Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

2021/2022

Szkolny Konkurs Chóralnej Pieśni Patriotycznej rozstrzygnięty !!!

12 listopada odbył się Szkolny Konkurs Chóralnej Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, którego celem jest popularyzacja wśród młodzieży pieśni patriotycznej, rozbudzanie patriotyzmu, podkreślanie ważnych rocznic historycznych oraz integracja zespołów klasowych.

W tym roku w konkursie udział wzięli uczniowie następujących klas: 1c.1d.1e.2a.2e oraz 3a po gimnazjum.

Jury najwyżej  oceniło występ uczniów klasy 2 a, którzy wykonali utwór „My pierwsza brygada” oraz przyznało drugie miejsce uczniom klasy 1c i 1 d.

Nagrody ufundowane przez Samorząd Szkolny wręczyła Pani Dyrektor Bożena Bierca.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu za ogromne zaangażowanie w przygotowanie występu.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

Jolanta Staniszewska

Monika Niemczyk


2020/2021


„Szkoła do hymnu”


10 listopada 2020 roku o godzinie 11:11 nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”, którą organizuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Hymn został odśpiewany przez klasy on-line.


Wybór nowego Zarządu

Przewodnicząca - Julia Gałuszewska kl. 3E
Zastępca przewodniczącej - Alan Dudzik kl. 2Dsp
Sekretarz - Bartosz Zieliński kl. 2Bsp
Skarbnik - Emma Niemiec kl. 1B

Lider sekcji technicznej - Szymon Jochimczyk kl. 2Esp
Lider sekcji kulturowej - Zofia Kozioł kl. 1C
Lider sekcji charytatywnej - Matylda Hoffmann kl. 1B
Lider sekcji dekoracyjnej - Natalia Prygiel kl. 2Cg

Opiekunowie: prof. Jolanta Staniszewska, prof. Piotr Kolasa


2019/2020

 


Podsumowanie działań Samorządu Uczniowskiego
w roku szkolnym 2019/2020


Wirtualny Dzień Otwarty Staszica

 
15 maja 2020 roku w godzinach 16-19 odbył się Wirtualny Dzień Otwarty Staszica, poprzez aplikacje Discord. 
 
Pomysłodawcą oraz głównym organizatorem był Przewodniczący SU Alan Dudzik kl. 1Dsp.
W zorganizowaniu akcji pomagali mu:
Sylwia Dąbek 1Dsp
Michał Patyk 1Bsp
Mateusz Popowicz 1Asp
Bartosz Zieliński 1Bsp
 
Na Wirtualny Dzień Otwarty przyszło prawie 200 osób. Największą popularnością cieszyły się następujące kanały:
Wśród profili klas - klasa matematyczna pod patronatem AGH – 74 osoby
Wśród języków obcych – język angielski – 73 osoby
Wśród kół zainteresowań – Rok zerowy pod patronatem AGH – 56 osób

 

W akcje zostało zaangażowanych 56 uczniów i 33 nauczycieli. Przygotowania trwały ponad 3 tygodnie.

Nowy Zarząd od połowy kwietnia 2020 roku

 
Przewodniczący - Alan Dudzik kl. 1Dsp
Zastępca przewodniczącego - Julia Gałuszewska kl. 2E
Sekretarz - Kacper Szczurek kl. 1Ag
Skarbnik - Bartosz Zieliński kl. 1Bsp
Członek Samorządu - Damian Gąsior kl. 2B

Walentynki

 

Z okazji Walentynek Samorząd przygotował dla uczniów pocztę walentynkową oraz dyskotekę walentynkową, która odbyła się 14 lutego w budynku naszej szkoły. Dzięki pięknym dekoracją oraz oświetleniu była imprezowa atmosfera, która współgrała z dobrą muzyką.


Trójka św. Mikołaja - podsumowanie

Dziękujemy Wszystkim za wsparcie! 
 
Zebraliśmy łącznie 2436,10 zł, które przekazaliśmy
Szkoła Podstawowa nr 3 w Chrzanowie im. Królowej Jadwigi
 
W naszej szkole działał obecny Przewodniczący Samorządu Alan Dudzik, absolwent Szkoły Podstawowej Nr 3 w Chrzanowie. Zorganizował on w naszej szkole świąteczny kiermasz ciast w grudniu, kwestę na zebraniu z rodzicami i podczas Nocy w Liceum oraz kawiarenkę, z której przekazano połowę zebranych pieniędzy. W organizacji tych akcji wspierali go koledzy i koleżanki z naszej szkoły
 

Andrzejki

 

W tym roku zorganizowaliśmy stoiska z wróżbami. Była duża różnorodność od prostych, bardzo znanych po trochę bardziej skomplikowane i mniej znane. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością.


Szkolny Konkurs Chóralnych Pieśni Patriotycznych

Jak co roku został zorganizowany konkurs pieśni patriotycznych z okazji Dnia Niepodległości.
W tym roku nagrodę główną ufundowaną przez SU był voucher do kina dla całej klasy na dowolny seans.
Wygrała klasa 1Csp, której wychowawczynią jest Pani Małgorzata Mędela.

Belfer Roku

 

Jak co roku odbyło się wręczenie nagród profesorom za wygraną w konkursie „Belfer Roku”.
 
W kategorii „Belfer Roku” wygrała Pani Blanka Brańska, w kategorii „Przyjaciel Młodzieży” Pan  Dominik Kowalczyk, a w kategorii „Osobowość Roku” Pan Marek Śliwa. Wszystkim profesorom gratulujemy.
Prof. Branka Barańska

Pani profesor Blanka Barańska

Prof. Marek Śliwa

Pan profesor Marek Śliwa

Prof. Dominik Kowalczyk

Pan profesor Dominik Kowalczyk


Samorząd wybrany

Nowy skład Zarządu 2019/20
Przewodniczący - Mikołaj Kałuża 3C
Zastępca Przewodniczącego - Alan Dudzik 1Dsp
Sekretarz - Julia Gałuszewska 2E
Skarbnik - Wiktor Słowik 3A
 
 
Członkowie Zarządu:
Bartosz Zieliński 1Bsp
Damian Gąsior 2B
Kacper Szczurek 1Ag
Kacper Ziomek 3D
 
 
Opiekunowie:
prof. Jolanta Staniszewska, Prof. Piotr Kolasa

 


2018/2019

 

 


 

WYBORY KRÓLOWEJ I KRÓLA

BALU STUDNIÓWKOWEGO 2019 !


