Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: sierpień 2023

2023-08-08
W dniach 8-17 lipca w Tokyo  odbyła się 53 Międzynarodowa Olimpiada Fizyczna. Polskę reprezentował między innymi uczeń naszej szkoły, tegoroczny maturzysta Filip Baciak. Zawody odbywają się co roku w innym kraju. Biorą w nich udział zespoły z 90 krajów - około 400 uczestników. Uczniowie zdobywają punkty w dwóch częściach: teoretycznej i doświadczalnej. W pierwszej rozwiązują zadania, a druga polega na wykonaniu doświadczenia, pomiarze wspartym obliczeniami. Polska reprezentacja w tym roku osiągnęła historycznie dobry wynik, ale najlepszy z piątki uczestników był Filip Baciak, który zdobył złoty medal olimpiady. Nagrodę wręczał mu przewodniczący tegorocznej edycji wydarzenia czyli dr Makoto Kobayashi, laureat Nagrody Nobla z Fizyki z 2008 roku i jednocześnie jeden z największych autorytetów w tej dziedzinie na świecie.
 
Podczas pobytu w Japonii Filip miał również okazję wysłuchać wykładów dwóch innych noblistów z fizyki, a także poznać historię i kulturę tego kraju, posmakować azjatyckiej kuchni. 
 
Filip w minionym roku szkolnym zdobył również tytuł finalisty Olimpiady z Informatyki i tytuł laureata w konkursie matematycznym. Ponadto jest uczniem, który osiągnął bardzo wysokie wyniki na egzaminie maturalnym.
Za swoje sukcesy otrzymał w dniu 7 lipca stypendium Starosty Powiatu Chrzanowskiego.
 
Wracając do Olimpiady z Fizyki warto wspomnieć, że pierwsza międzynarodowa olimpiada fizyczna odbyła się w Warszawie w 1967r. Brały w niej udział tylko państwa z Europy Środkowej: Czechosłowacja, Bułgaria, Węgry i Rumunia. Później popularność zawodów rosła i włączało się w jej organizację coraz więcej państw. Wielu byłych laureatów i zwycięzców tych zawodów jest obecnie cenionymi naukowcami, jak chociażby organizatorzy aktualnej edycji.
 
Gratulujemy Filipowi Baciakowi tak wspaniałego sukcesu i życzymy wielu następnych przy realizowaniu swoich naukowych pasji!
 
Nowy adres e-mail szkoły
2023-08-10
Od dnia 10.08.2023r. obowiązuje nowy adres e-mail szkoły:
 
 
Proszę kontaktować się ze szkołą tylko poprzez ten adres.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
2023-08-19

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września 2023 roku na małej sali gimnastycznej wg. następującego harmonogramu:

godz. 8.00 - klasy pierwsze
godz. 9.30 - klasy czwarte
godz. 10.30 - klasy trzecie
godz. 11.30 - klasy drugie 
2023-08-29

Stypendia Powiatu Chrzanowskiego zostały przyznane.

Filip Baciak odebrał wyróżnienie 8 sierpnia na uroczystym spotkaniu ze Starostą Andrzejem Urygą i Bartłomiejem Gebalą - wicestarostą Powiatu chrzanowskiego. 

Tymoteusz Piksa odebrał wyróżnienie 29 sierpnia na sesji rady Powiatu Chrzanowskiego. 

 

Wielkie gratulacje dla Filipa i Tymoteusza, ich rodziców i nauczycieli.
 
Duma nas rozpiera!
Kiermasz podręczników
2023-08-31

Zapraszamy serdecznie na kiermasz podręczników używanych w dniu 8 września 2023. Absolwenci mile widziani.