Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: styczeń 2023

2023-01-11

W dniu 11 stycznia uczniowie z klas 2b, 2e i 3a uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Ozdób Choinkowych "Bombek" w Wieliczce. Podczas wizyty w fabryce uczniowie poznali etapy wytwarzania szklanych baniek choinkowych oraz uczestniczyli w warsztatach dekoracji bombek.

2023-01-12
W środę 11 stycznia 2023 roku gościliśmy na zajęciach chmurowych z biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Tematem zajęć była adaptacja kręgowców wodnych do środowiska życia. Największą atrakcją była sekcja ryby. Opiekę nad uczniami sprawowały Bożena Bierca i Elżbieta Klekotka.
 
Czy wiecie, że piskorz oddycha końcowym odcinkom
jelita ? Po wyjęciu z wody słychać głośny pisk wydostającego się przez odbyt powietrza.
Noc w Liceum 24 lutego 2023 roku
2023-01-19

I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Chrzanowie oraz Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Chrzanowie zapraszają wszystkich chętnych, bez względu na wiek, na IX Festiwal Naukowy „NOC  w LICEUM”, który odbędzie się 24 lutego 2023 roku od godz. 16.00 w budynku I LO w Chrzanowie ul. Piłsudskiego 14.

 

  •   W tym dniu w szkole będą zorganizowane wykłady i warsztaty o różnorodnej tematyce.
  •   Udział w zajęciach jest bezpłatny.
  •   Istnieje możliwość zarezerwowania zajęć dla grup zorganizowanych pod nr tel. 32 623 27 48
  •   Na zajęcia sportowe należy zabrać ze sobą obuwie zamienne i strój sportowy.
  •   Bardzo prosimy o punktualne przybycie na poszczególne warsztaty/wykłady i nieprzeszkadzanie w czasie ich trwania.

 

Hol na parterze nowego skrzydła – wystawa prac Aleksandry Gniewek z kl. 4b

Hol na I piętrze nowego skrzydła – kawiarenka – samorząd I LO 

Hol na II piętrze nowego skrzydła – kawiarenka – samorząd LOD

18.00 – 21.00 - Międzypokoleniowy turniej siatkówki, sala gimnastyczna

18.00 – 21.00 - Międzypokoleniowy turniej koszykówki, hala sportowa

 

Harmonogram wykładów i warsztatów

Egzamin DSD
2023-01-20
16 i 17 stycznia 2023 odbył się ustny egzamin DSD II B2/C1 przeprowadzony przez przedstawicielkę Centrali Szkolnictwa Zagranicznego (ZfA) p. Ninę Diehl.
 
18 uczniów naszej szkoły pomyślnie zdało ten trudny egzamin, polegający na przygotowaniu prezentacji i prowadzeniu rozmowy na wybrany temat oraz dyskusji na jeden z wylosowanych tematów.
Gratulacje !!!
Teraz czekamy jeszcze na wyniki pisemnej części egzaminu.
2023-01-27
Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie w zawodach Powiatowej Liceadzie Młodzieży w Tenisie Stołowym, które odbyły się 26 stycznia w Trzebini.
Drużyna chłopców bez straty punktu awansowała do finału, gdzie w stosunku 3:1 pokonała drużynę gospodarzy ZSTU Trzebinia, zostając tym samym Mistrzem Powiatu.
Drużyna dziewcząt w pierwszej fazie turnieju po bardzo emocjonującej walce przegrała z drużyną LO Trzebinia 2-3 i w efekcie musiała walczyć o 3 miejsce. Dziewczyny z łatwością pokonały drużynę II LO Chrzanów i uplasowały się na 3 miejscu.
Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Cudak 1c, Nikola Francuz 1c, Dominika Ulczok 1f, Grzegorz Łoziński 2e, Krzysztof Ziebura 3c, Patryk Zając 3e, Roni Eibach 4d.
Podczas zawodów drużynę wspierali: prof. Renata Solarska i prof. Piotr Kolasa.
Dla wszystkich wielkie gratulacje !
  
!!!
2023-01-29

W środę 25 stycznia 2023r. uczniowie klasy 3c pod opieką Joanny Mamicy oraz Brygidy Susuł mieli okazje wziąć udział w lekcji robotyki z użyciem wielofunkcyjnego robota Photon. Uczniowie na zajęciach korzystali ze specjalnej aplikacji, w której programowali trasy przejazdów robota, korzystając z różnych funkcji takich jak: zmiana koloru oraz efekty dźwiękowe. Była to zupełnie nowa i bardzo ciekawa forma lekcji, w której uczniowie z chęcią uczestniczyli.