Julia Wróblewska

Uczęszczam do klasy 3a. Moje zainteresowania są skupione wokół aktorstwa i teatru, ale również od dziecka towarzyszył mi sport. Miałam okazje spróbować wielu dyscyplin. Jako hobby wybrałam jednak skoki na trampolinie, które nauczyły mnie odpowiedzialności i systematyczności. Uwielbiam letnie dni! Wtedy również nie próżnuje! Na wakacjach całkowicie pochłania mnie windsurfing, z którego czerpie niesamowitą satysfakcję. Wolny czas poświęcam spotkaniom z przyjaciółmi. Plany na najbliższa przyszłość związane sa z ukończeniem szkoły oraz dobrymi wynikami egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu studiów pragnę podjąć prace i zwiedzać świat.

Mateusz Staroń

Nazywam się Mateusz Staroń i jestem uczniem klasy 3a. Moim hobby jest muzyka we wszelakiej postaci - od zwykłego słuchania różnych artystów na co dzień do tworzenia własnych projektów. Interesuje się też sportem, a w szczególności sztukami walki. Po maturze planuję rozpocząć studia informatyczne, a następnie podjąć pracę w tym kierunku. 

 

Madzia Korczyk 

Prawdopodobnie najbardziej sympatyczna, kochana, jak i przepełniona niesamowitą skromnością osoba, jaką kiedykolwiek mielibyście okazję poznać. Mimo że niska, to jednak mierząca wysoko wyjątkowa, niebieskooka blondynka czeka na twój głos.

Maciej Liszka

 

Rzadki i zjawiskowy okaz wysokiego blondyna o głębokich brąz oczach i nieslychanych umiejętnościach tanecznych liczy na Twój głos!

Natalia Gil

 

Cześć! Jestem Natalia i chodzę do klasy 3c, której chyba nikomu przedstawiać nie trzebai uczę się na rozszerzeniu biologiczno-chemicznym. Oprócz tego interesuję się makijażem i rozwijam się w tym kierunku. Kocham piłkę ręczną, pozdrowienia dla Pana Kowalczyka! Do konkursu zostałam wytypowana przez moją klasę. Podchodzę do niego z dystansem, bo oczywiście najważniejsza jest dobra zabawa.

Krzysztof Bębenek

Cześć jestem Krzysiek. Interesuje się sportem , lubie dobra zabawę i szybka muzykę. Nie jestem tak piękny jak blond Maciej z 3B, ale liczę na to, ze zostanę królem balu.

Weronika Lofek


Hej, mam na imię Weronika, chodzę do klasy 3D. Moją cechą charakterystyczną są długie włosy i szeroki, nieznikajacy z twarzy uśmiech. Mam niewyczerpane pokłady energii niczym króliczek Duracell. Interesuję się językami obcymi i wszystkim, co związane z medycyną. Od paru lat jestem wolontariuszką w Stowarzyszeniu Malta Służba Medyczna, gdzie pełnię funkcję Ratowniczki Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP). W sezonie letnim w praktycznie każdy weekend dbam o bezpieczeństwo ludzi na wydarzeniach społecznych. Między szkołą a wolontariatem czytam książki, spędzam czas ze znajomymi i podróżuję.

Paweł Ciura


Hej! Jestem Paweł, chodzę do klasy 3D. Kolegów w klasie nie mam, za to koleżanek w bród, więc moje zdrowie psychiczne zostało wystawione na ciężką próbę, lecz jakoś daję sobie radę. W wolnym czasie, a mam go dużo, bo raczej nie spędzam całych dni na nauce, sięgam po książkę. Zazwyczaj czytam fantastykę, lecz nie stronię też od innych gatunków.

Natalia Chlupka

Cześć!

Nazywam się Natalka i uczęszczam do klasy 3E. Jestem osobą otwartą i angażującą się w życie szkoły. Lubię podejmować nowe wyzwania i stawiać im czoła. Uwielbiam pracę z ludźmi, dlatego już od pierwszej klasy jestem członkiem samorządu uczniowskiego. Każdego dnia staram się być miła, uczynna i ZAWSZE UŚMIECHNIĘTA! 

Marcin Biziorek 


Cześć, nazywam się Marcin. Cóż więcej dodawać? Uczęszczam do wspaniałej klasy 3e. Myślę, że jestem dość szaloną osobą, ponieważ jestem na biol-chem-mat. Po tych niebanalnych rozszerzeniach planuje studiować medycynę lub kierunek okołomedyczny. Ogólnie jestem osobą bardzo optymistyczną (patrz: medycyna) i według sporego grona osób mam ciekawą osobowość. Gdy przechadzam się korytarzem naszej szkoły często słyszę gdzieś za moimi plecami słowa: "Fajny"

Zuzanna Grochal

 

 

Dumna reprezentantka klasy 3F, zdolna do poświęceń. Nieprzeciętna blondynka, kochająca zwierzęta, a szczególnie króliki. Jednocześnie miłośniczka wosu i wypracowań. Zagłosuj na mnie - jeśli chcesz, żebym to właśnie ja została królową balu!

 

 Arkadiusz Ptasiński

Dumny Żarczanin, fan historii (szczególnie tej wojskowej). Samozwańczy król memów i memiczności. Zainteresowany akwarystyką, łowiectwem, łucznictwem, bronią palną i paroma innymi rzeczami. Powszechnie znany z herbaty w termosie, który to termos zawsze przynosi do szkoły oraz czerwonej czapki z daszkiem. Hybryda ekstrawertyka i introwertyka z sarkastyczno-ironicznym poczuciem humoru.

 

 

 


2017/2018

 


 


BAL KARNAWAŁOWY

W tym roku już po raz IV Samorząd Uczniowski zorganizował Bal Karnawałowy.

 

 

Na Balu wybrano Króla – ucznia w najlepszym przebraniu, który otrzymał bon o wartości 50 zł.

 

 

Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był profesjonalny DJ, absolwent naszego Liceum., Damian Likus.


DZIEŃ OTWARTY DLA GIMNAZJALISTÓW

W styczniu gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów, którzy mogli zapoznać się z ofertą naszego Liceum oraz poczuć atmosferę STASZICA.

 

Odwiedziło nas około 150 gimnazjalistów zmagających się trudem wyboru przyszłej szkoły ponadgimnazjalnej.

 

 

Samorząd Uczniowski z wielkim zaangażowaniem przygotował to wydarzenie

 


Mannequin Challenge

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Samorząd nagrał życzenia świąteczne w formie Mannequin Challenge.

 

 

Była to niezwykła przygoda zarówno dla „aktorów” – uczniów klasy II d, jak i dla kamerzysty i montażysty w jednej osobie - Maćka Chwasta ucznia klasy II a.

