Udział i organizacja imprez

 


Rok szkolny 2017/2018


Święto Sportu Szkolnego 2018

W dniu 5 czerwca 2018r. Na obiektach sportowych naszej szkoły, kadra wychowania fizycznego przygotowała i przeprowadziła Święto Sportu Szkolnego edycja 2018. Piękna pogoda pozwoliła na rozegranie pasjonującego turnieju piłki nożnej na boisku zewnętrznym, pozostałe konkurencje miały miejsce na małej i dużej hali sportowej. Początek imprezy to wspaniały występ szkolnych cheerleaderek, które od lat uświetniają swoimi występami szkolne zawody sportowe. Początek rywalizacji sportowej to dwa mecze międzyrocznikowe w piłce ręcznej. Dziewczęta z klas drugich pokonały swoje młodsze koleżanki, a chłopcy po pasjonującym i dramatycznym spotkaniu osiągają wynik remisowy. Po dokonaniu losowania drużyn ruszyły rozgrywki sportowe w piłce koszykowej, siatkowej i nożnej. Długa i zacięta rywalizacja pozwoliła wyłonić zwycięzców poszczególnych dyscyplin. Czas oczekiwania na podsumowanie wyników sportowej rywalizacji płynął naszym uczniom w słodkiej atmosferze – ubytki cukru w organizmie uzupełniali ufundowanymi przez dyrekcję, Radę Rodziców oraz UKS „Staszic” nagrodami w postaci słodyczy. Święto Sportu Szkolnego to też podsumowanie całorocznych rozgrywek w mixtach siatkarskich. W tym roku medale i koszulki Mistrz Szkoły odebrała Marta Michna i Kasia Kucharska z klasy Ib. Nagrody wręczyła pani profesor Renata Solarska – organizator turnieju. W tegorocznej edycji Święta Sportu Szkolnego wzięło udział 11 klas. Zwycięstwo w klasyfikacji końcowej w sposób bezapelacyjny wywalczyła klasa Ib, której przypadnie w nagrodę Puchar Przechodni Dyrektora I LO.

 

 


Puszcza Run 2018

Podobnie jak w latach poprzednich uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Biegu Puszcza Run. 
Bieg odbył się w niedzielę 15 kwietnia na tradycyjnej dziesięciokilometrowej trasie w Puszczy Dulowskiej ze startem i metą zlokalizowanym w Młoszowej.
Naszą szkołę reprezentowali Łukasz Gut 3d, Adrian Adamaszek 3c i Dawid Duda 3c. 
Bieg ukończyło 378 osób a nasi uczniowie osiągnęli odpowiednio wyniki: Łukasz 42:37 i 47 miejsce, Adrian 51:10 i 172 miejsce, Dawid 55:36 i 245 miejsce. 
Nasza drużyna była drugą najliczniejszą szkolną reprezentacją i dzięki temu wygrała nagrodę pieniężna w wysokości 500 zł na zakup sprzętu sportowego. Nagrodę ufundował sponsor biegu firma HYDRO EXTRUSION POLAND. Dla naszej szkoły jest to już kolejna tego typu nagroda za którą zostanie doposażona szkolna siłownia.
Naszych zawodników na trasie supportował prof. Piotr Kolasa

 


W odwiedzinach w katowickim Spodku

Blisko 50 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w towarzyskim meczu piłki ręcznej Polska – Czechy, który odbył się 5 kwietnia w katowickim Spodku. 
Organizacją wyjazdu zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego, którzy dzięki dużemu zainteresowaniu wyjazdem w przeciągu dwóch dni sprzedali niemal wszystkie wejściówki.
Dla wielu osób była to pierwsza wizyta w legendarnej arenie i możliwość zobaczenia z bliska tego typu widowiska. Polska kadra szczypiornistów przechodzi aktualnie rekonstrukcję drużyny toteż mecz nie stał na najwyższym poziomie i zakończył się wynikiem 25-21 dla naszych południowych sąsiadów. Mimo słabej gry naszych reprezentantów wszyscy obecni wrócili szczęśliwi do swoich domów z nadzieją, że ponownie wspólnie uda im się wybrać na kolejny mecz biało – czerwonych.

