Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: listopad 2022

Koncert historyczno - patriotyczny "Kocham Polskę"
2022-11-02

Serdecznie zapraszamy na koncert histroryczno - patriotyczny "Kocham Polskę" w wykonaniu uczniów I Liceum Ogolnoksztalcącego w Chrzanowie wraz z gośćmi.

Wydarzenie odbedzie się 10 listopada w sali teatralnej MOKSiR w Chrzanowie o godzinie 17:00.

Wstęp wolny.

 

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Województwa Małopolskiego

 

 

2022-11-07

Sukces uczennic Jagody Wasiak 4d i Mileny Kurdziel 1f w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojezycznej. Zajęły pierwsze miejsce w kategorii zespół, z piosenką z musicalu Heathers pt "Seventeen".

 

Gratulujemy sukcesu.

2022-11-07
5 listopada 2022 roku uczniowie klasy 1c uczestniczyli w wykładach z biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Tematem wykładów były:
"Do dna DNA - czyli jak czytać ze zrozumieniem książkę kucharską życia" 
"Mikroorganizmy - nowoczesne fabryki".
 
Czy wiecie, że lek talidomid, który został wprowadzony na rynek w 1957 roku pierwotnie otrzymywano jako racemat, to znaczy mieszaninę zawierającą w równych proporcjach oba enancjomery R-talidomid miał działanie uspokajające, nasenne i przeciwwymiotne, ale S-talidomid hamował angiogenezę u płodów, co  powodowało bardzo poważne wady genetyczne płodów.
Zapraszamy na spektakl
2022-11-07

Serdecznie zapraszamy na spektakl "Pocztówki ze starego Chrzanowa czyli podróż do krainy cieni" w dniu 14 listopada 2022 roku o godz. 16.00 w sali teatralnej "Sokół" w Trzebini.

 

Wstęp jest wolny.

Powiatowy Konkurs Ekologiczny
2022-11-07

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego. Zgłoszenia w formie elektronicznej do 25 listopada. Konkurs 5 grudnia o godzinie 9:00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie.

 

REGULAMIN KONKURSU

2022-11-09

Uczniowie klas biologiczno-chemicznych uczestniczyli w wykładzie na temat podstaw zdrowego żywienia, który wygłosiła pani Dominika Bierca-Galos, dietetyk kliniczny ze Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Wykład został zorganizowany w związku z realizacją projektu „Otyłość – choroba XXI wieku”, który otrzymał dofinansowanie z Województwa Małopolskiego w ramach zadania publicznego Województwa Małopolskiego w obszarze nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania w 2022 r. pn. „Małopolska! Postaw na edukację”.

2022-11-10

W czwartek 10 listopada o godznie 11.11 odbyło sie uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego "Mazurka Dąbrowskiego" na hali sportowej. Po raz kolejny włączyliśmy się w akcję #SzkołaDoHymnu. To kolejna forma świętowania Dnia Niepodległości 11 listopada.

 

Zapraszamy do zobaczenia filmu i galerii zdjęć.

2022-11-10

Szkolny konkurs chóralnych pieśni patriotycznych odbył się 10 listopada 2022 roku na sali gimastycznej i był jedna z form świetowania Dnia NIepodległości w Naszej szkole. 

W konkursie wzieły udział klasy 1D, 1C, 2C, 2E i 3A.

Poziom był bardzo wysoki i sędziowie mieli do podjęcia trudną decyzję. 

Zwycięzcą tegorocznego konkursu została klasa 3A. 

 

 

Piechota - wykonaniu zwycięskiej klasy 3A.

 

 

Gratulujemy!

 

Konkurs zorganizowała prof. Monika Niemczyk i Samorząd Szkolny.

 

2022-11-11
11 listopada - obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
 
Tak młodzież 1LO uczciła tę ważną datę w wyjątkowy sposób. Koncert przeniósł wszystkich w klimat zadumy a wystrój i kostiumy, w których wystąpili uczniowie pozwoliły na refleksję o tamtych czasach, przypominając co znaczy dla was OJCZYZNA.
2022-11-13

W dniu 28 października br. rozpoczęła się pierwsza edycja nowego projektu pn. Małopolski Program Stypendialny w ramach RPO WM współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości.

