Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: październik 2020

40. MAŁOPOLSKI FESTIWAL ATRYSTYCZNY MŁODZIEŻY
2020-10-01

PRZEŁOŻONY Z KWIETNIA
       Jubileuszowy
 40. MAŁOPOLSKI FESTIWAL ATRYSTYCZNY MŁODZIEŻY

Ustalone zostały nowe, listopadowe terminy
       Kraków, 23 – 28 listopada 2020

teatr , taniec, muzyka, plastyka, film, fotografia, literatura ...
ZAPRASZAMY uczniów szkół ponadpodstawowych województwa małopolskiego!

 

Zaktualizowany regulamin i  karty zgłoszenia, są dostępne na stronie www.mdk.krakow.pl

Zapraszamy!  

Pod biało-czerwoną
2020-10-02

Serdecznie zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. 

Zakup masztów i flag dla każdej z gmin

Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Zachęcamy do tego, aby również Państwa szkoła stała się częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia. 

W jaki sposób wziąć udział w projekcie? 

Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też prosimy o poinformowanie uczniów, nauczycieli i rodziców o możliwości oddania głosów poparcia. 

Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem  https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę. W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów.

Serdecznie zapraszam do udziału w akcji!

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN 

 

Konkurs Belfer Roku
2020-10-05

Witajcie! Po raz kolejny wybieramy najbardziej wyjątkowych nauczycieli naszej szkoły...

W konkursie bierzemy po uwagę wszystkich nauczycieli uczących w naszym liceum. Możecie głosować na nauczyciela, który nie przeprowadza zajęć dydaktycznych w danej klasie, ale znacie go z prowadzonych przez niego działań. Głosujemy biorąc pod uwagę działalność w minionym roku szkolnym.

Klasy pierwsze głosują dopiero w przyszłym roku kalendarzowym, w kolejnej edycji. W tym roku szkolnym (2020/21) głosują klasy drugie i trzecie.

Pamiętajmy, że głosowanie to przywilej.

 

Belfer Roku - kategorie:

 

- Przyjaciel Młodzieży - potrafi nawiązać wyjątkowe relacje z uczniami jako przyjaciel i autorytet, nie szczędzi swojego czasu, nie tylko dla poszerzania wiedzy swoich wychowanków, wspiera dobrymi radami, pomaga w rozwiązywaniu trudnych sytuacji, jest empatyczny, miły, ceni uśmiech, dyskrecję i dobre relacje.

 

- Osobowość Roku - ma ciekaw ą osobowość, jest wyjątkowy w działalności pozalekcyjnej, w pracy na rzecz szkoły i środowiska, organizuje lub uczestniczy w akcjach o charakterze charytatywnym, artystycznym lub sportowym wspierającym rozwój uczniów, kształtuje w ludziach potrzebę empatii, sprzyja rozwojowi kreatywności, jest wyjątkowy w szerokim tego słowa znaczeniu.

 

- Belfer Roku - ceniony za szczególnie rozległą wiedzą, umiejętności dydaktyczne, ciekawy sposób prowadzenia lekcji i wyczucie sprawiedliwości, potrafi zachęcać wychowanków do poszerzania wiedzy, rozwija i promuje kreatywność, posiada także cechy z wymienionych wyżej kategorii.

 

Oczywiście prezentowane wyżej kryteria są kryteriami pomocniczymi mającymi pomóc Wam w podjęciu decyzji. Nie wykluczają walorów, które mogą kojarzyć się Wam z wyżej wymienionymi kategoriami. 

STYPENDIA W ROKU SZKOLNYM 2020/21
2020-10-12

Uczniowie którzy w roku szkolnym 2019/20 osiągnęli sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe w konkursach, olimpiadach, turniejach itp. lub znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej mogą ubiegać się o uzyskanie stypendiów w roku szkolnym 2020/21.

 

Informacji i pomocy udziela pedagog szkolny.

 

Osoby zainteresowane ich uzyskaniem proszone są o pilny kontakt z pedagogiem szkolnym ze względu na upływające terminy składania wniosków.

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica
2020-10-19

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica!

Istotą Academiki jest udostępnianie publikacji przydatnych w pracy naukowej lub kształceniu szkolnym i akademickim w dostępie terminalowym. W systemie udostępniane są przede wszystkim publikacje z lat 1990-2018: podręczniki akademickie, prace naukowe i popularnonaukowe, lektury na konkursy i olimpiady przedmiotowe oraz czasopisma naukowe z listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z wszystkich dziedzin wiedzy. W Academicy udostępniono także zasób POLONY. Biblioteka ILO uzyskała indywidualny terminal, na którym można korzystać z wszystkich zasobów cyfrowych Academicy. Zapraszamy!

 

https://academica.edu.pl/

 

Kampania informacyjna koronawirus - materiały informacyjne
2020-10-20

W związku z trwającą pandemią koronawirusa, Ministerstwo Zdrowia przygotowało nowe materiały informacyjne ze wskazówkami dotyczącymi:

- zapobiegania zakażeniom koronawirusem

- postępowania w przypadku niepokojących objawów

- zasad postępowania w trakcie kwarantanny

- ochrony seniorów.

 

Plakat Informacyjny

 

Wszystkie materiały informacje związane z koronawirusem do pobrania i wykorzystania są również na bieżąco publikowane na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/do-pobrania.

 

Powiatowy Konkurs Ekologiczny
2020-10-21

20 października 2020 roku odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny. W tym roku zawody przeprowadzono w formie on-line. Uczniowie rozwiązywali testy na dwoch poziomach - dla szkół podstawowych i ponadpodstwowych.

 

Zwycięzcami zostali:
 
w kategorii szkół podstwowych:
 
miejsce pierwsze: Karolina Rabska SP1 Chrzanów
miejsce drugie: Oliwia Medoń ZS w Mętkowie
miejsce trzecie: Franciszek Nowakowski SP w Kwaczale
 
w kategorii szkół ponadpodstwowych
miejsce pierwsze: Igor Szczurek  ILO w Chrzanowie
miejsce drugie: Gabriela Rembiecha ILO w Chrzanowie
miejsce trzecie: Amelia Duda ILO w Chrzanowie
 
Gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Powiatowego Konkursu Ekologicznego.
 
 
Organizatorami Konkursu były panie Beata Urbańczyk i Barbara Wawrzyniak