Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: listopad 2019

Ostatnie spotkanie z teatrem
2019-11-04

W piątek 8 listopada 2019 o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie ul. Broniewskiego 10 będzie można po raz ostatni spotkać się z aktorami naszego teatru.


W czasie spotkania można będzie oglądnąć wystawę fotograficzną podsumowującą projekt „Niepokoje Młodej Polski” oraz zobaczyć fragmentów spektaklu i filmu w wykonaniu uczniów I LO i słuchaczy UTW.


Serdecznie zapraszamy!

Lekcja włoskiego we Włoskim Instytucie Kultury w Krakowie 13.11
2019-11-04

Podtrzymując tradycję nauki w plenerze oraz dbając o kulturę języka włoskiego zapraszamy wszystkich chętnych na lekcję z włoskimi lektorami. Będzie jak zwykle zaskakująco i smacznie. Zapisy na wycieczkę przyjmuje P. Magdalena Goncerz do 6 listopada. Arrivederci a Cracovia

Wycieczka Francja, Portugalia, Hiszpania
2019-11-05

Zaprazaszmy na szkolną wycieczkę.

 

W 12 dni zobaczymy kilka najpiękniejszych miast Europy: Romantyczny Paryż, królewski Madryt, średniowieczną Salamankę, malownicze Porto, słynącą z cudów Fatimę, egzotyczną Lisbonę, mauretańską Grenadę i secesyjną Barcelonę. Wykąpiemy się w Oceanie i Morzu Śródziemnym i zobaczymy najdalej na zachód wysunięte miejsce Europy.

 

Program wycieczki

Zapisy u profesora Daszyka w sali 55.

Mistrzostwa Szkoły w szachach SZACHY OPEN edycja 2019/2020
2019-11-05

W dniu 31.10.2019 odbyły się kolejne Mistrzostwa Szkoły w szachach „Szachy OPEN” edycja 2019/2020. To pierwsze zawody sportowe w tym roku szkolnym. Wzięło w nich udział 18 zawodników.

Rywalizowano systemem szwajcarskim rozgrywając 6 rund po 10 minut dla zawodnika. Kojarzenia par graczy dokonywano za pomocą profesjonalnego programu komputerowego CHESS ARBITER.

 

Już sama lista startowa świadczyła, że tegoroczny turniej będzie bardzo ciekawy – zgłosiło się siedmioro zawodników z klas pierwszych i po raz pierwszy od wielu edycji aż 6 dziewcząt!. One to właśnie okazały się rewelacją zawodów i w końcowej klasyfikacji zajęły całe podium. Tytuł Mistrza Szkoły w szachach bezapelacyjnie wywalczyła Marta Mucha z kl. 1Cg wygrywając wszystkie pojedynki, a styl w jakim to uczyniła świadczy o dużej klasie sportowej. Drugie miejsce  zdobyła Kinga Kacprzyk z kl. 1Csp, a trzecie Izabela Gawrońska z kl. 1Csp. Najwyżej sklasyfikowanymzawodnikiem został  Vlad Marchenko z kl. 2C zajmując 4 miejsce. Cała czwórka będzie reprezentować naszą szkołę na zawodach powiatowych. GRATULUJEMY!

 

 Zawody zorganizował i przeprowadził profesor Dominik Kowalczyk we współpracy z Dyrekcją
i katedrą WF, który dziękuje wszystkim uczestnikom turnieju za jak zwykle super atmosferę i pełen profesjonalizm. Szczególne słowa podziękowania należą się Ignacemu Walenciakowi z kl. 1Dg, który był odpowiedzialny za techniczną stronę turnieju.

 

 Szczególne podziękowania organizator składa Pani mgr Katarzynie Walenciak z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 8 w Chrzanowie za pomoc metodyczno – sprzętową.

XVIII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek
2019-11-06

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XVIII Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 19 grudnia 2019 roku o godz. 10.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Chrzanowie.

 

Regulamin

 

Powiatowy konkurs wiedzy o powiecie chrzanowskim
2019-11-08

Uczeń klasy 3b Adam Piróg zajął czwarte miejsce w Powiatowym konkursie wiedzy o powiecie chrzanowskim. 

 

Gratulujemy sukcesu!

Uroczyta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada
2019-11-12

W dniu 08.11.2019 uczciliśmy akademią 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Przygotowana została przez uczniów klas: 1bg,1eg, 1esp, 2d, 2b, 3d pod kierunkiem Bogusławy Mrowcy, Małgorzaty Filipczak i Piotra Kolasy. Wziął w niej udział również nasz kolega, absolwent I LO, Maciej Nowak, który wzbogacił ją swoim profesjonalnym występem.

 

Relacja fotograficzna

Warsztaty geograficzne w fabryce ozdób choinkowych
2019-11-13

Uczniowie grup rozszerzonych z geografii z klas pierwszych i drugich wzięli udział w warsztatach geograficznych "Funkcjonowanie przedsiębiorstwa przemysłowego". W czasie zajeć wcielili się w dekoratorów baniek choinkowych oraz zwiedzili zakład produkcyjny - Manufakturę Armar.

