Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: grudzień 2014

2014-12-01

Egzaminy pisemne DSD II 2015 

odbędą się na półkuli północnej  - czyli również

po raz pierwszy w Chrzanowie

we wtorek, 2. grudnia 2014

od godziny 8.00 do 13.15

 

I LO w Chrzanowie

 

Wszystkim 13 kandydatom życzymy powodzenia !!!

POWIATOWY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK 2014
2014-12-01

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w Konkursie.
Szczegóły znajdziecie w regulaminie Konkursu:


szkoły ponadgimnazjalne

szkoły gimnazjalne

2014-12-03

Mikołajkowy Turniej!
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły.
Zawody odbędą się w najbliższy piątek - 5 grudnia od godziny 8:25 na sali gimnastycznej.
Zapisy do godziny 12:10 w czwartek 4 grudnia przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego.

 

Przedstawiamy wyniki losowania Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły.
Rywalizacja u dziewcząt i chłopców będzie odbywać się systemem pucharowym do dwóch przegranych.
Prosimy przestrzegać godzin rozpoczęcia swoich spotkań.

2014-12-04

W dniu 04.12.2014 w naszym liceum odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce koszykowej Dziewcząt. Jednocześnie były to pierwsze zawody sportowe dla dziewcząt w tym roku szkolnym. Okazało się, że w turnieju wzięło udział aż 6 zespołów z powiatu chrzanowskiego, najwięcej od kilku lat. Zawody rozegrano w dwóch grupach, w grupie po 3 zespoły, systemem meczy „każdy z każdym”.  

Akcja "Góra grosza"
2014-12-05

Samorząd Szkolny informuje, że akcja "Góra Grosza" została przedłużona do końca przyszłego tygodnia (12.12.14).

 

Czekamy na Wasze monety. Prosimy oddawać je policzone i posegregowane według nominałów. Można oddawać indywidualnie lub klasowo.

 

Dziękujemy! 

 

Zarząd Samorządu wraz z opiekunem akcji, panią Olgą Piotrowską.

2014-12-08

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chrzanowe składa serdeczne podziękowania nauczycielom i uczniom I LO za pomoc w przygotowaniu spotkania z mistrzem olimpijskim Władysławem Kozakiewiczem oraz za występ cheerliderek w dniu 4 grudnia 2014 roku.

 

Ogólnopolski konkurs "Zarządzanie informacją".
2014-12-08

Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagielońskiego zaprasza uczniów klas trzecich liceum do udziału w konkursie. 
więcej informacji:
http://www.inib.uj.edu.pl/konkurs

Ostrzeżenie o zanieczyszczeniu powietrza
2014-12-08

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie na podstawie danych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie ostrzega, iż od dnia 10.12.2014 r. na obszarze powiatu chrzanowskiego zanieczyszczenie powietrza pyłem PM10 może przekroczyć poziom powyżej 200 µg/m3 (dopuszczalny poziom wynosi 50 µg/m3).

 

Nie należy przebywać na otwartym powietrzu zbyt długo. Dotyczy to zwłaszcza kobiet w ciąży, dzieci i osób starszych oraz chorych na astmę, choroby alergiczne skóry, oczy i choroby krążenia.

 

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie zaleca ograniczenie zajęć lekcyjnych poza budynkiem szkoły oraz o możliwie jak najmniejsze przebywanie uczniów na świeżym powietrzu!

