Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: kwiecień 2016

2016-04-01

23 marca 2016 w Tarnowie odbyła się Wojewódzka Licealiada w pływaniu. Naszą szkołę reprezentowali:

 

Baran Dominik (1a LO), Bolek Krzysztof (1a LO), Dzierwa Jerzy (1a LO), Ferlak Michał (1a LO), Kulak Bartosz (1a LO), Potocki Aleksander (1a LO), Wojtaszewski Oskar (1c LO), Paczyński Mateusz (1d LO), Pancerz Piotr (1e LO), Madej Michał (3A LO), Folga Filip (3C LO), Buła Adrianna (3D LO), Kosińska Agnieszka (3D LO).

 

Pierwszy raz w historii naszej szkoły wystartowaliśmy w sztafecie chłopców i na 18 zespołów zajęliśmy wysokie 8 miejsce. 

 

Wyniki wszystkich konkurencji dostępne są na stronie http://www.mszs.krakow.pl/lic_wyniki.html

 

Opiekunem naszych pływaków był p. Paweł Kasperczyk

Włochy 2016
2016-04-06

Przedświąteczny, marcowy tydzień uczniowie naszego liceum wraz z profesorami mieli okazję spędzić w słonecznej Italii, gdzie czekało na nich wiele niezapomnianych widoków i wrażeń.

 

więcej ...

Litwa 2016
2016-04-06

W dniach od 21 do 23 marca grupa uczniów z klas 1c i 2b pod opieką pań M. Filipczak, B. Urbańczyk, B. Mrowcy i B. Wawrzyniak zwiedzała tereny Litwy. Ten sąsiadujący z Polską na północnym wschodzie kraj pod koniec marca zaskoczył nas wyjątkowo chłodną pogodą. Temperatury oscylujące w okolicach zera stopni Celsjusza nie były jednak przeszkodą w podziwianiu litewskich miast i ich wyjątkowych zabytków. 

 

więcej ...

2016-04-07

Dnia 31 marca 2016r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt."Zrównoważona turystyka". Wystawa jest efektem wspólnego projektu młodzieży z Polski i Niemiec, który realizowany był w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży naszej szkoły i Gymnasium Petrinum w Brilon. Wystawę mozna oglądać do końca kwietnia br. w MBP w Chrzanowie. Serdecznie zapraszamy!

WSPANIAŁY SUKCES JULIANA SMÓŁKI
2016-04-07

Julian Smółka (uczeń klasy 2 a) w finale XXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej został jej l a u r e a t e m zajmując 3 miejsce w Polsce.
Serdecznie gratulujemy.
więcej:
http://owe.pte.pl/…/infor…/zawody-iii-stopnia-centralne.html

 

Julian brał również udział w Olimpiadzie Przedsiębiorczości. Wynik uzyskany przez Juliana pozwolił mu znaleźć się na 14. miejscu w okręgu krakowskim i w czwartej dziesiątce w Polsce.

 

Niestety, formuła Olimpiady nie pozwoliła na zakwalifikowanie się do finału.
więcej:
http://www.olimpiada.edu.pl/…/OP11_wyniki_eliminacje_okrego…

 

fot. Bartłomiej Sawka / Cinefoto.pl na zlecenie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

Ekologiczna akcja sadzenia drzew przez młodzież Szkolnych Kół Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddziału w Chrzanowie
2016-04-08

W przepiękny wiosenny dzień, 2 kwietnia 2016 roku Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie wraz z Nadleśnictwem Chrzanów zorganizowało po raz czwarty akcję sadzenia drzew. Uczestnikami akcji byli członkowie Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT Oddziału w Chrzanowie. Z Naszej szkoły brały udział uczennice klas 1a, 1c i 1e.

 

Dziekujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

 

Pełną relację można zobaczyć na stronie Koła Krajoznawcego.

MARATOŃSKI DEBIU PIOTRA KOLASY
2016-04-08

Miło nam poinformować, że w zeszłą niedzielę Piotr Kolasa nasz nauczyciel wychowania fizycznego ukończył swój pierwszy biegowy maraton.