 

 

Tuż przed Świętami film został zamieszczony na stronie fb szkoły. Obejrzało go 1,8 tys. osób.

 


MIKOŁAJKI 2018 !

6 XII również w szkole mogliście spotkać Mikołaja.

 

 

Może nie miał dla Was zbyt wyszukanych prezentów ale mamy nadzieję, że te drobne również sprawiły radość.


WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY POWIATU

4 XII 2017 r. odbyły się w naszej szkole wybory do MRP. W głosowaniu wybraliście swoich przedstawicieli tj. :

 

  1. Michała Słowika – ucznia klasy III a

  2. Wojtka Bulka – ucznia klasy II b

  3. Kacpra Ziomka – ucznia klasy I d


 

11 LISTOPADA – ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów patriotyczne kokardy, jako znak historycznej pamięci

oraz

zorganizował Szkolny Konkurs Chóralnej Pieśni Patriotycznej.

 

 

Wyniki konkursu:

I miejsce – uczniowie klasy II d

II miejsce – uczniowie klasy III d

III miejsce – uczniowie klasy II e

 

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu za Wasze ogromne zaangażowanie w przygotowanie występu.


WYBORY KRÓLOWEJ I KRÓLA

BALU STUDNIÓWKOWEGO 2018 !

Przedstawiamy kandydatów do tytułu Królowej i Króla Balu Studniówkowego 2018.

Klasa III a

Gabriela Wądrzyk

Jurek Dzierwa

Klasa III b

Gabriela Hodur

Maksymilian Szczurek

Klasa III c

Natalia Lipińska

Dawid Duda

Klasa III d

Sara Kulawik

Franciszek Parzyk

Klasa III e

Kamila Bolek

Mikołaj Uroda

Uczniów klas III zachęcamy do oddawania głosów na swoich kandydatów w dniu 8 II 2018 r. (czwartek) w godzinach od 9:00 do 13:00 w sali nr 24.

 

Gabriela Wądrzyk 3a

Jerzy Dzierwa 3a

Gabriela Hodur 3b

Maksymilian Szczurek 3b

Natalia Lipińska 3c

Dawid Duda 3c

Sara Kulawik 3d

Franciszek Parzyk 3d

Kamila Bolek 3e

Mikołaj Uroda 3e

 


Od września działamy w nowym składzie

Członkowie Zarządu

 

Nasi opiekunowie


KONKURS NA BELFRA ROKU 2016/2017 ROZSTRZYGNIĘTY

To kolejna edycja konkursu, w którym uczniowie I LO  w głosowaniu bezpośrednim (oddano ponad 400 głosów)  wybrali Belfra Roku, Osobowość Roku i Przyjaciela Młodzieży. 

Tytuły te uzyskali:

 

Belfra Roku  mgr Blanka Barańska

Osobowość Roku  mgr Iwona Małocha

Przyjaciela Młodzieży mgr Dominik Kowalczyk

 

Nagrody, pamiątkowe dyplomy oraz ręcznie wykonane przez uczniów SOWY, zostały wręczone laureatom podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

 

 

GRATULUJEMY !!


Konkurs na Najaktywniejsza Klasę

Podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczono również symboliczne nagrody przewodniczącym klas, które wygrały konkurs na Najaktywniejsza Klasę za rok szkolnym 2016/2017 .

I miejsce – klasa III c – wychowawca klasy mgr Beata Urbańczyk

II miejsce – klasa II c – wychowawca klasy mgr Olga Piotrowska

III miejsce – klasa II d – wychowawca mgr Beata Łapuszek.

Zarząd Samorządu serdecznie dziękuje Pani Oldze Piotrowskiej, która przeliczyła głosy.

 

Gratulujemy zwycięzcom.

 


2016/2017


WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU

Zbliża się koniec kadencji Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy Wam kandydatury w kolejnych wyborach do Zarządu SU. Przed Nami kampania wyborcza i głosowanie.

 

Maciej Chwast klasa 1a

Nazywam się Maciej Chwast, mieszkam w Trzebini i jestem uczniem klasy 1A. Poza szkołą udzielam się w kilku różnych środowiskach. Jednym z nich jest służba liturgiczna, do której należę już od 9 lat. Pełnię tam funkcję ceremoniarza, czyli osoby odpowiadającej za całokształt liturgii. Poza Kościołem Katolickim należą również do harcerstwa. Jestem w kadrze młodzieżowej, i organizuję cotygodniowe zbiórki dla najmłodszej grupy wiekowej (klasy 1-3 szkoły podstawowej) w ZHP, czyli zuchów. Dzięki moim zainteresowaniom mogę rozwijać umiejętności liderskie i wychowawcze. Poprzez uczestnictwo w różnych formach wyjazdowych w ZHP poznaję mnóstwo nowych, interesujących ludzi rozwijając przy tym zdolności interpersonalne. Oprócz przynależności do tych organizacji interesuję się również nowymi technologiami oraz komputerami. Ponad to bardzo lubię naukę języków obcych, w szczególności języka angielskiego. Nie mam jeszcze dokładnie sprecyzowanych planów na przyszłość, ale chciałbym wybierać pomiędzy informatyką, a ratownictwem medycznym. Jedynym moim pewnym planem długoterminowym to zostać zbawionym.

Hubert Mucha klasa 1b

Damian Wikar klasa 1c

Damian Wikar to uczeń klasy 1c. Jest bardzo otwartą i koleżeńską osobą. To ambitny sportowiec z wybitnymi osiągnięciami w akrobatyce takimi jak wicemistrzostwo Polski Seniorów. Poza tym Damian interesuje się biologią, chemią i matematyką, a w przyszłości chciałby zostać lekarzem. Jego pasje i zainteresowania nie przeszkadzają mu w aktywnym  uczestnictwie w życiu klasy, należy także do wolontariatu. Zawsze możemy liczyć na jego pomoc, a jednocześnie przyjazny uśmiech. Kandyduje do samorządu uczniowskiego ponieważ chce działać na rzecz szkoły, gdyż jest ona dla mnie ważna.

Martyna Piaszczyk klasa 1d

Cześć! Nazywam się Martyna Piaszczyk i jestem uczennicą klasy 1D. Zgłosiłam się na członka Zarządu Samorządu, ponieważ lubię udzielać się dodatkowo, sprawia mi to radość. Jestem osobą odpowiedzialną i dążącą do postawionych sobie celów. Swoją przyszłość wiążę z medycyną. Mam nadzieję, że razem z Samorządem uda nam się wprowadzić wiele ciekawych zmian!