 


Rok szkolny 2016/2017


Zawody narciarsko – snowboardowe o Puchar Dyrektora I LO

23 lutego w tłusty czwartek miłośnicy sportów zimowych z naszej szkoły spędzili na zaprzyjaźnionym stoku narciarskim SKI Lubomierz, gdzie odbyła się tegoroczna edycja zawodów narciarsko – snowboardowych o Puchar Dyrektora I LO.

 

Prognoza pogody na ten dzień nie była korzystna i organizatorom nawet chodziło po głowie aby odwołać lub przełożyć wyjazd. W Chrzanowie w momencie pakowania autokaru +6 stopni i padający deszcz. Na parkingu w Lubomierzu +2 i padający deszcze ale już na górnej stacji orczyka około 0 stopni Celsjusza i kilka centymetrów świeżo spadłego śniegu. 

Po zameldowaniu się w biurze zawodów i odbiorze numerów startowych ekipa startująca wyruszyła na rozgrzewkę a ekipa organizująca do stawiania tyczek slalomu. Około 10:30 wszyscy zebrali się na starcie na wspólne oglądanie trasy i kilka minut przed 11 rozpoczął się pierwszy przejazd zawodów. Pogoda zmieniała się z minuty na minutę. Deszczyk przestawał padać a po chwili znowu moczył dzielnych zawodników, mgła zasłaniała start a już za moment była na mecie i ograniczała widoczność startującym.

 

Na szczęście w tych trudnych i zmiennych warunkach udało się wszystkim bezpiecznie ukończyćdwa przejazdy z czego do klasyfikacji generalnej brany był czas lepszy. Poziom zawodów uznajemy za bardzo wysoki i śmiało można stwierdzić, że młodzież ze Staszica nieźle wymiata na boazerii i parapetach. 

W grupie snowboardzistów, których na starcie było najmniej i rywalizowali w kategorii OPEN wygrał Krzysztof Bębenek 1c  przed Kingą Borowską 1a i Julią Wróblewską 1a. Wśród narciarek najlepsza okazała się Alicja Ziomek 2a, która wyprzedziła Wiktorię Rembiechę 1e i Anię Komendę 1b. W gronie narciarzy tytuł Mistrza Szkoły obronił Jan Staśko 3c pokonując Jerzego Dzierwę 2a i Aleksandra Potockiego 2a.

 

Po zakończonych zawodach wszyscy mogli poczęstować się pieczoną kiełbaską i smacznym pączkiem z lukrem. Część zawodników spakowała już narty, a pozostali w oczekiwaniu na rozdanie nagród doskonalili swoje umiejętności. Pogoda znacząco się poprawiła i nawet przez moment pojawiły się promienie słoneczne.

 

Na zakończenie naszego pobytu w Lubomierzu odbyło się podsumowanie i wręczenie pucharów oraz medali dla najlepszych zawodników. Kilka minut po 15 cała szczęśliwa i naładowana emocjami ekipawyruszyła w drogę powrotną do Chrzanowa. W autokarze odbyła się jeszcze loteria okolicznościowych koszulek i wyróżniona została najliczniej reprezentowana klasa 1b, która wystawiła 7 zawodników.

 

Należą się Wielkie Podziękowania dla pracowników stacji narciarskiej SKI Lubomierz za pomoc i profesjonalny pomiar czasu, Klubowi Narciarskiemu Sport Szok Kraków za pożyczenie sprzętu, Damianowi Koryczanowi 1b za fotoreportaż oraz kadrze pedagogicznej (dyr. Bierca, v-ce dyr. Dębska – Tynior, prof. Kasperczyk, prof. Kolasa) za organizację i opiekę na zawodach. 

 


Siatkarki podwójnie zwycięskie na turnieju w Trzebini!

