Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: kwiecień 2018

Puszcza Run
2018-04-04
Zapraszamy do wzięcia udziału w Biegu Puszcza Run, który odbędzie się w niedzielę 15 kwietnia w Puszczy Dulowskiej. 
Podobnie jak w latach poprzednich organizatorzy ufundują sprzęt sportowy dla najliczniejszej szkolnej reprezentacji. 
Jeżeli czujecie się na siłach pokonać 10 kilometrową trasę zachęcamy do wzięcia udziału.
 
Zapisy do dnia 8 kwietnia przyjmowane są na http://www.datasport.pl/ a wszystkie informacje dostępne są pod tym adresem http://tck.trzebinia.pl/aktualnosci/1644-puszcza-run-dla-mlodziezy

Podczas rejestracji prosimy wpisać klub I LO CHRZANÓW oraz nie zapomnijcie poinformować o tym fakcie swojego nauczyciela WF :)
2018-04-05

Nie każdy drugoklasista ma już sprecyzowane plany na przyszłość. Wybór przedmiotów rozszerzonych nieco ukierunkował już nasze młode umysły, jednak wciąż w wielu głowach toczy się właśnie batalia myśli, który kierunek studiów będzie najbardziej odpowiedni. Przeglądanie stron internetowych i folderów promocyjnych uczelni może pomóc podjąć decyzję, jednak warto też odwiedzić uczelnię, by przyjrzeć się upragnionym studiom z nieco innej perspektywy. Taką możliwość miała grupa uczniów klas drugich z naszego liceum, kiedy to 23 marca bramy Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie stanęły dla nas otworem.

 

2018-04-05

22 MARCA GRUPA WŁOSKA WYSŁUCHAŁA NIESAMOWICIE INTERESUJĄCEJ LEKCJI Z JĘZYKA WŁOSKIEGO PROWADZONEJ PRZEZ PANIĄ DOKTOR JUSTYNĘ KRAWCZYK Z WYDZIAŁU FILOLOGII WŁOSKIEJ POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ. WYKŁAD OBFITOWAŁ W WIELE CIEKAWOSTEM KULTUROWYCH I JĘZYKOWYCH.

Marsz po flagę
2018-04-05

30 kwietnia 2018 roku w godzniach 10:00 - 13:00 zapraszamy na Trzebiński Rynek gdzie odbedzie sie kolejna edycja Marszu po Flagę.

 

Zgłoszenia 4-osobowych drużyn do 20 kwietnia w TCA ul. Św. Stanisława w Trzebini lub e-mail: pypnoa@interia.pl

 

wiecej...

Sadzenie Drzew
2018-04-07

7 kwietnia 2018 roku w lesie należącym do Nadleśnictwa Chrzanów, obręb Kościelec odbyła się kolejna edycja Ekologicznej Akcji Sadzenie drzew z PTT. Z naszej szkoły udział wzięli uczniowie klasy 1c. 

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Górach
2018-04-07

6 kwietnia 2018 roku odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Górach. Naszą szkołę reprezentował Konrad Bochenek z klasy 2c. W czasie zaciętej rywalizacji wykazał sie On wiedzą o Górach Świętokrzyskich i Tatrach oraz o zasadach bezpieczeństwa w górach. Ostatecznie uplasował się na 7 miejscu w Polsce. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

Informatyczne kursy Motorola
2018-04-09

Nasze Liceum od kilku lat realizuje projekt Małopolska Chmura Edukacyjna i dzięki temu programowi uzyskaliśmy specjalistyczny sprzęt, który pozwala nam uczyć się poprzez wideokonferencje. Nie są to już tylko uczelnie. W tym semestrze współpracujemy również z Motorola Solutions Systems Polska. Firma zorganizowała dla naszych uczniów bardzo ciekawe zajęcia, pokazujące zastosowanie wiedzy informatycznej w praktyce. Nasi uczniowie zajmują się projektowaniem aplikacji internetowych w języku java script oraz biometrią. Piszemy programy rozpoznające twarze oraz odciski palców. W Liceum organizowane są 2 kursy: "Analiza i interpretacja obrazów - biometria" i "Programowanie aplikacji internetowej". Po ukończeniu kursów uczestnicy uzyskają certyfikaty, które przyczynią się do rozwoju ich dalszej informatycznej kariery.