Natalia Chlupka klasa 1e

Michał Ferlak klasa 2a

Bartłomiej Mitka klasa 2b

Sara Kulawik klasa 2d

Cześć :) Nazywam się Sara Kulawik. Uczęszczam do klasy IId o profilu biologiczno-chemicznym. Obecnie wolny czas spędzam na treningach tanecznych w zespole Just Dance, ponieważ taniec (jazz, hip-hop) jest moją największą pasją, ale swoją przyszłość wiąże z analityką medyczną lub kryminalistyczną. Jestem osobą energiczną, towarzyską, otwartą, odpowiedzialną, wytrwałą oraz pozytywnie nastawioną. Lubię angażować się w wolontariat oraz akcje charytatywne. Uważam, że szkoła powinna być przyjazna dla każdego ucznia oraz wspierać jego zainteresowania, by mógł się rozwijać. 


Kandyduje do samorządu, ponieważ chciałabym uczestniczyć we wprowadzaniu zmian, pomysłów oraz innych koncepcj, które będą pozytywne i korzystne dla każdego z nas. 

 


2015/2016


Witajcie!

 

Spieszymy jeszcze przed wakacjami donieść Wam, że wybraliście nowy Zarząd Samorządu Szkolnej Rady Uczniowskiej.

W nadchodzącym roku szkolnym 2016/2017 będą Was reprezentować:

 

Przewodniczący: Konrad Dindorf klasa 3b

W funkcji vice-przewodniczącej: Paulina Likus klasa 3f

 

Członkowie:

Michał Ferlak klasa 2a

Małgorzata Komarów klasa 3a

Bartłomiej Mitka klasa 2b

Julian Smółka klasa 3a

Zuzanna Synal klasa 3e

 

Zapraszamy - poznajcie nas.

 

Dołączamy nasze zdjęcia i krótkie informacje o nas. Życzymy Wam wspaniałych wakacji. Zapraszamy na zebrania we wrześniu.


Samorządy i samo-rządy... hm, hm czyli no-winki

I znowu kwitną kasztany. Maturzyści hałasują przed wejściem do szkoły. Odreagowują stres. Martwią się, cieszą, patrzą z nieśmiałą nadzieją... w przyszłość.

Kiwam się niebezpiecznie na krześle ( ryzykowne) i przeszukuję pustkę ostatnich ławek. Odchodzą kolejne pokolenia. Radosny śmiech korytarzy głuszy natrętna myśl: i kto będzie teraz? Jacy przyjdą? Złaknieni wiedzy i przyjaźni? Z płowymi czy czarnymi czuprynami? Gaduły czy nieśmiali? Oby z błyskiem w oku, co rozpali płomień... Za dużo patosu? No i dobrze. Trzeba być sobą, nie?

Kiwanie osiąga apogeum. Przydałby się bujany fotel. Bujanie wpływa na przepływ świadomości (to taka moja teoria w fazie badań inspirowanych...). No właśnie o tej świadomości miała być mowa. Świadomości wyboru życiowej drogi, świadomości odpowiedzialności za siebie i innych. Maturzyści rozwijają skrzydełka. I skrzydła. Zostają kolejnymi zdobywcami przestworzy. Tych licealnych również. Kiedy byłam uczennicą tej szkoły, no... jakiś czas temu, życie towarzyskie toczyło się właśnie w tych murach. To szkoła była miejscem... najważniejszym, najciekawszym. Tu chodziłam na kurs tańca i z drżeniem serca mijałam na korytarzu pewnego przystojniaka z 3b. Tu grałam w szachy. Żeński trzon szkolnej drużyny (a na zawodach wygrywałam, nawet na czas - robiło się wrażenie - bez uśmieszków; nie napisałam, jakie). To było moje miejsce.

Dzisiaj jest tyle miejsc. I wszystkie kuszą. Stajemy więc w szranki. Z tymi innymi. Przecież nic nie uległo zmianie. Wy wciąż Ci sami. Buntowniczy i kreatywni. Nieśmiali wytrwali i pyskacze inteligenci. „Starzy” i „nowi”. Już za tydzień wybory do Zarządu. Macie swoje pięć minut. No... to tylko przenośnia. Tak łatwo Was nie wypuszczę. Cały rok ciężkiej orki przed Wami. A co? Szef może być tylko jeden. Dwóch (opiekunów- kajam się). A niech tam. Podzielimy się. Trzech (Trzech? No bo przewodniczący. Co?) Ale z pracy to nie zwalnia. Bo sami wiecie, że wszystko zawsze jest na szefa i na szefie. Pamiętajcie, Wyborcy! Jaki szef jest... każdy widzi, ale wcześniej można go sobie... wybrać. W tym wypadku. Tak jak Zarząd Samorządu. Tak jak szkołę. Czy macie świadomość, że to najbliższe lat trzy? „Samorządowcy”, spokojnie. To komunikat do „młodych bogów” składających podania do szkoły. Wy tylko rok. Może dwa??? (Jakże byłoby miło).

Co ja tam będę się rozpisywać. Dzisiaj za oknem słońce. Pewnie "uderzacie w plener", więc... w przyszłym tygodniu - i wielu kolejnych - czekam na Was;

„Bez Was świeczki gasną”

 

Dziś prawie oficjalnie: opiekunowo-samorządowo.

 


WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU

Wybraliście spośród Was tych, którzy najbardziej zasługują na Wasze zaufanie, najgodniej będą reperezentować Was na terenie szkoły i poza nią. Zapraszamy kandydatów do porwadzenia kampanii wyborczej. Może ona trawać do 11 maja z wyjątkiem tego piątku. W ten dzień głosują klasy trzecie.Ich głosowanie zostanie przeprowadzone przez wychowawców klas po rozdaniu świadectw. Podobnie jak głosowanie na Belfra Roku 2015.

 Ewentualne uwagi lub charakterystyki kandydatów do zamieszczenia na stronie proszę kierować do Małogorzaty Komarów z klasy 2a. Głosujemy tylko na jednego kandydata. Proszę przy jego nazwisku postawić znak X. Inaczej oznaczone głosy nie będą brane pod uwagę.

Kandydaci:

1.Michał Ferlak 1a

2.Bartłomiej Mitka 1b

3.Katarzyna Skwarek 1c

4.Sara Kulawik 1d

5.Arkadiusz Kopeć 1e

6.Małgorzata Komarów 2a

7.Julian Smółka 2a

8.Konrad Dindorf 2b

9.Aleksandra Brania 2d

10.Zuzanna Synal 2e

11.Paulina Likus 2f

Karty do głosowanie na Belfra Roku uwzględniają poszczególne kategorie. Regulaminy są dostępne w zakładce Samorządu- Regulaminy.