W dniu 10.11.2016 na hali sportowej przy ZSE-CH w Trzebini odbył się turniej w piłce siatkowej dziewcząt  „O Puchar z okazji Święta Niepodległości”.  Katedra WF naszego liceum podeszła do tematu bardzo poważnie zgłaszając do turnieju dwie drużyny.  Chcąc dać szansę reprezentowania szkoły wszystkim naszym siatkarkom opiekunowie i trenerzy byli pewni, że pod względem sportowym jak i wolicjonalnym nasze dziewczyny na pewno nas nie zawiodą.  Była to też doskonała okazja do sprawdzenia aktualnej formy naszych sportsmenek przed czekającymi je zawodami w ramach Licealiady. 

W turnieju rywalizowały 4 zespoły, grając systemem „każdy z każdym”. Nasze drużyny po pokonaniu rywalek z Trzebini oraz II LO z Chrzanowa o puchar rywalizowały w bezpośrednim spotkaniu ze sobą. Stworzyły widowisko godne finału i uczciły obchody Święta Niepodległości podwójnym sukcesem. „Bratobójcza” walka trwała 3 sety, a poziom techniczny i zaangażowanie zawodniczek rzadko oglądany na parkietach naszego Powiatu.

 

2-1 wygrała drużyna w składzie:

Magda Wierzgacz, Niko Radym, Karo Jarczyk, Wika Rembiecha, Ola Góralczyk, Ola Swiatek pokonując:  Olę Olszowską, Julię Bucką, Olę Jarczyk, Gosię Juszczyk, Martynę Dęsoł i Dalię Syrokosz.

 

Wynik był sprawą otwartą aż do ostatniej piłki w meczu /Niko Radym/, a zakończył się tak,
a nie inaczej TYLKO dlatego „gdyż  Gosię Juszczyk bolała noga”… Może i dobrze, bo mecz trwałby jeszcze do dzisiaj.

 

Opiekę nad drużynami sprawowali prof. Agnieszka Olszowska oraz prof. Dominik Kowalczyk, którzy mieli wielką „frajdę” z uczestnictwa w tym widowisku.

 

Brawo dziewczyny, gratulujemy i dziękujemy!!!


Ponownie najliczniejsi!

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jędrzejczyk Kamila 1d, Kasperczyk Agata  3d, Durak Łukasz 2c, Chojowski Kacper 2c, Duda Dawid 2c,  Adamaszek Adrian 2c, Gut Łukasz 2d, Topa Tomasz 1a i Piotr Kolasa wygrała konkurs na najliczniejszą szkolną  reprezentację w biegu Chechło Run. Tym samym nasi  uczniowie powtórzyli sukces z czerwcowego biegu Puszcza Run i wygrali dla szkoły kolejne 500 zł na zakup sprzętu sportowego. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zachęcamy do  dalszych startów.   

Trasa bieg liczyła 10 km i była wytyczona na dwóch  pięciokilometrowych pętlach wokół Zalewu Chechło. Bieg odbył się w niedzielę 25 września i ukończyło go w  sumie 345 biegaczy. Dopisywała słoneczna pogoda a wokół  trasy pojawiło się wielu kibiców wspierających  startujących zawodników. Na ogromne uznanie zasługuje  Łukasz Gut, który ukończył bieg z czasem 40:29 co dało  mu 23 miejsce w klasyfikacji generalnej i 1 miejsce wśród zawodników z Gminy Libiąż. Nie wiele gorzej z wynikiem  41:04 pobiegł Tomasz Topa zajmując 28 miejsce.

 

Warto dodać, że Tomek na co dzień trenuje kajakarstwo w MKSW  Trzebinia i jest tegorocznym Mistrzem Polski w K2 na dystansie 1000 metrów! Oprócz sprzętu sportowego dla szkoły ufundowanego przez firmę SAPA, indywidualnie przez organizatorów wyróżniona została Kamila Jędrzejczyk, która była najmłodszą startującą zawodniczką.

 

 Jeszcze raz dla Wszystkich wielkie brawa i czekamy na  kolejne sukcesy!!!