Zakwaterowanie- warsztaty weekendowe
2019-11-15
Uczestnicy warsztatów edukacyjnych dla młodzieży w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w dniach 22-24.11.2019
zostaną zakwaterowani w hotelach- zgodnie z załącznikiem
2019-11-17

Kolejny sukces Naszych uczniów. W Powiatowym Konkursie Wiedzy o Górach - Beskid Żywiecki, który odbył się 15 listopada w PCE w Chrzanowie, uczniowie klasy 2a zajęli miejsca na podium. Weronika Niemczyk zajęła drugie miejsce w kategorii indywidualnej. W rywalizacji drużynowej Weronika Niemczyk i Daria Koleta uplasowały się na drugim miejscu, a Daria Fudała i Mateusz Gładki na trzecim. 

Gratulujemy sukcesu!

 

Za rok Beskid Sądecki - zapraszamy już dziś.

 

Warsztaty weekendowe
2019-11-20

Wyjazd na warsztaty weekendowe 22-24.11.2019 roku w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej:

Termin i godzina wyjazdu: piątek 22 listopada 2019 roku godzina 15.45

Miejsce zbiórki: parking Starostwa Powiatowego w Chrzanowie ul. Partyzantów 2

 

Prosimy o punktualne przybycie oraz zabranie ze sobą podpisanych kart kwalifikacyjnych

 uczestnika wyjazdu oraz regulaminu pobytu na warsztatach

2019-11-22

19 listopada 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Chrzanowie odbył się konkurs historyczny pt. „Cud nad Wisłą”. Konkurs był zorganizowany w ramach projektu „Cud nad Wisłą – konkurs dla młodzieży Powiatu Chrzanowskiego”, który uzyskał dofinansowanie z Powiatu Chrzanowskiego. Uczniowie nie tylko musieli rozwiązać test, ale również przejść przez część ustną.

W kategorii szkół podstawowych nagrodzeni zostali:

I m. Maria Bucior

II m. Lilianna Bacia

III . Małgorzata Bartosik

IV m. Paulina Wertelholc

V m. Błażej Ryba

 

W kategorii szkół ponagimnazjalnych nagrodzeni zostali:

I m. Jakub Dorynek

II m. Adrian Trojanowski

III m. Natalia Fabia

IV m. Adam Dujka

V m. Patryk Lis

 

Z tej okazji Poczta Polska wydała znaczek. Zrobiono również kartkę pocztową upamiętniającą to wydarzenie. Można też było zrobić sobie zdjęcie na fotościance.

Losy Absolwentów I LO w Chrzanowie
2019-11-22

Absolwenci rocznika 2019 podzielili się ze szkołą informacjami jakie kierunki studiów wybrali. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją obrazujacą losy absolwentów I Liceum Ogólnokształcacego w Chrzanowie.

PREZENTACJA

Noc w Liceum - Festiwal Nauki w I LO w Chrzanowie
2019-11-22

Noc w Liceum 17 stycznia 2020 roku

I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Chrzanowie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących dla Dorosłych w Chrzanowie zapraszają wszystkich chętnych, bez względu na wiek, na VII Festiwal Naukowy „NOC w LICEUM”, który odbędzie się 17 stycznia 2020 roku od godz. 16.00 w budynku I LO w Chrzanowie ul. Piłsudskiego 14.

 

- W tym dniu w szkole będą zorganizowane wykłady i warsztaty o różnorodnej tematyce.
- Udział w zajęciach jest bezpłatny.
- Istnieje możliwość zarezerwowania zajęć dla grup zorganizowanych pod nr tel. 32 623 27 48
- Na zajęcia sportowe należy zabrać ze sobą obuwie zamienne i strój sportowy.
- Bardzo prosimy o punktualne przybycie na poszczególne warsztaty/wykłady, gdyż po ich rozpoczęciu, nie będzie możliwości wejścia.

 

Hol w pracowni biologicznej – wystawa żywych zwierząt
Hol na I piętrze nowego skrzydła – kawiarenka – samorząd I LO
Hol na II piętrze nowego skrzydła – kawiarenka – samorząd LoD
18.00 – 21.00 - Międzypokoleniowy turniej siatkówki, sala gimnastyczna
18.00 – 21.00 - Międzypokoleniowy turniej koszykówki, hala sportowa

 

Harmonogram szczegółowy

2019-11-22

W poniedziałek 18 listopada 2019 roku klasy pierwsze biologiczno-chemiczne po szkole podstawowej uczestniczyły w warsztatach w Laboratorium Edukacyjno – Badawczym Odnawialnych Źródeł i Poszanowania Energii AGH w Miękini, które mieści się w energooszczędnym budynku. Uczniowie poznali zasady działania pomp cieplnych, fotowoltaiki, solarów itp.

 

Wyjazd zorganizowany był przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie w ramach projektu "Niska emisja - wielka sprawa, czym dymi komin sąsiada.