 

KANDYDACI

Zuza Synal

Cześć! Nazywam się Zuza Synal i mam 18 lat. Jestem w samorządzie szkolnym, ponieważ uwielbiam udzielać się społecznie. Interesuję się polityką, muzyką, modą oraz aktorstwem. Swoją przyszłość wiąże z prawem. Uważam się za osobę pracowitą i chętną do działania, dlatego mam nadzieję, że wraz z samorządem wprowadzimy wiele ciekawych zmian.

Julian Smółka 

Jestem Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Powiatu Chrzanowskiego i redaktorem naczelnym Szkolnej Gazety „Gimpel”. Moja aktywność na tych polach świadczy o tym, że bliskie memu sercu są sprawy młodych ludzi i  dążę do polepszenia ich sytuacji zarówno w szkole, jak i poza nią. Nie obiecuję zmian, bo nie mogę ich zagwarantować, ale obiecuję, że zrobię wszystko w celu aktywizacji młodzieży i ożywienia szkolnej monotonii. 

 

Gosia Komarów

Hej! Moją cechą, która sprawia, że jestem odpowiednią kandydatka na członka zarządu samorządu, ze to, że mi się 'chce'. Jestem drużynową zuchową, uwielbiam sport i spotkania ze znajomymi, a w przyszłości chciałabym  studiować medycynę. W przyszłym roku chcę wprowadzić możliwość zakupu 'staszicowych' koszulek i bluz oraz więcej imprez szkolnych, aby szare, szkolne życie stało sie choć trochę ciekawsze. 

 

Michał Ferlak

Nazywam się Michał Ferlak i jestem uczniem klasy 1a, w tym roku kandyduje w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Na co dzień po godzinach szkolnych działam w chrzanowskim Klubie Modelarstwa Lotniczego, od dwóch lat jestem członkiem reprezentacji Polski w klasie modeli z napędem silnikowym. Na swoim koncie mam takie osiągnięcia jak 3 indywidualne miejsce na Mistrzostwach Europy czy Mistrzostwo Polski. Wszystko zawdzięczam ciężkiej pracy, systematyczności i uporowi, te wartości mam zamiar przełożyć na prace dla Was, w szkolnym Samorządzie J.

Z lotniczymi pozdrowieniami.

Michał!


WYBORY KRÓLA I KRÓLOWEJ BALU STUDNIÓWKOWEGO

Kto w tym roku zdobędzie koronę Królowej i Króla Balu Studniówkowego wśród tegorocznych maturzystów? Przyglądajcie się im uważnie a podczas balu bacznym okiem wypatrujcie swojego kandydata. Głosowanie to jedna z atrakcji tegorocznej stuniówki. Czekamy na Twój głos.

 

ZOFIA OWSIAK 3A

DAWID MAJCHEREK 3A

KATARZYNA KURA 3B

KAMIL KUMALA 3B

SABINA SPYT 3C

FILIP FOLGA 3C

ANNA BROMBOSZCZ 3D

DARIA POPIK 3E

MIŁOSZ DEMIANIUK 3E

MAŁGORZATA PYTLOWANY 3F

                                                   


                

                                                                          Życzenia   

 

Drodzy pedagodzy, koleżanki i koledzy!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego nowego roku życzymy  Wam wyjątkowej atmosfery i radości płynącej z magiczności wigilijnej nocy, ciepła miłości najbliższych, życzliwości oraz wszelkich dobrodziejstw.

No i oczywiście wspaniałej sylwestrowej zabawy!

                                                     Zarząd Samorządu wraz z  opiekunami. 

                                                     

                            


                                     II BAL PRZEBIERAŃCÓW

 

                         Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły

                                                         na

                               II Bal Karnawałowy w dniu 8.01.16.

                        Wejście od 17:00. Rozpoczęcie imprezy 17:30.

                         Tylko uczniowie naszej szkoły. Wstęp wolny.

                      Przebranie jest obowiązkowe (mile widziane maski).

                   Podczas balu  zostaną wybrane 2 najciekawsze przebrania .

              Nagrodami  dla uczestnika i uczestniczki będą bony upominkowe.

                                       Wartość każdego bonu 50 zł.

                                                                            Samorząd.

                                                         


Ciasteczka, hej ciasteczka...

 

         Kochani!

Przypominamy, że ciasteczka maślane lub inneJJ dostarczamy jutro o godz. 7.20 ; 8.15; 9.05  lub 10.05 do sali 33 (pani Małgorzata Ciupek- Gładys) lub do sali 39 (pani Olga Piotrowska).

                Dziękujemy! Kolędnicy wyruszą po szkole już od samego rana.

                                          Samorząd.    


Klub Miłośników  Fantastyki

Zapraszamy członków i sympatyków Klubu Fantastyki na spotkanie filmowe i „nie tylko” w ten piątek 30.10.2015   o godz.16.30 sala 40. Strój „służbowy” mile widziany.   

 

                                                                                                          Opiekun: Olga Piotrowska

 


KONKURSY SAMORZĄDU SZKOLNEJ RADY UCZNIOWSKIEJ ROZWIĄZANE

Z przyjemnością informujemy, że podczas uroczystej akademii z okazji Święta Edukacji Narodowej

zostały rozwiązane2 konkursy Samorządu.

 

                KONKURS BELFER ROKU 2015

 

W kategorii Belfer Roku tym zaszczytnym tytułem został wyróżniony prof. Wojciech Cyganik. Tytuł  Osobowości Roku młodzież przyznała prof. Jolancie Staniszewskiej, a Przyjacielem Młodzieży został prof. Dominik Kowalczyk.

 

                Gratulujemy nagrodzonym!

 

                KONKURS NA NAJAKTYWNIEJSZĄ KLASĘ

 

W ubiegłym roku szkolnym szczególnie dwie klasy wyróżniły się w pracy na rzecz szkoły i środowiska.

 

Rywalizacja była bardzo wyrównana. Zwycięzca może być jednak tylko jeden. Tytuł Najaktywniejszej Klasy i pierwsze miejsce zdobyła obecna klasa 2a ( wychowawcą jest prof. Monika Niemczyk), drugie miejsce przyznano  obecnej klasie 2d  (wychowawcą jest prof. Małgorzata Ciupek- Gładys), a trzecim miejscem wyróżniono klasę 2f (wychowawcą jest prof. Jolanta Skowrońska).