 

Pokonanie w Paryżu królewskiego dystansu liczącego 42,195 m zajęło mu 3 godziny 26 minut i 3 sekundy co w stawce 57000 zgłoszonych zawodników dało 4094 miejsce.

 

Jak mówi prof. Kolasa „Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem przebiegnięcia maratonu. Do tej pory ukończyłem wiele krótszych biegów w tym półmaratony oraz maratony na rolkach ale przed maratonem biegowym zawsze czułem respekt. Pomimo wielu obaw przed startem, udało się bezpiecznie pokonać trasę z czego jestem bardzo zadowolony”.

 

Gratulujemy wspaniałego wyniku i zachęcamy wszystkich uczniów do aktywności fizycznej. Już niebawem profilaktyczna akcja na którą zaprasza Was klasa 1C.

 

Szczegóły wkrótce...

IX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „ Literatura w Przekładzie”
2016-04-08

W dniu 6 kwietnia 2016 uczennica naszej szkoły Agnieszka Kosińska z kl. 3d zdobyła I miejsce w IX Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „ Literatura w Przekładzie”, zorganizowanym przez II LO w Chrzanowie. Agnieszka zmierzyła się z tłumaczeniem fragmentów literatury angielskiej i polskiej. Zwyciężczyni gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich zarówno w języku polskim jak i angielskim! 

2016-04-11

 W tym roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w kontynuacji zeszłorocznego cyklu zajęć odbywających się w laboratorium Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zainteresowani podczas czterech spotkań wykonywali zadania z finałów olimpiad pod czujnym okiem pracowników naukowych UJ i nauczycielki z naszej szkoły – pani Marzanny Mąsior.

 

2016-04-11

Zapraszamy uczniów I LO do udziału w szkolym konkursie ekologicznym.

Każdy uczeń naszej szkoły może wziąć udział. 

 

Zgłoszenia dwuosobowych zespołów prosimy kierować do p. Urbańczyk lub p. Wawrzyniak do 15.04.2016r.

 

I etap (test) - 19.04.2016r.

II etap - 28.04.2016r.

 

Serdecznie wszystkich zapraszamy

Sukces informatyczny Damiana
2016-04-11

Damian Warzecha z klasy 3a, został finalistą II Ogólnopolskiego Konkursu  IT , organizowanego z okazji Warszawskich Dni Informatyki. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ma na celu promowanie informatyki, programowania oraz odnajdowanie osób z predyspozycjami i talentami w dziedzinie informatyki.

 

W konkursie uczestniczyło ponad 1557 uczniów. Damian znalazła się w gronie 40 finalistów z całej Polski docenionych przez konkursowe Jury. Gratulujemy sukcesu.

 

Marta laureatką olimpiady przedmiotowej!
2016-04-12

Marta Głownia z klasy 2d wzięła udział w zawodach finałowych XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, które odbyły się w Konstancinie i Warszawie w dniach od 7 do 9 kwietnia. We czwartek, wraz z 215 innymi uczestnikami przybyłymi z całej Polski. Marta przystąpiła do części pisemnej, z której uzyskała na tyle wysoką notę punktową, by komisja dopuściła ją części ustnej. Rozmowy odbywały się w Warszawie w Pałacu Staszica - siedzibie Polskiej Akademii Nauk. Także ten etap nasza uczennica przeszła pomyślnie i znalazła się w elitarnym gronie 35 osób z najlepszymi wynikami w Polsce.

 

Teraz Marta może zbierać owoce swej ciężkiej pracy, tytuł laureatki daje jej wiele przywilejów, na przykład: nie musi zdawać matury z języka polskiego, będzie miała na świadectwie wpis 100% na poziomie rozszerzonym. Uczelnie w całym kraju oferują laureatom olimpiad przedmiotowych najwyższe miejsca na listach rankingowych w czasie rekrutacji oraz możliwość otrzymania stypendium już na pierwszym roku.


Gratulujemy!!!

