Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: listopad 2018

2018-11-05

Uczniowie grupy rozszerzonej z Wiedzy o Społeczeństwie pod opieką prof. Bogusławy Mrowcy, wykonali Mural przedstawiający osoby związane z Chrzanowem.

 

11 listopada 2018 r. nastapi jego uroczyste odsłonięcie.

 

Zapraszamy do relacji w mediach:

przełom

facebook - chrzanow24

Turniej tenisa stołowego - drabinki rozgrywek
2018-11-07

Zapraszamy do zapoznania sie z rozpisem gier w Turnieju Tenisa Stołowego

 

Dziewczęta   

Chłopcy

100. rocznica ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez POLSKĘ.
2018-11-08

Grono Pedagogiczne i młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie zapraszają wszystkich mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego do wspólnego świętowania 100. rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez POLSKĘ.

 

W dniu 11 listopada br. o godz. 15.00 spod I LO wyruszy barwny korowód młodzieży, która wcieli się w postacie historyczne walczące o niepodległość. Między innymi pójdą z nami kosynierzy z powstania kościuszkowskiego, przedstawiciele powstania listopadowego i krakowskiego, młodzież w strojach staropolskich, Garybaldczycy z Marchettim na czele, żuawi śmierci, uczestnicy powstania styczniowego, a także przedstawiciele gniazd Sokoła. Towarzyszyć nam będą legioniści z komendantem Piłsudskim na czele, w których wcielą się członkowie stowarzyszenia Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie w strojach dwudziestolecia międzywojennego i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chrzanowie.

2018-11-09

Od samego rana we czwartek 8 listopada na sali gimnastycznej odbywały się rozgrywki tenisowe mające wyłonić Mistrza Szkoły w tej dyscyplinie.

 

Pierwsi przy stołach pojawili się Panowie, których 22 zgłosiło się do turnieju. Zawody wygrał niedawny mistrz szachowy Mateusz Staroń z klasy 3a, który w finale pokonał Szymona Bugdalskiego z klasy 2b. W walce o 3 miejsce lepszy okazał się Jakub Gędłek 1b pokonując Bartosza Borowego 2c. Z tego miejsca wielkie uznania dla Mateusza, który zaczął kolekcjonować tytuły mistrzowskie… 8 grudnia w naszej szkole turniej tenisa a potem pływanie, narty i snowboard… jest jeszcze o co walczyć

DAJ DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻCE
2018-11-09

Wypożycz książkę z biblioteki szkolnej i oddaj ją nam  w nowej odsłonie, oprawioną w ciekawy, estetyczny sposób nadając jej nowy przyjazny wygląd.  Techniki dekoracji dowolne.

 

Konkurs trwa do 17 grudnia 2018r.

 

 Zwycięzca otrzyma:

  1. Nagrodę rzeczową.
  2. Książka zwycięzcy zostanie opatrzona honorowym logo upamiętniającym udział w konkursie.
  3. Nagrodzone książki zostaną  wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w bibliotece.
2018-11-12

W dniu 8 listopada 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z uczennicami i uczniami na temat "Profilaktyka raka piersi". Prelekcję przedstawiła Pani Barbara Galus – pracownik Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, zajmująca się od wielu lat propagowaniem wiedzy na ten temat. Zajęcia prowadzone były w niezwykle interesujący sposób.

100 - LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W CHRZANOWIE
2018-11-13

W niedzielę 11 listopada odbył się uroczysty przemarsz uczniów, nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie oraz mieszkańców miasta i władz samorządowych.

 

O godznie 15.00 marsz wyruszył z ulicy Piłsudskiego przez Aleję Henryka, ul. Dobczycką, Rynek, ul. Krakowską, ul. Garncarską na Plac Tysiąclecia. Uroczysty przemarsz zakończył się pod sceną, gdzie odśpiewano Hymn Narodowy i pieśni patriotyczne. 