Turniej Recytatorski im. Andrzeja Bursy
2014-12-09

Maciej Mędela z klasy 1f, przygotowany przez prof. Jolantę Skowrońską, uzyskał wyróżnienie w finale wojewódzkiego Turnieju Recytatorskiego im. Andrzeja Bursy. Sukces tym bardziej jest wart uwagi, że Maciej stanął w szranki z przeciwnikami reprezentującymi najlepsze szkoły Małopolski i dał się zauważyć profesjonalnemu Jury.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

MISTRZOSTWA I LO W PŁYWANIU
2014-12-09

UKS „STASZIC” ZAPRASZA

12  GRUDNIA 2014 NA MISTRZOSTWA SZKOŁY W PŁYWANIU

DYSTANS 50 M :

  •         STYL DOWOLNY - KOBIETY/MĘŻCZYŹNI
  •         STYL KLASYCZNY - KOBIETY/MĘŻCZYŹNI
  •         STYL GRZBIETOWY - KOBIETY/MĘŻCZYŹNI
  •         STYL MOTYLKOWY – OPEN

 

 

ZAPISY DO 11 GRUDNIA W KANTORKU WF.

DLA ZWYCIĘZCÓW PRZEWIDZIANE SĄ NAGRODY RZECZOWE. DODATKOWYCH  INFORMACJI UDZIELA  prof. PAWEŁ KASPERCZYK .

SPOTKANIE RODZICÓW Z PSYCHOLOGIEM
2014-12-10

W środę 17 grudnia br. w godz. 18.00-19.00  zapraszamy zainteresowanych  Rodziców na indywidualne konsultacje z psychologiem. Spotkanie z  Panią Małgorzatą Godyń – psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chrzanowie będzie się odbywać w sali 18. 

Spotkanie przewodniczących klas III
2014-12-10

12 grudnia 2014 (piątek) o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie przewodniczących klas III z dyrektorem szkoły. Obecność obowiązkowa.

Ustny egzamin DSD II
2014-12-10

Miło nam poinformować, że 13 uczniów naszej szkoły, którzy przystąpili w dniu 10.12.do części ustnej egzaminu DSD II zdało ten trudny egzamin językowy uzyskując wysokie wyniki: 10 kandydatów zdało na poziomie C1, 3 na poziomie B2.

  

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z językiem niemieckim:))

NASI STYPENDYŚCI!!!
2014-12-10

Miło nam Was poinformować, że trzy uczennice naszej szkoły zostały stypendystkami. Magdalena Koźmin Ia i Marta Głownia z Id  otrzymały stypendium  Sapere Auso w kategorii naukowej, a Katarzyna Pabis z kl. IIa stypendium sportowe Akademii Talentów Dalkii.  W dniu 8 grudnia br odbyła się gala wręczenia stypendiów SapereAuso.

 

Gartulujemy!

2014-12-11

5 grudnia na sali gimnastycznej w naszej szkole odbył się tradycyjnie Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły. W turnieju wzięło udział 5 dziewcząt i 9 chłopców a zorganizował go i przeprowadził Piotr Kolasa. Rywalizacja odbywała się systemem pucharowym do dwóch przegranych.
Każdy mecz toczył się do zwycięstwa w dwóch setach w punktach do 11. System rozgrywek pozwalał na osiągnięcie końcowego sukcesu zawodnikom, którzy przegrali swój pierwszy mecz. Dopiero porażka w drugim spotkaniu oznaczała odpadnięcie z turnieju.

2014-12-16

12 grudnia 2014 w chrzanowskiej pływalni „Cabańska Fala” odbyły się Mistrzostwa I LO w pływaniu.

W zawodach wystartowało 17 pływaków i pływaczek reprezentujących różne klasy naszej szkoły.

 

Relacja fotograficzna

 

Rezultaty poszczególnych konkurencji:

2014-12-16

W dniu 8 grudnia odbył się pokaz multimedialny, który był finałem szkolnego konkursu „Młodzież a uzależnienia”. I miejsce zdobyła Magdalena Koźmin z kl. Ia, II Oliwia Jasnos z kl. Id, III Paulina Szkółka i Michał Grzybek z kl. Ia. Serdecznie gratulujemy!

2014-12-17

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie wiedzy nt.: Niskich Emisji, organizowanej w ramach ogólnopolskiej Kampanii informacyjno – edukacyjnej „PPMŚ – Polski Patrol Monitoringu Środowiska” dofinansowanej ze środków NFOŚiGW.