Rok szkolny 2015/2016


Święto sportu szkolnego


„Ciągle w biegu”

Dzięki zwycięstwu naszej szkoły w konkursie na najliczniejszą reprezentację w biegu Puszcza Run, 10 czerwca w gabinecie Pani Dyrektor miało miejsce uroczyste przekazanie vouchera o wartości 500 zł ufundowanego przez firmę SAPA. W obecności Pani Dyrektor i naszych biegaczy wręczenia czeku dokonał Dyrektor chrzanowskiego oddziału firmy SAPA Pan Jacek Zimoląg oraz organizatorzy biegu Tomasz Kobierecki i Mariusz Brzózka. Za otrzymane środki nasza szkoła wzbogaci się o dodatkowy sprzęt sportowy.

Natomiast dwa dni później 12 czerwca nasz nauczyciel wychowania fizycznego Pan Piotr Kolasa z wynikiem 01:33:54 zajął 6 miejsce w Mistrzostwach Polski Nauczycieli w półmaratonie, które odbyły się w ramach XII Półmaratonu Jurajskiego.

Od organizatorów i sponsorów biegu Puszcza Run wiemy, że w dalszym ciągu będą wspierali młodych sportowców i podobna akcja sponsorska odbędzie się we wrześniu w ramach biegu Chechło Run.

Zachęcamy wszystkich do treningów i licznego udziału w tej wrześniowej imprezie. Jeśli ktoś do tematu chce podejść bardziej ambitnie już dziś może zwrócić się do prof. Kolasa z prośbą przygotowanie mikrocyklu treningowego.

 


Nasi uczniowie na Puszcza Run 2016

365 biegaczy ukończyło odbywający się w niedzielę 5 czerwca w Puszczy Dulowskiej 10 kilometrowy bieg Puszcza Run. Wśród nich było 6 uczniów naszej, szkoły co stanowiło najliczniejszą reprezentację szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki temu nasza szkoła wygrała sprzęt sportowy o wartości 500 zł ufundowany przez sponsora firmę SAPA. Gratulujemy i Dziękujemy Naszej Reprezentacji!


Zawodnicy wybiegli na trasę w samo południe. Dogodna lokalizacji biegu wpływała na zacienienie większości części trasy, jednak warunki nie należały do najlepszych. Wysoka temperatura, duszno i możliwość wystąpienia burzy... Wielką ulgą dla biegaczy była ustawiona na półmetku przez Strażaków kurtyna wodna. Niektórzy zatrzymywali się przy niej nawet dłuższą chwilę.

Zawody z czasem 32:39 wygrał Ukrainiec Savchu Ruslan. Nasi uczniowie jak na debiut w tej imprezie spisali się bardzo dobrze. Na duże uznanie zasługuje wynik Łukasza Duraka 1c 48,23 i Kacpra Chojowskiego 1c 49,23. Pokonanie tej trasy poniżej 50 minut w dość trudnych warunkach jest bardzo dobrym rezultatem! Dalsze miejsca zajęli Natalia Starczynowska 1b 1,00:42, Kamil Dymek 1b 1,00:52, Marta Galos 1,04:54, Gabriela Hodur 1b 1,13:41.


Zawodnicy za ukończenie biegu otrzymali pamiątkowe medale oraz okolicznościowe koszulki. Po wysiłku mogli się posilić grochówka ufundowaną przez organizatorów.


Jeszcze raz wielkie gratulacje dla startujących i przy tej okazji zachęcamy pozostałych naszych uczniów do uprawiania tej najprostszej aktywności ruchowej ;)


XIV TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ GIMNAZJALISTÓW O PUCHAR DYREKTORA I LO W CHRZANOWIE

W dniu 14.01.2016.  w ramach „Dnia Otwartego Szkoły” w naszych obiektach sportowych gościliśmy reprezentacje gimnazjalistów rywalizujących o zaszczytne trofeum „Puchar Dyrektora I LO” w piłce siatkowej.

            Do rywalizacji przystąpiło sześć gimnazjów z terenu Powiatu Chrzanowskiego, dwa z nich zgłosiły do rozgrywek aż dwie drużyny co dowodzi, że turniej od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach. Zajęta w grupie pozycja decydowała, o które miejsce w całym turnieju będzie walczyć drużyna w ostatnim decydującym meczu. W boju o siódme miejsce spotkały się dwie drużyny z Gimnazjum Nr 3 z Trzebini, gdzie lepszą okazała się drużyna A. Podobnie przebiegało spotkanie finałowe, gdzie po obu stronach siatki stanęli reprezentanci Gimnazjum Nr 2 z Libiąża. Po zaciętej walce I miejsce zajęła drużyna A w składzie: Głąb Gabriela, Śreniawska Wiktoria, Syrokosz Dalia, Dekarz Dawid, Wojtaś Konrad, Chandzlik Jakub, Głogowska Jagoda, Lipka Michał.  GRATULUJEMY!!!!!