 

Fotorelacja - fot. Dominika Bierca - Galos

Relacja Gazety Krakowskiej

Relacja Tygodnika Przełom

Relacja CHTVL

Podziękowania
2018-11-13

Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie składa serdeczne podziękowania młodzieży i nauczycielom I LO, członkom Towarzystwa Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego za współorganizację, słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie, uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 3 w Chrzanowie za udział w przemarszu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Dziękuję bardzo za wsparcie i okazaną pomoc Panom Starostom Januszowi Szczęśniakowi i Krzysztofowi Kasperkowi, Powiatowi Chrzanowskiemu, Panu Burmistrzowi Ryszardowi Kosowskiemu, Gminie Chrzanów, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Rekreacji  w Chrzanowie, Bankowi Spółdzielczemu w Chrzanowie, Trzebińskiemu Centrum Kultury, Stowarzyszeniu Przyjaciele Staszica,  Parafii Św. Mikołaja w Chrzanowie, Radzie Rodziców, Panu Krzysztofowi Machnicy oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie i Zakładowi Karnemu w Trzebini za wykonanie kotylionów.

 

Dziękuję za zapewnienie bezpieczeństwa Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowie.

 

Szczególne podziękowania składam Pani Agnieszce Bąk za współorganizację uroczystości.

 

Bożena Bierca

I LO Chrzanów

Warsztaty weekendowe dla młodzieży 23.11.2018-25.11.2018
2018-11-15

 

Warsztaty weekendowe dla młodzieży 23.11.2018-25.11.2018

 Lista uczestników w załączeniu.

 

Uwaga: zwolniły się dwa miejsca na warsztaty w obszarach tematycznych: j. niemiecki i matematyka.

Osoby zainteresowane wyjazdem zapraszamy do księgowości szkolnej. 

 

Piątki z Włoskim
2018-11-16

Zapraszam wszystkich zainteresowanych konwersacjami

IN ITALIANO

na pogaduszki po włosku do biblioteki szkolnej.

W PIĄTKI o godzinie 13.00 w miłym towarzystwie rozwijamy zdolności komunikacyjne.

Szczegółowe informacje w bibliotece szkolnej.

A PRESTO E ARRIVEDERCI !

 

2018-11-17

VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach pod hasłem "Beskid Niski" został zorganizowany w dniu 16 listopada 2018r. w PCE w Chrzanowie.

 

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Mariola Kozłowska i Paweł Wątor z 1b reprezentowali I LO w Chrzanowie, a Weronika Niemczyk i Daria Kotela z 1a SKK PTT przy I LO w Chrzanowie.

 

Z konkursu przywiźliśmy 1 miejsce indywidualnie - Weronika Niemczyk i 3 miejsce indywidualnie - Daria Kotela. Uczennice zdobyły również 1 miejsce drużynowo oraz puchar prezesa Zarządu Głównego PTT dla najlepszego zespołu z SKK PTT.

 

Gratulujemy sukcesów!

 

Relacja fotograficzna (BR_AM_RL - z PTT o Chrzanów)

Przełom

100-lecie Odzyskania Niepodległości
2018-11-19

W ramach obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole w piątek 9 listopada punktualnie o godzinie 11:11 odbyła się akcja Rekord dla Niepodległej. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zgromadzili się na hali sportowej, gdzie wspólnie odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Film prezentujący bicie rekordu

 

Następnie, 6 klas wzięło udział w Chóralnym Konkursie Pieśni Patriotycznej.  Poziom wokalny i artystyczny był bardzo wysoki a decyzją jury wygrała klasa 1d, która wykonała utwór „O mój rozmarynie”. Uroczystości przygotowali członkowie i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

Film - Konkurs Pieśni Patriotycznej

Warsztaty weekendowe 23-25 listopada 2018 roku
2018-11-20
Miejsce zbiórki: parking Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, ul. Partyzantów 2
Godzina zbiórki: 15:30
Uczestników wyjazdu prosimy o punktualne przybycie.
Przypominamy o konieczności zabrania ze sobą podpisanych kart kwalifikacyjnych uczestników.
III ogólnopolski konkurs wiedzy ekologicznej "Bliżej Pszczół"
2018-11-21

Do 21 grudnia 2018r. zgłoszenia - III ogólnopolski konkurs wiedzy ekologicznej  "Bliżej Pszczół". 

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych (oraz 7 i 8 szkół podstawowych) i ponadgimnazjalnych.

 

 

Szczegóły na: www.kul.pl/KULmaUL 

 

Nagrody dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych:

 

  • indeksy na kierunek Architektura Krajobrazu lub Gospodarka Przestrzenna KUL,
  • nagrody rzeczowe: laptop (1 miejsce), smartphone (2 miejsce), tablet (3 miejsce).