2019-11-23

W dniu 22.11.2019 klasy Ibg i Ieg uczestniczyły w lekcjach muzealnych w Muzeum Narodowym w Krakowie:

- Ibg pod kierunkiem przemiłej pani przewodnik poszerzyła swoje wiadomości dotyczące epoki baroku na ziemiach polskich i miała okazję poczuć się szlachcicem Rzeczypospolitej Obojga Narodów cieszącym się złotą wolnością.

- Ieg walczyła w wojnach jakie toczyła Rzeczypospolita Szlachecka w XVII wieku. Bitwy, daty i wielcy wodzowie XVII wieku byli tematem lekcji. Każdy na chwilę  mógł zostać hetmanem trzymając w ręku buławę czy zwykłym szlachcicem wymachującym karabelą na sejmie.

Zbiórka darów dla schroniska
2019-11-25

Przed nami ostatni tydzien zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt w Oświecimiu. Zapraszamy do pomocy!

2019-11-25

W niedzielę w Kościele Św. Mikołaja w Chrzanowie uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie w montażu słowno - muzycznym uczcili czterdziestą rocznice śmierci Służebnicy Bożej Janiny Woynarowskiej.

 

Występ naszych uczniów poprzedziła Msza Święta w intencji beatyfikacji ś.p. Janiny Woynarowskiej, której przewodniczył ks. Stefa Misiniec, były proboszcz parafii Świętego Mikołaja w Chrzanowie.

2019-11-26

19 listopada 2019 roku odbył się w naszej Szkole Powiatowy Konkurs Historyczny „Bitwa warszawska 1920. Walka o granice RP po odzyskaniu Niepodległości” zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie i Stowarzyszenie Przyjaciele Staszica. Wzięło w nim udział 50 uczestników z 12 szkół powiatu chrzanowskiego. Po niezwykle zaciętej rywalizacji, w której uczniowie wykazali się dużą wiedzą wyłoniono laureatów.

 

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Maria Bucior ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Babicach przed Lilianną Bacią ze Szkoły Podstawowej w Jankowicach. Uczennice te są podopiecznymi pani Haliny Mądrzyk. Trzecie miejsce zajęła podopieczna pani Barbary Góry ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Regulicach Małgorzata Bartosik.

 

W kategorii szkół ponadpodstawowych miejsce I i II zajęli uczniowie „Staszica” Jakub Dorynek i Adrian Trojanowski. Miejsce III zajęła uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie Natalia Fabia, uczennica pani profesor Izabeli Ciołczyk.

2019-11-26

„Ktoś tutaj był i był,

a potem nagle zniknął

i uporczywie go nie ma.”

– Wisława Szymborska

 

Z ogromnym żalem i bólem serca przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Ś.P.

Profesora Henryka Jelskiego 

wspaniałego nauczyciela i wychowawcy wielu pokoleń młodzieży.

 

Bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Społeczność Uczniowska I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie.

 

 

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 28 listopada 2019 r. (czwartek) o godz. 14. 30 w Kościele Św. Mikołaja w Chrzanowie, po której nastąpi odprowadzenie Zmarłego na cmentarz parafialny w Chrzanowie.

 

2019-11-30

W dniu 25.11 w 2 LO w Chrzanowie odbyła się Powiatowa Licealiada w Szachach. W zawodach wzięło udział aż 8 szkół. Grano 7 rund po 10 minut dla zawodnika, czyli każdy zagrał z każdym. Nasza reprezentacja w składzie: Marta Mucha, Kinga Kacprzyk, Iza Gawrońska, Vlad Marchenko i Zuza Ohlaszeny pokazała dużą klasę sportową i obroniła wywalczony przed rokiem tytuł wicemistrzów powiatu chrzanowskiego. Przegrała tylko jeden mecz z faworyzowaną drużyną KSW Libiąż, mającą w swoim składzie m.in medalistki mistrzostw świata i Europy. Srebrny medal bardzo cieszy, bo nasza drużyna to aż trzy pierwszoklasistki więc pewnie jeszcze nie raz przysporzą nam powodów do dumy na zawodach.
Gratulacje!
Opiekunem naszego szachowego teamu był prof. Dominik Kowalczyk, który jeszcze raz bardzo dziękuje całej ekipie za super atmosferę i profesjonalizm.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PŁYWANIU
2019-11-30

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PŁYWANIU

Pływalnia „Cabańska Fala”

10 GRUDNIA 2019

 

 

Zapraszamy do udziału w zawodach pływackich o tytuł „Mistrza Szkoły” w następujących konkurencjach na dystansie 50 m:

 

STYL DOWOLNY - DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW

STYL KLASYCZNY - DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW

STYL GRZBIETOWY - DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW

STYL MOTYLKOWY - OPEN

 

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe ufundowane przez UKS „STASZIC”

Zgłoszenia do dnia 6 grudnia przyjmuje oraz dodatkowych informacji udziela

prof. Renata Solarska