Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Piłkarsko na czwórkę

2018-04-13

Tegoroczna edycja Powiatowej Licealiady Młodzieży dobiega ku końcowi. W ostatnim czasie na placu boju rywalizowali piłkarze i piłkarki nożne.

 

5 marca w hali sportowej ZS w Libiążu grali chłopcy, 5 kwietnia swój turniej w hali sportowej ZSECH w Trzebini rozegrały piłkarki nożne.

Piłkarze w składzie: Praszek Maciej 1b, Cziszewski Kacper 2b, Kapcia Marek 2b, Starzycki Marek 2b, Dzierwa Jerzy 3a Bieniek Bartłomiej 3b, Spyra Marek 3b, Straś Krystian 3b, Szczurek Maksymilian 3b, Cwener Szymon 3c, Kozub Mateusz 3c rozegrali swój turniej 5 marca w hali sportowej ZS w Libiążu.

W pierwszej części turnieju drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W fazie grupowej nasi zawodnicy dwukrotnie wygrali w 2-0 z II LO Chrzanów i ZSTU Trzebina oraz przegrali 0-2 z gospodarzami turnieju. Osiągnięte wyniki pozwoliły na walkę o 3 miejsce i mecz z ZSECH Trzebinia. Podobnie jak w pierwszej części turnieju na tablicy pojawił się również wynik 2-0 ale niestety dla rywali co spowodowało zajęcie 4 miejsca dla naszej drużyny.

 

5 kwietnia swój turniej w hali sportowej ZSECH w Trzebini rozegrały piłkarki nożne. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Jopek Justyna 1b, Kucharska Katarzyna 1b, Leszko Wiktoria 1b, Banduła Martyna 1e, Macuda Weronika 1e, Żak Oliwia 2f, Pstrucha Julia 3b, Pstrucha Natalia 3b, Bigaj Magdalena 3d, Cira Oliwia 3d, Góralczyk Aleksandra 3d, Kubicz Klaudia 3d, Kulawik Sara 3d. W turnieju wzięło udział 5 drużyn, które rozegrały po 4 mecze systemem każdy z każdym. 

Nasza drużyna osiągnęła odpowiednio wyniki 0-2 z ZSECH Trzebinia, 5-0 z ZS Libiąż, 1-1 z II LO Chrzanów i 0-2 z LO Trzebinia. Zdobyte 4 punkty w turnieju uplasowały naszą drużynę na 4 miejscu.

 

Osiągnięty wyniki przez dziewczęta i chłopców odzwierciedlają poziom sportowy piłki nożnej w naszej szkole. Oba turnieje stały na wysokim i wyrównanym poziomie i o końcowym wyniki decydowały pojedyncze akcje. Trzon obu drużyn stanowili tegoroczni maturzyści, którym serdecznie dziękujemy za reprezentowanie szkoły. W obu przypadkach szkolną reprezentacją opiekował się prof. Piotr Kolasa do pomocy z prof. Agnieszką Olszowską (turniej chłopców) i prof. Renatą Solarską (turniej dziewcząt). W przyszłym roku szkolnym czekamy na wsparcie od młodszych roczników. Zapraszamy do udziału w zajęciach UKS Staszic i podnoszenia swojego poziomu piłkarskiego, dla najlepszych czeka zaszczyt reprezentowania szkoły ;)