SPOTKANIA Z PRACOWNIKIEM MŁODZIEŻOWEGO CENTRUM KARIERY
2018-04-09

W dniach 19,21 marca br. uczniowie klas trzecich odbyli spotkania z Panią Beatą Doległo.  Celem było przygotowanie do planowania kariery zawodowej. Uczniowie uzyskali informację na temat ofert pracy stałej i krótkoterminowej w Polsce i za granicą, dowiedzieli się jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą, jak sporządzić dokumenty aplikacyjne. Mieli możliwość skorzystania z indywidualnych badań predyspozycji zawodowych.

Powiatowy Konkurs Biologiczny pod patronatem Prof. dr hab. Macieja Małeckiego Dziekana Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
2018-04-10

Zapraszamy do udziału w Powiatowym konkursie biologicznym. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka oraz genetyki. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: gimnazjum i liceum.

Konkurs odbędzie się w dniu 22 maja 2018 roku w budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie.

 

REGULAMIN

 

Zgłoszenia szkół do konkursu prosimy dokonywać do 12 maja 2018 r.
tel.: 32 623 27 48
mail: liceum1@poczta.fm

Casting o sztuki "Nad Niemnem"
2018-04-10

Casting o sztuki "Nad Niemnem"
17 maja 2018 roku o godz. 15.00 w sali 33 I LO odbędzie się casting do kolejnej, siódmej sztuki. Tym razem będziemy wystawiać "Nad Niemnem". Zapraszamy zainteresowanych uczniów I LO w Chrzanowie na przesłuchania prowadzone przez reżysera Marcina Kobierskiego.

Budżet Obywatelski
2018-04-12

Samorząd Województwa Małopolskiego rozpoczyna realizację III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Standardy partycypacji społecznej wymagają, aby w jego realizację zaangażowana była jak najliczniejsza grupa mieszkańców regionu. W budżecie obywatelskim zadanie może zgłosić każda osoba, która ukończyła 16 lat i mieszka na terenie Małopolski.


W ramach działań przybliżających cel i zasady naszego przedsięwzięcia przewidziane zostały warsztaty edukacyjno-informacyjne przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Małopolski, którzy ukończyli 16 rok życia. Z pewnością będą one dobrą okazją do uzyskania informacji na temat możliwości zgłaszania zadań do budżetu obywatelskiego.

 

Harmonogram realizacji budżetu obywatelskiego

 

Harmonogram spotkań dla mieszkańców

 

 

 

Zapraszamy na happening ekologiczny
2018-04-12

Zapraszamy na Happening ekologiczny organizowany przez Miejscką Bibliotekę Publiczną w dniu 25 kwietnia 2018 roku

 

Wiecej informacji na PLAKACIE

2018-04-13

W środę 11kwietnia 2018 roku odbyły się spotkania uczniów klas drugich z Panią Iwoną Szelichiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Dla uczniów klas pierwszych takie spotkanie odbyło się w już grudniu tego roku szkolnego.

 

Kontakt z narkotykami, dopalaczami i innymi substancjami psychoaktywnymi pociągają za sobą konsekwencje nie tylko zdrowotne, ale też prawne. Celem spotkań jest uświadomienie o skutkach ubocznych. Mówiąc o tym podkreślono, że będzie to miało potem wpływ np. na karierę zawodową. Należy tym wszystkim wiedzieć i o tym pamiętać.

 

2018-04-13

Tegoroczna edycja Powiatowej Licealiady Młodzieży dobiega ku końcowi. W ostatnim czasie na placu boju rywalizowali piłkarze i piłkarki nożne.

 

5 marca w hali sportowej ZS w Libiążu grali chłopcy, 5 kwietnia swój turniej w hali sportowej ZSECH w Trzebini rozegrały piłkarki nożne.

2018-04-13

Blisko 50 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w towarzyskim meczu piłki ręcznej Polska – Czechy, który odbył się 5 kwietnia w katowickim Spodku.

Organizacją wyjazdu zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego, którzy dzięki dużemu zainteresowaniu wyjazdem w przeciągu dwóch dni sprzedali niemal wszystkie wejściówki.