            Zwycięzcy turnieju  otrzymali „Puchar Dyrektora I LO”, koszulki z pamiątkowym nadrukiem oraz zaproszenie do udziału w czerwcowym „Święcie Sportu”, gdzie rozegrają mecz z reprezentacją naszej szkoły. Przyznano również nagrody indywidualne dla najlepszego zawodnika i zawodniczki turnieju, które otrzymali: Latak Maciej z PG 4 W Chrzanowieoraz Kamila Hejmej z PG 1 w Chrzanowie.

            Turniej przebiegał w miłej sportowej atmosferze, a zawody uświetnił występ Cheerleaderek pod kierunkiem mgr. Agnieszki Olszowskiej.

 

Końcowa klasyfikacja turnieju:

 

1 miejsce    Gimnazjum Nr 2 w Libiążu drużyna A

2 miejsce    Gimnazjum Nr 2 w Libiążu drużyna B

3 miejsce    Gimnazjum Nr 1 w Chrzanowie

4 miejsce    Gimnazjum Nr 1 w Libiążu

5 miejsce    Gimnazjum Nr 4 w Chrzanowie

6 miejsce    Gimnazjum Nr 3 w Chrzanowie

7 miejsce    Gimnazjum Nr 3 w Trzebini drużyna A

8 miejsce    Gimnazjum Nr 3 w Trzebini drużyna B

 

Galeria

 

 

 


V MIĘDZYPOKOLENIOWY TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ O PUCHAR DYREKTORA I LO W CHRZANOWIE 

24 października 2015 r hala I LO w Chrzanowie gościła sympatyków koszykówki reprezentujących różne pokolenia absolwentów naszej szkoły. Stawiły się 4 drużyny w tym jedna mieszana w składzie której wystąpiły dwie srebrne medalistki Wojewódzkiej Licealiady w piłce koszykowej z 2001 roku, Agnieszka Borowiecka i Anna Kuczmenda. Dziewczęta nie ustępowały panom w rywalizacji pod koszem zdobywając wiele punktów dla swojego zespołu.Po zaciętej rywalizacji okazało się, że najlepszymi byli absolwenci, którzy nazwali swoją drużynę "Młodzi Farmerzy". Kolejne miejsca zajęli "Niezniszczalni", "Stadko" i "Uczniowie".


Zwycięzcy grali w składzie: Szymon Gucik, Adam Drabik, Mikołaj Biel, Mateusz Zoń, Piotr i Leszek Mazurkiewicz, Maciej Krytowski, Piotr Woźniak, Bartosz Englert, Kamil Kula.


Wyłoniono też najlepszych zawodników z pozostałych drużyn. Zostali nimi: Agnieszka Borowiecka i Anna Kuczmenda, Tomasz Makuch oraz Adrian Gębalski. 


Nagrody w postaci pucharu i koszulek wręczyli dyrektor I LO w Chrzanowie Bożena Bierca oraz prezes UKS "Staszic" Paweł Kasperczyk. 


Mecze sędziowali p. Michał Marcinkiewicz i p. Dominik Kowalczyk.


Wszystkie drużyny zgłosiły chęć udziału w VI edycji turnieju w 2016 roku.

 


IV MIĘDZYPOKOLENIOWY TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ

O PUCHAR DYREKTORA I LO W CHRZANOWIE.

4 października 2014 r o godz. 9.00 w hali sportowej przy I LO w Chrzanowie stawiły się 3 drużyny reprezentujące różne pokolenia absolwentów Staszica, męska reprezentacja naszej szkoły oraz sympatycy piłki koszykowej. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały 2x10 min. Zawody przebiegały na bardzo wyrównanym poziomie, jednak od początku wyróżniała się ekipa „Absolwentów 2009” i to oni wygrali  turniej. 