2016-04-20

W środę 13 kwietnia br. uczniowie klas Ia, Id, Ie, IIb, IIf odwiedzili Komendę Powiatowej Policji w Chrzanowie. Pani Małgorzata Łukaszewska i Pani Iwona Szelichiewicz  z Zespołu ds. Nieletnich przedstawiły zasady rekrutacji do pracy w Policji i zapoznały ze specyfiką pracy w tym zawodzie. Uczniowie zwiedzili placówkę, wysłuchali prelekcji profilaktycznej i oglądnęli film  „Życie to nie gra” mówiący o konsekwencjach kontaktu z alkoholem i narkotykami.

Casting do "Chłopów"
2016-04-20

28 kwietnia 2016 o godz. 12.00 w sali 33 odbędzie się casting do "Chłopów" w reżyserii Marcina Kobierskiego.


Zapraszamy uczniów I LO i słuchaczy UTW w Chrzanowie

RECYTATORSKI SUKCES JULII
2016-04-20

Julia Bucka została laureatką przesłuchań regionalnych 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 13 kwietnia w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Jury doceniło talent i umiejętności naszej uczennicy, przyznając jej nominację do etapu wojewódzkiego. Kolejny raz Julia zaprezentuje się w krakowskiej PWST, gdzie w dniach 28 i 29 kwietnia będzie walczyć o finał. Nagrodą dla laureatów przeglądów finałowych jest m.in. indeks do PWST. Opiekę nad Julią sprawuje prof. Jolanta Skowrońska.

Życzymy powodzenia!!!

PRACA SEZONOWA NA WAKACJE
2016-04-20

W poniedziałek 11 kwietnia br. odwiedziły nas Pani Elżbieta Bulińska-Omasta i Pani Agnieszka Nycz z Młodzieżowego Centrum Kariery w Chrzanowie. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się proponowanymi ofertami pracy na wakacje. Osoby zainteresowane mogą również kontaktować się bezpośrednio z MCK; ul. Rynek 4 w Chrzanowie.

Małopolska Chmura Edukacyjna i informatyka.
2016-04-20

W ramach projektu "Małopolska Chmura Edukacyjna" nasi uczniowie zostali zaproszeni na cykl wykładów z dziedziny bezpieczeństwa cyberprzestrzeni i systemów komputerowych. Wykłady prowadzone są przez specjalistów z wiodących firm i ośrodków badawczych zajmujących się tą dziedziną. Nie musimy wyjeżdżać na kosztowne konferencje. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi możemy w nich uczestniczyć będąc w szkole. Uczniowie zainteresowani informatyką mogli uczestniczyć już w wykładach: Esset -"Przykłady socjotechnik występujących w złośliwym oprogramowaniu", Cisco - "Malware" oraz Katedra Telekomunikacji AGH - "Metody szyfrowania danych - od starożytnych Spartan do kryptografii kwantowej".

 

„Małopolska Chmura Edukacyjna” to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych uczniom w Małopolsce. W ramach projektu naszej szkole został dostarczony specjalistyczny sprzęt wideokonferencyjny, który połączył nas w najważniejszymi uczeniami Krakowa. Jeśli chcesz wymienić poglądy z Pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Akademii Górniczo Hutniczej, wystarczy odwiedzić bibliotekę szkolną i usiąść przed zestawem wideokonferencyjnym.

2016-04-25

W dniu 19.04.2016 w hali MOSIR w Nowym Sączu odbył się finał Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży w piłce koszykowej dziewcząt. Nasze dziewczęta powtórzyły zeszłoroczny sukces i jako mistrzynie rejonu wywalczyły awans do elitarnej grupy sześciu najlepszych zespołów województwa małopolskiego. Udział w imprezie tej rangi to wielki splendor ale i wyzwanie – tutaj oprócz naszej drużyny nie ma amatorów, wszystkie zespoły na co dzień występują w rozgrywkach ligowych i zdobywają najwyższe laury na szczeblu ogólnopolskim. Przykładowo zawodniczki drużyny z Nowego Sącza, zeszłoroczne mistrzynie województwa trenują…5 razy w tygodniu! To w każdym kto miał do czynienia ze sportem musi budzić respekt.

