Konkurs „Bitwa warszawska 1920”

2019-11-26

19 listopada 2019 roku odbył się w naszej Szkole Powiatowy Konkurs Historyczny „Bitwa warszawska 1920. Walka o granice RP po odzyskaniu Niepodległości” zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie i Stowarzyszenie Przyjaciele Staszica. Wzięło w nim udział 50 uczestników z 12 szkół powiatu chrzanowskiego. Po niezwykle zaciętej rywalizacji, w której uczniowie wykazali się dużą wiedzą wyłoniono laureatów.

 

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Maria Bucior ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Babicach przed Lilianną Bacią ze Szkoły Podstawowej w Jankowicach. Uczennice te są podopiecznymi pani Haliny Mądrzyk. Trzecie miejsce zajęła podopieczna pani Barbary Góry ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Regulicach Małgorzata Bartosik.

 

W kategorii szkół ponadpodstawowych miejsce I i II zajęli uczniowie „Staszica” Jakub Dorynek i Adrian Trojanowski. Miejsce III zajęła uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie Natalia Fabia, uczennica pani profesor Izabeli Ciołczyk.

zamknij