 

Dla wielu osób była to pierwsza wizyta w legendarnej arenie i możliwość zobaczenia z bliska tego typu widowiska. Polska kadra szczypiornistów przechodzi aktualnie rekonstrukcję drużyny toteż  mecz nie stał na najwyższym poziomie i zakończył się wynikiem 25-21 dla naszych południowych sąsiadów. Mimo słabej gry naszych reprezentantów wszyscy obecni wrócili szczęśliwi do swoich domów z nadzieją, że ponownie wspólnie uda im się wybrać na kolejny mecz biało – czerwonych.

Olimpiada o Diamentowy Index AGH
2018-04-13

Uprzejmie informujemy, że uczen klasy 3a Radosław Szuma został laureatem III stopnia XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu matematyka w roku akademickim 2017/2018.

2018-04-13

Uczniowie Naszej szkoły biorą udział w projekcie "Szkoła wolna od używek". W ramach realizacji zadań przygotowali film profilaktyczny i spektakl profilaktyczny. Zapraszamy do zapoznania z meteriałami elektronicznymi dokumentujacymi prace Naszych uczniów.

Film profilaktyczny

Spektakl profilaktyczny 

Olimpiada Ekologiczna
2018-04-16

14 kwietnia odbył się etap wojewódzki Olimpiady Ekologicznej, z Naszej szkoły wzięli udział Klaudia Pawlik z klasy 2e i Kacper Pamuła z klasy 2a. Sukcesem Kacpra był awand do etapu ustnego.

Olimpiada Wiedzy o Rodzinie
2018-04-16

W dniach 11-12 kwietnia 2018 roku w Olsztynie odbył sie finał Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Nasi uczniowie Weronika Banasik i Kornel Pierzchała z klasy 2b uzyskali tytuł Laureata tej Olimpiady. Opiekę merytoryczną sprawowała prof. Barbara Wawrzyniak.

 

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

OLIMPIJSKIE SUKCESY
2018-04-16

Od 12 do 14 kwietnia rozegrał się w Konstancinie oraz Warszawie finał XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego , w którym dwie nasze uczennice zdobyły upragnione tytuły; Karolina Krupa z 2d została laureatką, zaś Elżbieta Bańkowska z 2f - finalistką. Wywalczone tytuły wiążą się z wieloma przywilejami; najważniejszy to wpisanie na świadectwo maturalne trzech stuprocentowych wyników z języka polskiego podstawowego, rozszerzonego oraz z egzaminu ustnego. Dziewczęta nie muszą już zdawać matury z tego przedmiotu, poza tym laureaci i finaliści mają pierwszeństwo przy rekrutacji na studia. Ich sukcesy to owoc ogromnej, trwającej od września pracy pod kierunkiem nauczycieli; Karolinę przygotowywała prof. Małgorzata Filipczak, Elżbietę Bańkowską - prof. Jolanta Skowrońska.


Wasze dokonania budzą uznanie i szacunek.
Serdecznie gratulujemy!!!

2018-04-19

13 KWIETNIA W PIĄTEK GRUPA WŁOSKA WZIĘŁA UDZIAŁ W WYCIECZCE DO WŁOSKIEGO INSTYTUTU KULTURY W KRAKOWIE.

Nie straszny nam był przesądny piątek  trzynastego, z dobrym humorem i pozytywnym nastawieniem wraz z pierwszymi promieniami ciepłego słońca wyruszyliśmy do Instytutu na lekcję języka włoskiego. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach, pod okiem włoskich lektorów: Sebastiano i Joanny. Lekcje obfitowały w formy aktywizujące, rozmawialiśmy bez skrępowań, śmialiśmy się i bawiliśmy przy quizach na tablicy multimedialnej sprawdzając swoje umiejętności.

2018-04-19

Podobnie jak w latach poprzednich uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Biegu Puszcza Run.

 

Bieg odbył się w niedzielę 15 kwietnia na tradycyjnej dziesięciokilometrowej trasie w Puszczy Dulowskiej ze startem i metą zlokalizowanym w Młoszowej.

 

Naszą szkołę reprezentowali Łukasz Gut 3d, Adrian Adamaszek 3c i Dawid Duda 3c.

