czasem 31:57 wygrał Dawid Klaybor z Żagania ustanawiając tym samy nowy rekord trasy. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z naszej szkoły okazał się Tomasz Topa 1a z czasem 38:39 co dało mu 14 miejsce w klasyfikacji generalnej, 5 w Powiecie chrzanowskim i 3 w Gminie Chrzanów. Warto dodać, że dla wielu wytrawnych biegaczy złamanie bariery 40 minut na dystansie 10 km stanowi nieosiągalny wynik. Łukasz Gut 2d z czasem 40:53 zajął 27 miejsce w klasyfikacji generalnej i 3 w Gminie Libiąż. Adrian Adamaszek 2c ukończył bieg na 148 miejscu z czasem 50:34 a Dawid Duda 2c 201 miejsce z czasem 55:38. W sumie bieg ukończyło 273 zawodników i zawodniczek. Cała czwórka dzięki tym wynikom ustanowiła swoje rekordy życiowe na dystansie 10 km.

Impreza została dobrze zorganizowana i sprawnie przeprowadzona. Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medal, koszulki oraz ciepły posiłek po zakończonym biegu. Po rozdaniu pucharów odbyła się loteria nagród pocieszenia gdzie szczęście uśmiechnęło się do Łukasza ;) Podczas poprzedniej edycji biegaczom towarzyszył żar z nieba i mocna burza natomiast w tym roku jak w przysłowiowym kwietniu biegacze dwukrotnie zmagali się z chwilową zamiecią śnieżną i przejaśnieniami.

Zawodników na trasie supportował i nagrywał pamiątkowe filmiki Piotr Kolasa, który już teraz zachęca do treningów i namawia do startu w jesiennym biegu Chechło Run i debiutanckiego startu naszej szkoły w Biegu Trzech Kopców w Krakowie.

Jeżeli chcecie spędzać sobotnie poranki w sposób aktywny i poprawiać swoją formę biegową to zapraszamy na http://www.parkrun.pl/chrzanow/