 

Nasze dziewczyny nie musiały więc w tych zawodach nikomu nic udowadniać. One zrobiły już „swoje” – ponownie wdarły się do grona najlepszych. Teraz trzeba było tym najlepszym jakoś się przeciwstawić…

2016-04-27

Rozpoczęliśmy już drugi cykl ośmiu spotkań chemicznych dla młodzieży I LO z klas drugich. Grupa 16 młodych chemików uczestniczy w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez pracowników naukowych UJ w Zakładzie Chemii Środowiska. Poznają tam tajniki laboratorium chemicznego, eksperymentują i udoskonalają swoje umiejętności chemiczne. Zajęcia są zróżnicowane tematycznie, wymagają dobrego przygotowania i dokładnego wykonywania doświadczeń. Warto dodać, że jedynie nasza szkoła z powiatu została zaproszona do takiej współpracy.

 

Wierzymy, że czas poświęcony na przygotowanie do zajęć i praktykę w laboratorium przyniesie młodym chemikom same korzyści.

 

Życzymy ciekawych eksperymentów !

 

Do zajęć przygotowują i opiekę pełnią prof. Marzanna Mąsior i prof. Barbara Malik.

2016-04-27

22 kwietnia młodzież z naszego liceum brała udział w IX Powiatowym Turnieju Szkolnych Klubów Europejskich „Europa bez tajemnic”. Konkurs organizowany był przez II LO w Chrzanowie.

 

Uczniowie zmagali się z trudnymi pytaniami związanymi z historią i rozwojem Unii Europejskiej.

Nasza drużyna w składzie: Dominika Pikur, Paulina Likus, Julian Smółka i Jakub Fyda poradziła sobie świetnie.

Po ciężkich zmaganiach, w których uczniowie musieli wykazać się także umiejętnościami artystycznymi, zajęliśmy ostatecznie drugie miejsce. Warto dodać, że przegraliśmy tylko jednym punktem!

 

Dziękujemy organizatorom za ciepłe przyjęcie i smakowity poczęstunek.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Opiekunowie SKE: prof. Anita Dębska – Tynior, prof. Agnieszka Wójcik i prof. Barbara Malik.

WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU PRZED NAMI
2016-04-28

Wybraliście spośród Was tych, którzy najbardziej zasługują na Wasze zaufanie, najgodniej będą reperezentować Was na terenie szkoły i poza nią. Zapraszamy kandydatów do porwadzenia kampanii wyborczej. Może ona trawać do 11 maja z wyjątkiem tego piątku. W ten dzień głosują klasy trzecie.Ich głosowanie zostanie przeprowadzone przez wychowawców klas po rozdaniu świadectw. Podobnie jak głosowanie na Belfra Roku 2015.

 Ewentualne uwagi lub charakterystyki kandydatów do zamieszczenia na stronie proszę kierować do Małogorzaty Komarów z klasy 2a. Głosujemy tylko na jednego kandydata. Proszę przy jego nazwisku postawić znak X. Inaczej oznaczone głosy nie będą brane pod uwagę.

Kandydaci:

1.Michał Ferlak 1a

2.Bartłomiej Mitka 1b

3.Katarzyna Skwarek 1c

4.Sara Kulawik 1d

5.Arkadiusz Kopeć 1e

6.Małgorzata Komarów 2a

7.Julian Smółka 2a

8.Konrad Dindorf 2b

9.Aleksandra Brania 2d

10.Zuzanna Synal 2e

11.Paulina Likus 2f

Karty do głosowanie na Belfra Roku uwzględniają poszczególne kategorie. Regulaminy są dostępne w zakładce Samorządu- Regulaminy.

 
Zakończenie roku klas trzecich
2016-04-28

Uroczystość zakończenia roku dla klas trzecich odbędzie się w szkole o godzinie 9.00 w dniu 29 kwietnia 2016 roku.

 

Uczniów klas pierwszych i drugich zapraszamy do szkoły na godzinę 11.00.

 

 

Przypominamy o zwrocie książek do biblioteki.