2022-11-15
Uczniowie z klas 2e, 3e i 4 d o rozszerzonej geografii wzięli udział w spotkaniu z wykładowcą z Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ profesorem Mirosławem Żelaznym. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się o sposobach pomiarów parametrów wody, zasobach wodnych Polski i eutrofizacji wód w Polsce. Wykład urozmaicony był doświadczeniami, pracą w grupach co dało uczniom wiele nowych umiejętności. Spotkanie odbyło się w ramach Patronatu UJ nad klasami o rozszerzonej geografii.
 
 
Częścią wystąpienia był wykład na temat "Eutrofizacja. Co za dużo to niezdrowo!" realizowanego w ramach projektu "Naukowcy w szkołach" w ramach programu "Małopolskiej Nocy Naukowców 2022-2023".
 
Spotkanie koordynowała p. Barbara Wawrzyniak
2022-11-17

W dniu 14.11.2022 r. klasy patronackie AGH wzięły udział w tegorocznych obchodach Święta Nauk Ścisłych w AGH – dni prof. Antoniego Hoborskiego.


Młodzież klas matematycznych wzięła udział w następujących zajęciach :
- Pokazy doświadczeń „Science show, czyli niesamowita fizyka w doświadczeniach”.
- "Rekrutacja od kuchni - najlepszy przepis na sukces"
- "Patrzę, słucham, eksperymentuję!" Wystawa interaktywna.
- "Twoja przestrzeń możliwości".
- Laboratorium Automatyki Budynkowej.

Magdalena Dudek stypendystką Prezesa Rady Ministrów
2022-11-17

Uczennica klasy 3d Magdalena Dudek otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie osiągnięia naukowe w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy oraz najwyższą średnią w szkole.

Uroczystość  wręczenia dyplomów odbędązie się 2 grudnia 2022 r. (piątek) o godznie 11:00 w Auli A1 Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, ul. Podchorążych 2 – Aula A1 znajduje się z tyłu budynku Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Chmiela 20.

 

Gratulujemy Magdzie i życzymy dalszych sukcesów.

 

2022-11-21

Klasa 1c po raz kolejny była na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tym razem uczniowie pod opieką Bożeny Biercy i Kingi Rumin wysłuchali dwóch wykładów: "Po co nam tęczowe myszy" oraz "Rośliny transgeniczne - nadzieję i obawy".

2022-11-22

17.11 w Trzebini odbył się „Ogólnopolski Festiwal Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej”. Możemy pochwalić się licznymi osiągnięciami naszych uczniów w występach solowych jak i grupowych. W kategorii soliści Zofia Kozioł z klasy 3c otrzymała wyróżnienie. W kategorii duety Zofia Kozioł z 3c oraz Milena Kurdziel z klasy 1f zajęły 1 miejsce. Natomiast Amelia Nowak z 1g i Miłosz Staszczyk z 1a zajęli 2 miejsce w tej samej kategorii. W konkursie wziął również udział zespół który zwyciężył „szkolny konkurs chóralnej pieśni patriotycznej” zorganizowany przez SU. Klasa 3a , jako najliczniejsza grupa biorąca udział w festiwalu, zdobyła wyróżnienie w kategorii zespoły. Ponadto w konkursie wzięła udział również Gabrysia Dereszowska z klasy 1g. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

XXI Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek
2022-11-28

Serdecznie zapraszamy

do wzięcia udziału w XXI Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 21grudnia 2022 roku o godz. 10.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Chrzanowie.

Konkurs dedykowany jest dla uczniów klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej oraz dla uczniów Szkół Średnich powiatu Chrzanowskiego.

Uczniowie uczestniczą w przeglądzie kolęd wkategorii:soliści i zespoły

 

Chętni proszeni są o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły na email: liceum1@poczta.fm

 do dnia 6 grudnia br.

 

Regulmin konkursu