 

                Również gratulujemy i zachęcamy do współpracy w bieżącym roku szkolnym!

                  


ZEBRANIE PRZEWODNICZĄCYCH KLAS

 

W PONIEDZIAŁEK 12.10.15 W SALI 39 NA PRZERWIE O GODZINIE 11.55 ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE

PRZEWODNICZĄCYCH KLAS. SPRAWA PILNA.

 

                             TEMAT: WYBORY DOMŁODZIEŻOWEJ RADY POWIATU.

 

 

 


Klub Miłośników Fantastyki zapraszana pierwsze spotkanie klubowiczów i ich sympatyków - nowych również - w ten piątek 2 października  o godz.16.30 do sali 39.

 

Mile widziane gry planszowe.

 

                                                                                       Serdecznie zapraszam

 

                                             Olga Piotrowska i stali bywalcy


Zebranie przewodniczących klas we wtorek 29.09 na przerwie o godz. 11.55.

 

                                                                                   Zarząd Samorządu

                                


Głosowanie Konkurs Belfer Roku

 

Ze względu na prośbę uczniów głosowanie dla nieobecnych w poprzednim terminie przedłużone

do poniedziałku 28.09. Zapraszamy na przerwach do sali 39.

 

                                                                               Zarząd Samorządu

 


Konkurs Belfer Roku 2015/2016

 

Witajcie! Po raz kolejny wybieramy najbardziej wyjątkowych  nauczycieli naszej szkoły...

 

W konkursie bierzemy po uwagę wszystkich nauczycieli uczących w naszym liceum. Możecie głosować na nauczyciela, który nie przeprowadza  zajęć  dydaktycznych w danej  klasie, ale  znacie  go z prowadzonych przez niego działań. Głosujemy biorąc pod uwagę działalność w minionym roku szkolnym.

 

Klasy pierwsze głosują dopiero w przyszłym roku kalendarzowym, w kolejnej edycji. W tym roku szkolnym głosują klasy drugie i trzecie. Drugie we wtorek 22 września na przerwach: 9, 10, 12. Klasy trzecie w czwartek 24 września na tych samych przerwach na „niebieskim dywanie”. Głosowanie według list klasowych. Prosimy o okazanie legitymacji uczniowskiej lub identyfikatora.

 

Pamiętajmy, że głosowanie to przywilej. Twój głos się liczy o ile przybędziesz zagłosować w wyznaczonym do tego miejscu.

 

Belfer Roku - kategorie:

 

- Przyjaciel Młodzieży - potrafi nawiązać wyjątkowe relacje z uczniami jako przyjaciel i autorytet, nie szczędzi swojego czasu, nie tylko dla poszerzania wiedzy swoich wychowanków, wspiera dobrymi radami,  pomaga w rozwiązywaniu trudnych sytuacji, jest empatyczny, miły, ceni uśmiech, dyskrecję    i dobre relacje.

 

- Osobowość Roku - ma ciekaw ą osobowość,  jest wyjątkowy w działalności pozalekcyjnej, w pracy na rzecz szkoły i środowiska, organizuje lub uczestniczy w akcjach o charakterze charytatywnym, artystycznym  lub sportowym wspierającym rozwój uczniów, kształtuje w ludziach potrzebę empatii, sprzyja rozwojowi kreatywności, jest wyjątkowy w szerokim tego słowa znaczeniu.

 

- Belfer Roku - ceniony za szczególnie rozległą wiedzą, umiejętności dydaktyczne, ciekawy sposób prowadzenia lekcji i wyczucie sprawiedliwości,  potrafi zachęcać wychowanków do poszerzania wiedzy, rozwija i  promuje kreatywność, posiada także cechy z wymienionych wyżej kategorii.

 

Oczywiście prezentowane wyżej kryteria są kryteriami pomocniczymi mającymi pomóc Wam w podjęciu decyzji. Nie wykluczają walorów, które mogą kojarzyć się Wam z wyżej wymienionymi kategoriami.

 

Dziękujemy za współpracę szkolnej gazetce  „Gimpel”.

 

 


Narodowe  Czytanie i… licealiści

Po raz kolejny nasi uczniowie uczestniczyli w akcji Narodowego Czytania.  I nic w tym  dziwnego. Od lat współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną w Chrzanowie. Fantastyczne imprezy, które są zawsze perfekcyjnie przygotowane- cieszymy się, że także dzięki naszym działaniom- zawsze przyczyniają się do rozwoju życia kulturalnego w naszym mieście. Tym razem czytaliśmy „Lalkę” Bolesława Prusa.

 

Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana przed trzema laty przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, mająca popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach. Narodowe Czytanie zainaugurowała w 2012 r. wspólna lektura „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 r.  w całej Polsce  odbyło się wspólne  czytanie dzieł  Aleksandra Fredry,  a w 2014 roku - „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

 

Młodzież naszej szkoły wraz z panią profesor Olgą Piotrowską, jedną z narratorek, uczestniczyła w uroczystości  na Rynku w Chrzanowie, który na ten dzień przeobraził się  Krakowskie Przedmieście. Oczywiście… to z dziewiętnastego wieku. Wspaniałe stroje oraz niezwykły klimat czytanej lektury, celem utrwalenia- wspomnianej już „Lalki”- udzielił się wszystkim uczestnikom.

 

Nasi uczniowie spacerowali między mieszkańcami naszego miasta, przypominając im te bardziej i mniej znane postaci z powieści; pannę Izabelę, pana Stanisława, urocze kwiaciarki i łobuzerskich gazeciarzy… A raczej gazeciarkiJ Zobaczcie sami! 

Na jednym ze zdjęć ujrzycie nie tylko nas, ale również naszą panią dyrektor, Bożenę Biercę, która podczas czytania jednego fragmentów dzieła Prusa wcieliła się w postać Izabeli Łęckiej. Gościnnie na zdjęciu: pani Jolanta Zubik- dyrektor ZS nr 2 w Chrzanowie, w- ce Przewodnicząca Komisji Edukacji i Sportu oraz pani Lucyna Kozub- Jentys- dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących  dla Dorosłych Chrzanowie oraz prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

No i oczywiście najważniejsi: z klasy I c Patrycja Pelc, Klaudia Knapik, Wiktoria Sroka, Natalia Scherer, z II a Jan Gadowski, z  II c Małgorzata Juszczyk i Karolina Wasiczek oraz Bartosz Talowski z klasy III c. 