 

Twórcy Niepodległej – konkurs dla młodzieży Powiatu Chrzanowskiego
2018-11-24

16 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs pt. „Twórcy Niepodległej”, którego celem było zainteresowanie historią, trudną drogą Polski do odzyskania niepodległości i sylwetkami jej twórców m.in. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Daszyńskiego, Wojciecha Korfantego - wielkich Polaków, którzy współtworzyli odrodzoną po 123 latach niewoli Polskę. Konkurs odbył się w ramach projektu „Twórcy Niepodległej – konkurs dla młodzieży Powiatu Chrzanowskiego”, który uzyskał dofinansowanie z Powiatu Chrzanowskiego.

 

Laureaci otrzymali nagrody z rąk starosty Janusza Szczęśniaka i wicestarosty Krzysztofa Kasperka.

Realizatorem projektu było Stowarzyszenie Przyjaciele Staszica.

Nad Niemnem - okiem ChTVL
2018-11-24

Zapraszamy do obejżenia relecji CHTVL z premiery speltaklu Nad NiIemnem w wykonaniu młodzieży I LO i słuchaczy UTW CHrzanów. Informacja podana w 24 minucie.

 

Relacja

Małopolska Noc Naukowców w chrzanowskiej książnicy
2018-11-24

Chrzanowska Telewizja Lokalna przedstawiła relację z Małopolskiej Nocy Naukowców

Relacja

Wokalny sukces uczniów klasy 1d
2018-11-25

22 listopada w trzebińskim Domku Kultury „Sokół” odbył się VIII Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące w Trzebini. Naszą szkołę reprezentowała Julia Ozimkowska z klasy 1b oraz klasa 1d - zwycięzca szkolnego Konkursu Chóralnej Pieśni Patriotycznej.

 

Ogromnym sukcesem zakończył się występ uczniów z klasy 1d, którzy zaśpiewali utwór „O mój rozmarynie” i zajęli drugie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

 

Pierwsze miejsce przypadło uczniom z XVI LO w Tarnowie za piosenkę

„Dziewczyna z granatem”, natomiast trzecie miejsce zajął zespół z ZSZ Towarzystwa

Salezjańskiego w Oświęcimiu, który wykonał „Kolędę warszawską 1939”.

 

Ogromne gratulacje za talent, chęci i zaangażowanie!!! 

 

Film z konkursu

 

Laptop dla najlepszego ucznia
2018-11-29

W związku ze zbliżającą się klasyfikacją śródroczną, przypominamy, że już drugi rok uczniowie naszej szkoły rywalizują o nagrodę dla najlepszego ucznia w postaci laptopa. Liczą się nie tylko oceny, ale także osiągnięcia.

Wręczenie nagrody nastąpi w dniu 21 czerwca 2019 roku. Sponsorem nagrody jest Maciej Szczerba Kancelaria Adwokacka w Krakowie.

2018-11-29

5 grudnia 2018 roku o godz. 9.30 w sali wykładowej Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego odbędzie się konferencja podsumowująca projekt „Non scholae sed vitae discimus -Nie dla szkoły, lecz dla życia uczymy się. Badanie wpływu pracy wolontariuszy na jakość życia mieszkańców Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie”, który uzyskał dofinansowanie w ramach zadania publicznego Województwa Małopolskiego w obszarze nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania w 2018 roku pn. „Naukowe Inspiracje-Ciekawe i Kreatywne”.

Szachiści ze srebrem w powiecie!
2018-11-29

Inauguracja sezonu sportowego 2018/2019 w ramach Powiatowej Licealiady to mistrzostwa szkół średnich w szachach. Odbyła się 21.11. w II LO w Chrzanowie. Nasza drużyna w składzie: Mateusz Staroń z 3A, Marcin Nadgórski 2A, Aleksander Potoczny 2A oraz Zuzanna Ohlaszeny 2E po bardzo dobrym występie wywalczyła tytuł wicemistrzów Powiatu Chrzanów. W decydującym o zwycięstwie spotkaniu nasza reprezentacja uległa renomowanym zawodnikom z KSW Libiąż 1-3, wygrywając wszystkie pozostałe spotkania.

 

Nasi szachiści zapowiadają w przyszłym sezonie powrót na fotel mistrzowski...

 

Opiekę nad zespołem sprawował prof. Dominik Kowalczyk