O drugim miejscu zadecydowały małe punkty, których najwięcej uzbierali „Absolwenci 2012”. Trzecie miejsce zdobyła reprezentacja naszej szkoły, a na czwartym uplasowali się zwycięzcy z poprzedniego roku „Absolwenci 2002”. Najlepsza drużyna „Absolwenci 2009” wystąpiła w składzie: Piotr Woźniak, Adam Drabik, Szymon Gucik, Leszek Mazurkiewicz, Piotr Mazurkiewicz, Maciej Krytowski, Mateusz Zoń, Mikołaj Biel. Wyróżniono też najlepszych zawodników z pozostałych zespołów. Byli to : Kamil Pięta, Michał Korzeń, Marcin Urban. Nagrody wręczyli dyrektor I LO Bożena Bierca i prezes UKS „Staszic” Paweł Kasperczyk.

Na następną edycję turnieju zapowiedziały swój udział absolwentki. /srebrne i brązowe medalistki Wojewódzkiej Licealiady w piłce koszykowej dziewcząt w latach 2000-2004/. Możecie się już bać panowie.

Organizatorem turnieju był UKS „Staszic”, który zaprasza wszystkich na zajęcia pozalekcyjne w sekcjach koszykówki, siatkówki, piłki nożnej i pływania. Informacje u p. Pawła Kasperczyka. 


Podsumowanie Święta Sportu Szkolnego

Tradycyjnie w ostatnim tygodniu roku szkolnego w naszej szkole odbyło się Święto Sportu Szkolnego. Do rywalizacji swoje reprezentacje zgłosiło 11 klas. Rozgrywki toczyły się w piłce nożnej, koszykówce i piłce siatkowej.

 

Święto Sportu Szkolnego zainaugurowały mecze międzyrocznikowe klas pierwszych i drugich w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców oraz występ szkolnej grupy cheerleaderek. Prof. Renata Solarska dokonała podsumowania całorocznych zmagań w mikstach siatkarskich i wręczenia pamiątkowych dyplomów i medali. Złote medale oraz symboliczne koszulki „Mistrz Szkoły” otrzymała para w składzie Justyna Wierzgacz 3d i Jakub Banasik 2a. Dodatkową atrakcją w tym dniu był mecz piłki siatkowej pomiędzy reprezentacją I LO a drużyną Gimnazjum nr 1 z Chrzanowa – zwycięzcą turnieju dla gimnazjalistów.

 

Ładna pogoda umożliwiła rozgrywanie turnieju piłki nożnej na boisku szkolnym a na hali sportowej i sali gimnastycznej toczyły się turnieje koszykówki i piłki siatkowej. Sportowcom do boju przygrywała skoczna muzyka a szkolne cheerleaderki rozdawały słodkości uzupełniające energię kibicom i zawodnikom.

 

Drużyny startujące w Święcie Sportu Szkolnego zdobywały punkty dla swojej klasy, które w podsumowaniu wyłaniały najbardziej usportowioną klasę w szkole.

 

Turniej koszykówki wygrała klasa 1b przed 2a i 2g. W turnieju piłki siatkowej najlepsza okazała się klasa 1a przed 1b i 2e, natomiast turniej piłki nożnej wygrała klasa 3b przed 1c i 1e.

 

W klasyfikacji generalnej na najbardziej usportowioną klasę w szkole najlepsza okazała się klasa 1b z dorobkiem 24 punktów, która w ostatni dzień roku szkolnego podczas uroczystej akademii otrzymała z rąk Pani Dyrektor przechodni puchar. Na drugim miejscu znalazła się klasa 1c zdobywając 19 punktów, trzecie miejsce przypadło klasie 2a, która zdobyła 17 punktów.

 

 

Na wstępie nowego roku szkolnego zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału w sportowym życiu szkoły, reprezentowania szkoły w ramach Powiatowej Licealiady Młodzieży i uczestnictwa w codziennych dodatkowych sportowych zajęciach pozalekcyjnych. 

 

zamknij