2014/2015

Wybory na Zarząd Samorządu Szkolnego 2015/2016

 

            Wybory odbędą się w środę 22.04.2015 klasy będą głosować o różnych godzinach tak jak już to mamy w zwyczaju :


            - klasy trzecie na przerwie o godzinie 9:10

            - klasy drugie na przerwie o godzinie 10:05

            - klasy pierwsze na przerwie o godzinie 11:55

 

Kandydatury na nowy zarząd przyjmowane są do poniedziałku, każdy kandydat przygotowuje kilka zdań o sobie/swojej kandydaturze.

 

Kandydatami zgłoszonymi dotychczas są :

 

- Małgorzata Komarów uczennica klasy I a

 

- Julian Smółka uczeń klasy I a

 

‘Jestem redaktorem naczelnym szkolnej gazetki Gimpel oraz inicjatorem powstania Młodzieżowej Rady Powiatu Chrzanowskiego. To świadczy o moich chęciach i zaangażowaniu we wszelkie sprawy młodych ludzi. Nie obiecuję zmian, bo nie mogę ich zagwarantować, ale obiecuję, że zrobie wszystko, żeby polepszyć sytuację ucznia 1 LO w każdej z możliwych dziedzin’

 

- Konrad Dindorf uczeń klasy I b

 

‘Moim głównym celem było by zwiększenie „wkładu” wszystkich uczniów w życie szkoły. W tym celu chciałbym utworzyć spotkania (np. raz w miesiącu) na których uczniowie mogliby porozmawiać z samorządem i złożyć swoje ewentualne propozycje i prośby dotyczące naszego Liceum. Oprócz tego w moich planach znajduje się usystematyzowanie zebrań samorządu szkolnego oraz utworzenie większej liczby kółek zainteresowań (w tym kółka dyskusyjnego) a także zorganizowanie dla szkoły większej ilości ławek na korytarzach.’

 

- Martyna Cygan uczennica klasy I c

 

- Oliwia Baran uczennica klasy I c


            ‘Mam na imię Oliwia Baran uczęszcza do klasy 1c. Jestem dziewczyną energiczna, aktywna fizycznie i jestem otwarta na nowe pomysły oraz znajomości. Chętnie podejmę się kandydatury do Zarządu naszego Liceum.’

 

- Małgorzata Juszczyk uczennica klasy I c

 

‘Uważam że jestem osobą ambitną, która dąży do celu. Chciałabym być w samorządzie choćby dlatego żeby pokazać innym jaka jestem, co potrafię. Uczestniczyć w „życiu szkoły”. Zrobić coś nowego, pomysłowego z innymi i dobrze się przy tym bawić’

 

- Dominika Główczak uczennica klasy I d

 

- Julia Mirek uczennica klasy I e

 

- Bartosz Sandacz uczeń klasy II b

 

- Paulina Likus uczennica klasy I f


KARNAWAŁOWE PLĄSY W STASZICU

 


Jak karnawałowe tańce, to tylko w Staszicu. Wiedzą o tym wszyscy, którzy uczestniczyli  w I Balu Przebierańców. O godzinie 17.45 zabrzmiały takty poloneza, a wspaniale przebrani tancerze  rozpoczęli oficjalnie imprezę, którą zaszczyciły, tańczące w pierwszych dwóch parach, pani dyrektor Bożena Bierca i pani  vice- dyrektor Anita Dębska- Tynior. 

Bawiono się przednio przy różnorodnych rytmach, o których jakość zadbał Damian Likus z lasy III c. Komplementowano karnawałowo udekorowaną salę gimnastyczną oraz  znakomite wypieki , które oferował przygotowany na tę okoliczność przez klasę 1a  specjalny bufet. 

Spośród ciekawych i naprawdę dopracowanych kostiumów wyłoniono te dwa „naj”.  W Konkursie na Najciekawsze Przebranie nagrody „zgarnęli” Krysia Szkaradek z klasy 1d i Marcin Góra z klasy 1a. Najwięcej punktów  za liczbę uczestników balu otrzymała klasa 1d, której udało się , oprócz wychowawcy pani Małgorzaty Ciupek, zaprosić z grona nauczycielskiego panią    Marzenę Brożek i pana Piotra Kolasę.  Kolejne miejsca zajęły :  klasy 3 g  i  1a z wychowawcami, paniami:  Olgą Piotrowską i Moniką Niemczyk. To właśnie one wraz z panem Piotrem Kolasą i aktywnie udzielającą się młodzieżą z Samorządu oraz jego Zarządu ( warto zerknąć na skład na naszej stronie szkoły) przygotowały imprezę i czuwały nad jej przebiegiem.

Było naprawdę fajnie… zapraszamy więc  za rok.

 


WYBORY KRÓLA I KRÓLOWEJ BALU STUDNIÓWKOWEGO


Regulamin wyborów

Króla i Królowej Balu Studniówkowego

 

1. Wybory Króla i Królowej Balu Studniówkowego organizuje Zarząd Samorządu Uczniowskiego.

2. Kandydatami na Króla i Królową Balu Studniówkowego mogą być tylko uczniowie klas trzecich I LO w Chrzanowie.

3. Sposób zgłaszania kandydatur oraz  prowadzenia kampanii wyborczej określa i przedstawia ogółowi klas trzecich Zarząd Samorządu Uczniowskiego.

4. Głosowanie przeprowadza Zarząd Samorządu Uczniowskiego, formę określa aktualny  Zarząd i informuje o niej na ostatnim zebraniu Samorządu przed studniówką.

5. Wybory odbywają się podczas studniówki, a zdjęcia kandydatów wraz z krótką charakterystyką publikowane  są  stronie szkoły i na Facebooku.

6. Każdy uczeń i nauczyciel oddaje głos na jedną kandydatkę i jednego kandydata.

7. Ogłoszenie wyników odbywa się podczas Balu Studniówkowego. Wyniki wyborów są jawne i przedstawiane ogółowi uczniów."


3G Agata Kot

Cześć, kocia natura w czystej postaci. Mam mnóstwo pomysłów na sekundę jednocześnie nie posiadając planów na przyszłość. Na bezludna wyspę zabralabym ze sobą najlepszych przyjaciół do których oprocz ludzi zaliczają się desperadosy, jedzenie i ulubione buty


3G Mateusz Michalski

„Nazywam się Mateusz Michalski miałem za zadanie napisanie kilku zdań o sobie więc przejdźmy do sedna. Cechami które mnie wyróżniają są: pomoc innym gdy tego potrzebują, jestem opiekuńczy oraz uczuciowy, staram się być zabawny a zarazem szczery w rozmowach, łatwo nawiązać ze mną przyjaźń. Moje hobby to pisanie wierszyków, a w wolnym czasie gra w piłkę nożną oraz relaks przy dowolnym gatunku muzycznym. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej zapraszam do rozmowy.”


