Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022
Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej chłopców 2019
2019-03-04

21 lutego gościliśmy w Libiążu na kolejnych rozgrywkach powiatowych. Turniej rogrywany był na hali ZS Libiąż. Organizacja okazała się niezwykle profesjonalna – siedem drużyn na trzech boiskach rozgrywało szybkie mecze. Trafiliśmy do grupy śmierci (faworyzowani gospodarze ZS Libiąż, groźni ZSECH Trzebinia, LO Trzebinia). Pierwsze spotkanie z LO Trzebinia pozwoliło zgrać się naszym zawodnikom oraz zapoznać z niestandardowym ustawieniem boisk. Wygraliśmy 2:0 w meczu pozbawionym większych emocji spotkowych. Kolejny mecz to już rywal z wyższej półki – ZSE-CH Trzebinia. Wiedzieliśmy, że wygranie tego spotkania da nam awans do półfinału. Rozegraliśmy bardzo dobry mecz, popełnialiśmy mało własnych błędów, pewnie wygraliśmy 2:0. Ostatnie spotkanie fazy grupowej to pojedynek z dziesięciokrotnym Mistrzem Powiatu – niestety przegrany 2:0. W meczu o III miejsce trafiliśmy na zaprzyjaźnioną drużynę PCE Chrzanów. Mecz był bardzo zacięty, ale zakończył się naszą porażką. Pod wzgledem sportowym i przede wszystkim mentalnym był to najsłabszy mecz naszej drużyny. Sport nauczył nas jak dużo pokory trzeba mieć w sobie wychodząc na boisko, nie należy lekceważyć żadnego przeciwnika, a porażka bardzo boli. Cieszymy się z radości druzyny PCE Chrzanów, dla której zwycięstwo z naszą reprezentacją jest dużym prestiżem i ogromnym sukcesem sportowym.

 

A oto skład naszej drużyny: Damian Gąsior, Piotr Olszowski (1b), Mateusz Baranowski, Maciej Praszek (2b), Konrad Bochenek, Szymon Cholewa, Damian Wikar (3c), Bartosz Rachwał (3f). Opiekunami zespołu są p.prof. Agnieszka Olszowska i p.prof. Dominik Kowalczyk.

Film promocyjny szkoły
2019-03-06

Zapraszamy do oglądania - Film promocyjny szkoły

2019-03-06
27 MARCA nasi uczniowie wzięli udział w lekcji prowadzonej przez włoskich lektorów we Włoskim Instytucie Kultury w Krakowie. Podzieleni na dwie grupy, ćwiczyli swoje umiejętności językowe na temat kultury Włoch, mafii, regionów włoskich i typowych produktów pochodzenia włoskiego. Mieli okazję do opowiadania o sobie, ale również zweryfikowania swojej wiedzy o samym kraju. Było bardzo zabawnie, sympatycznie i pouczająco. 
Już niedługo kolejny wyjazd. Zapraszamy ponownie.
Klasa biologiczno - chemiczno - matematyczna objęta patronatem CMUJ
2019-03-07

Informujemy, że w Naszej szkole klasa biologiczno - chemiczno - matematyczna została objęta patronatem Colegium Medikum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

List dziekana Wydziału Lekarskiego prof. dr hab. Macieja Małeckiego

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą w zakładce REKRUTACJA

 

Informacje o szkole - rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

 

2019-03-15

W czwartek 14 marca br. w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat "Jak  zostać dawcą szpiku kostnego". Przeprowadziła ją Pani Dyrektor Bożena Bierca, a uczestniczyli uczniowie klas trzecich. Zapraszamy w środę 20 marca 2019 wszystkie osoby, które chcą zostać dawcami do naszej szkoły

 

I LO w Chrzanowie, ul. Piłsudskiego 14w godz.12.00-15.00

 

i II LO w Chrzanowie ul. Kard. Wyszyńskiego 19 w godz. 8.00-11.00.

 

Robiąc tak niewiele, można zrobić tak wiele


Deklarując się, jako potencjalny dawca szpiku dajesz szansę na uratowanie życia konkretnej osoby: kolegi, sąsiada, a może kogoś bliskiego


Pamiętaj:


- Zarejestrowanym dawcą szpiku może zostać zdrowy człowiek w wieku 18 – 40 lat.

- Aby zostać kandydatem na dawcę i zarejestrować się w rejestrze dawców szpiku wystarczy oddać 10 ml krwi.

- Oddanie szpiku nie zagraża zdrowiu, szpik szybko się regeneruje.

- Dawstwo szpiku jest honorowe.


Uwaga!Należy koniecznie mieć przy sobie dowód osobisty


Akcja przeprowadzona będzie przy współpracy Fundacji Przeciwko Leukemii i  NZOZ Medigen

 

2019-03-21

XII Powiatowy Rajd na Orientację Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT Oddziału w Chrzanowie.
Rajd został zorganizowany 21 marca 2019 roku w rejonie Osiedla Stella w Chrzanowie. Założeniem organizatorów imprezy była promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także poznanie technik orientacji w terenie z kompasem i mapą. 

 

W kategorii indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyli: „CORN & HAM” z SKK PTT przy I LO w Chrzanowie – Hanna Dzierwa i Kornelia Boczkowska, drudzy na mecie byli „HVANNADALSHNUKUR” z SKK PTT przy I LO w Chrzanowie – Michał Barcik i Mateusz Sojka.

 

W kategorii drużynowej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyło SKK PTT przy I LO w Chrzanowie, drugie miejsce zdobyło SKK PTT przy PCE w Chrzanowie, a trzecie miejsce SKK PTT przy ZSECh w Trzebini.

 

Gratulujemy skucesów!

DODATKOWE ZAJĘCIA Z WŁOSKIEGO
2019-03-21
W każdą środę prowadzone są dodatkowe zajęcia z włoskiego dla tych, którzy chcą podszlifować swoje umiejętności jak i mają z czymś trudności. Zapraszam serdecznie do wspólnej pracy. Spotkania w bibliotece szkolnej. Środa godzina 13.00 lub jak tylko masz potrzebę.
 
SPOTKANIA Z PRZEDSTAWICIELAMI MŁODZIEŻOWEGO CENTRUM KARIERY
2019-03-27

W dniach 13 i 15 marca br. uczniowie klas trzecich odbyli spotkania z Paniami Beatą Doległo i Janiną Mroziewską. Celem było przygotowanie do planowania kariery zawodowej. Uczniowie uzyskali informację na temat ofert pracy stałej i krótkoterminowej w Polsce i za granicą. Dowiedzieli się jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą, jak sporządzić dokumenty aplikacyjne. Mieli możliwość skorzystania z z indywidualnych badań predyspozycji zawodowych.

Ogólnopolski Konkurs Bioetyczny
2019-03-28

23 marca 2019 roku uczennice Naszego liceum wzięły udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Bioetycznego. Rywalizacja była bardzo zacięta. Najwyższy wynik uzyskała Agnieszka Kowalik z klasy 1a (47 punktów) co pozwoliło jej znaleźć się w pierwszej dziesiące w Polsce, Nikola Szczurek (3e) i Julia Kawka (1e) uplasowały się w drugiej dziesiątce na 55 osób zakwalifikowanych.

Gratulujemy uczestniczkom i zapraszamy za rok!