 

Regulamin Olimpiady

Formularz zgłoszeniowy

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku
2014-12-17

Aby Święta były wyjątkowymi dniami w roku,
by choinka w każdych oczach zalśniła blaskiem,
By kolacja wigilijna wniosła w serca spokój,
a radość pojawiała się z każdym nowym brzaskiem.
By prezenty ucieszyły każde smutne oczy,
by spokojna przerwa ukoiła złość.
By Sylwester zapewnił szampańską zabawę,
a kolędowych śpiewów nie było dość!

 

W nadchodzącym Nowym 2015 Roku życzymy wszelkiej pomyślności i tego,

co najlepsze dla Was i Waszych najbliższych.

 

19 grudnia 2014 roku (piątek) o godz. 11.10 zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli na wspólne kolędowanie, które odbedzie się na sali gimnastycznej.

 

Dyrekcja I LO

Konkurs Wiedzy o Mediach
2014-12-17

W eliminacjach okręgowych pierwszej edycji Konkursu Wiedzy o Mediach , które odbyły się 12.12.2014
w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji w Krakowie wzięły udział 3 uczennice z naszej szkoły:  Aleksandra Bąk III g, Paulina Tempińska III f, Oliwia Jasnos Id.

 

Etap ten polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 35 pytań. W trakcie poprawy prac przez komisję, dr Jarosław Flis wygłosił wykład pt „ Pieskie życie mediów” . Następnie ogłoszono wyniki i nasza koleżanka -Aleksandra Bąk  (opiekun merytoryczny Bogusława Mrowca) znalazła się w 10 uczniów zakwalifikowanych do etapu ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach, który odbędzie się w marcu 2015r. w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

2014-12-18

W dniu 18 grudnia 2014 r. o godz. 10.00 odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie XIII POWIATOWY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK – CHRZANÓW 2014.

 

 Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia.

 

W konkursie udział wzięło łącznie 75 uczestników z 4 szkół ponadgimnazjalnych powiatu chrzanowskiego (I Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie, Zespół Szkół Techniczno-Usługowych  w Trzebini, Zespół Szkół w Libiążu, Publiczne Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Trzebini) oraz pięciu szkół gimnazjalnych (Gimnazjum nr 1 w Chrzanowie, Gimnazjum w Zespole Szkół nr 3 w Chrzanowie, Gimnazjum w Mętkowie, Gimnazjum nr 1 w Libiążu, Gimnazjum nr 2 w Libiążu)

 

 

2014-12-18

Ogólnopolski konkurs filmowy

„ENERGOOSZCZĘDZANIE NA EKRANIE!”, dedykowany uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Celem konkursu jest zachęcanie młodzieży do wykazania się kreatywnością poprzez stworzenie krótkiego filmu reklamowego o oszczędzaniu energii.

Pierwsze prace konkursowe zostały już zgłoszone przez uczniów i można je obejrzeć na stronie: www.konkursenergooszczedny.pl

Miło nam poinformować, że pula nagród została powiększona o wycieczkę do Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, przeznaczoną dla zwycięskiego zespołu. Pozostałe nagrody to: kamery Go Pro Hero wraz ze statywami, emisja zwycięskiego filmu w TV, 40 calowy telewizor Samsung dla szkoły zwycięzców, tablety Lenovo dla uczniów zespołów wyróżnionych oraz dla nauczycieli– opiekunów.

 

INDYWIDUALNE KONSULTACJE Z DORADCĄ ZAWODOWYM
2014-12-18

Zapraszamy uczniów klas pierwszych na indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym – Panią Justyną Mendyk-Malinowską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chrzanowie.

 

Spotkanie odbędzie się  w środę 7 stycznia 2015 roku
w godz. 13.00-15.00
w pokoju pedagoga szkolnego.

 

Zapraszamy.