3F Agnieszka Walczyk

"Jestem osobą otwartą, lubię podróże oraz chętnie poznaję nowych ludzi:) W wolnym czasie spotykam się z przyjaciółmi i wspólnie planujemy swój czas. Należę także do zespołu ludowego, dzięki któremu mam okazję zwiedzić inne kraje i zaprezentować polską kulturę. Najchętniej uczę się języków obcych i to właśnie z nimi pragnę powiązać moją przyszłość."


3F Sebastian Kaniewski

Witam serdecznie. Interesuję się sportem, a w szczególności piłką nożną. Na co dzień gram w drużynie Orła Balin. W wolnych chwilach lubię spotykać się ze znajomymi i słuchać muzyki. Mój ulubiony gatunek muzyki to rap, a ulubiony kolor - niebieski.


3D Angelika Mulka

"Hej! Jestem Angelika i chodzę do klasy 3 d. Z natury jestem wesoła i otwarta, ale czasem też roztrzepana. Od ponad roku śpiewam w zespole, który wciąż nie ma nazwy. Oprócz tego uczę się (z różnym skutkiem) biologii i chemii, a dla kontrastu unikam historii. "


3D Miłosz Tomaszewski

Nazywam się Miłosz. Chodzę do klasy IIId. Jestem otwartym, zdecydowanym człowiekiem, który lubi dobre towarzystwo. Na co dzień pochłaniają mnie nauka i facebook w stosunku czasowym 3:7. W wolnym czasie, którego ostatnio mam bardzo mało, jeżdżę rowerem lub spędzam go z przyjaciółmi.


3C Zuzanna Bochenek 

„Cześć! Mam na imię Zuza, klasa 3C – najlepsza!. Uwielbiam rysować, wena twórcza zwykle ogarnia mnie niespodziewanie, i to w szkole.. Moją cechą charakterystyczną są włosy w odcieniach rudości, od których zresztą wzięła się moja ksywka „Ruda”. Moim mottem życiowym jest powiedzenie „Jestem ruda, więc wszystko mi się uda”! Jestem otwarta, miła, prawdomówna i mam duży dystans do siebie. Lubię być aktywna (nie tylko w szkole), obracać się wokół pozytywnie zakręconych ludzi”


3C Dominik Michalski

Mam na imię Dominik. Jestem pozytywnym i interesującym gościem. O swoim wyglądzie nie bede pisał, sami widzicie jaki jestem przystojny. W wolnym czasie chodzę na siłownię i kickboxing. Joł


3B Kamila Matjasik

Hej, mam na imię Kamila. Jestem wesołą i spontaniczną, ale też niecierpliwą osobą. Staram się żyć chwilą, cenię sobie szczerość, uśmiech oraz dobrą zabawę. Jeśli chodzi o moje zainteresowania to wszystko zależy od samopoczucia. Lubię zwiedzać i poznawać nowe miejsca. W wolnych chwilach spotykam się ze znajomymi lub oglądam ulubiony serial.

 


3B Kacper Dyląg 

„Mam na imię Kacper. Jestem osobą otwartą, i wydaję mi się że dość pozytywną. Lubię sport , który oglądam, bądź też po prostu aktywnie spędzam wolny czas. Prócz sportu lubię podróżować co często jest też bezpośrednio związane ze sportem, czytać książki posiadające wyjątkowe recenzje oraz w wolnym czasie wyjść gdzieś ze znajomymi, lub pograć w gry komputerowe.”


3A Małgorzata Skubis

Hej, nazywam się Gosia Jestem osobą pomocną, empatyczną, radosną i podobno bardzo humorzastą ;> Uwielbiam spędzać czas z moim chłopakiem oraz przyjaciólmi a także czytać książki. Poza tym bardzo lubię podróżować, dlatego chciałabym odwiedzić jak najwięcej części świata. Chętnie udzielam się na zajęciach dodatkowych, takich jak szkolne cheerleaderki


3A Mateusz Niemczyk

Hej, jestem Mateusz, interesuje się e-sporem w każdym tego słowa znaczeniu. Poza tym, dużo czasu spędzam na boisku grając w sporty drużynowe. Swoją przyszłość wiąże z medycyną, oczywiście jeżeli się dostanę.

 


I BAL PRZEBIERAŃCÓW


Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły na
I Bal Karnawałowy w dniu 23.01.2015.

 

Wejście od 17:00. Rozpoczęcie imprezy 17:30.

 

Tylko uczniowie naszej szkoły.

 

 

WSTĘP WOLNY

 

Przebranie jest obowiązkowe ( mile widziane maski).
Bufet zapewnia (odpłatnie) słodką przekąskę.

 

Podczas balu zostaną wybrane 2 najciekawsze przebrania. Nagrodami dla uczestniczki i uczestnika będą bony upominkowe wartości 50 zł.

Każda klasa będzie miała możliwość uzyskania punktów w Konkursie na Najaktywniejszą Klasę. Po 1 punkcie za ucznia i 10 punktów za zaproszonego przez klasę nauczyciela.
Samorząd

 


POMOC DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W OŚWIĘCIMIU. PODZIĘKOWANIA.


Zarząd Samorządu Szkolnej Rady Uczniowskiej dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w grudniową zbiórkę darów na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Oświęcimiu.


Dyrekcja i pracownicy Schroniska przekazują serdeczne pozdrowienia i życzenia wszystkiego dobrego w 2015 roku, a zwierzęta ślą radosne "hau" i "miau".


Jednocześnie informujemy, że nasza współpraca ze Schroniskiem ma charakter całoroczny i wciąż można przynosić jedzenie, koce, zabawki i środki czystości do sali 39, do profesor Olgi Piotrowskiej.


W imieniu prowadzących akcję: Maria Kania, Aleksandra Dadał z klasy 3G.

 


POMOC DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W OŚWIĘCIMIU


Samorząd uczniowski zaprasza do wzięcia udziału w akcji "5 Mikołajki dla Schroniska OTOZ Animals w Oświęcimiu".


Koce ręczniki, środki czystości, sprzęt medyczny jednorazowego użytku (np. strzykawki, igły), rękawiczki jednorazowe, karma dla psów i kotów, miski i zabawki dla zwierząt.


Dary dla schroniska będą zbierane w dniach 20.11.2014 r. - 5.12.1014 r. w sali 39.


Dziękujemy !