 

Bieg ukończyło 378 osób a nasi uczniowie osiągnęli odpowiednio wyniki: Łukasz 42:37 i 47 miejsce, Adrian 51:10 i 172 miejsce, Dawid 55:36 i 245 miejsce.

 

Nasza drużyna była drugą najliczniejszą szkolną reprezentacją i dzięki temu wygrała nagrodę pieniężna w wysokości 500 zł na zakup sprzętu sportowego. Nagrodę ufundował sponsor biegu firma HYDRO EXTRUSION POLAND. Dla naszej szkoły jest to już kolejna tego typu nagroda za którą zostanie doposażona szkolna siłownia.

 

Naszych zawodników na trasie supportował prof. Piotr Kolasa

 

Relacja filmowa

Zajęcia z biologii na UJ
2018-04-20

W środę 18 marca 2018 roku grupa uczniów naszej szkołą pod opieką dyr. Bożena Biercy uczestniczyła w zajęciach biologii on-line na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Tematem zajęć były barwniki fotosyntetyczne, które młodzież samodzielnie wyizolowała z tkanek trzykrotki.

Zajęcia odbywają się w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.
Sprzątamy Beskidy z PTT
2018-04-23

Wystartowała akcja "Sprzątamy Beskidy z PTT 2018" - 302 wolontariuszy, w tym 229 dzieci i młodzieży zebrało w rejonie Klimczoka (Beskid Śląski) aż 3600 litrów śmieci...

 

Nasze Liceum reprezentowały uczennice klasy 1e pod opieką prof. Barbary Wawrzyniak

2018-04-23

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych poszerzali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości uczestnicząc w zajęciach on-line oraz koła naukowego z przedsiębiorczości.


Była to już kolejna edycja zajęć w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. w naszym Liceum. 
Zajęcia prowadziły dr Małgorzata Kosała oraz mgr Dominika Guja - wykładowcy UE w Krakowie.
W ubiegłym tygodniu uczniowie uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Konkurs na wizualizację szkolnej stołówki
2018-04-23

W związku z planowanym remontem szkolnej stołówki Dyrekcja I LO ogłasza konkurs dla uczniów naszego Liceum na wizualizację tego pomieszczenia.


Jeżeli macie pomysły, czekamy na Wasze projekty.


Prace prosimy przekazywać w terminie do 11 maja 2018 r. na ręce opiekunów samorządu szkolnego.

Ogólnopolski Konkurs „O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej”
2018-04-23

 

Informujemy, że uczeń klasy III B Bartłomiej Bieniek został Laureatem I stopnia Ogólnopolskiego Konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej” w dziedzinie chemii. Opiekę sprawowała prof. Marzanna Mąsior.

 

Cieszymy się z sukcesu i gratulujemy!!

Nasi "Sprachdoktorzy"
2018-04-23

W dniu 19 kwietnia 2018r. nastąpiło w naszej szkole wręczenie nagród za udział w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego „Sprachdoktor”. W konkursie wzięło udział 21 uczniów naszej szkoły. Najlepsza okazała się Karolina Palka z klasy 1d, która uzyskała 1 miejsce w województwie oraz 5 miejsce w Polsce, zdobywając tym samym bon o wartości 200zł do księgarni Gandalf. Drugie miejsce w szkole zajął Mariusz Kuchta z klasy 3a, a trzecie Julia Jońca z klasy 1b.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Serdecznie gratulujemy.

Deutsch in Afghanistan
2018-04-25

W dniu 19 kwietnia 2018r. odbyła się w naszej szkole ciekawa prelekcja w języku niemieckim, w której wzięli udział uczniowie uczący się tego języka. Doradca językowy programu DSD II pan Ralf Auris opowiedział naszym uczniom o swoich ciekawych doświadczeniach z pobytu w stolicy Afganistanu - Kabulu, gdzie pracował jako nauczyciel języka niemieckiego. Wykład przeplatał fantastycznymi zdjęciami oraz filmami ukazującymi codzienne życie w Afganistanie. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wykładu, o czym świadczyły liczne pytania zadawane oczywiście w języku niemieckim!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich
2018-04-25

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich odbędzie się 27 czerwcza 2018 roku o godznie 9.00 w sali teatralnej MOKSiR w Chrzanowie