Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022
2020-05-04

Zapraszamy do udziału w Wirtualnych Targach Edukacyjnych dla Maturzystów Pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jako Fundacja Międzynarodowego Rozwoju Edukacji organizujemy – wirtualne targi edukacyjne - https://www.wirtualnetargiedukacyjne.pl.

 

Mając na uwadze sytuację w kraju, chcemy dać maturzystom możliwość zapoznania się z ofertą Uczelni Wyższych w jednym miejscu. Organizowane przez nas Targi mają wyjątkowy charakter – są w pełni wirtualne. Zapraszamy do wzięcia udziału w targach Uczelnie, Szkoły oraz młodzież.

„Wirtualny Dzień Otwarty Staszica”
2020-05-05

Samorząd Uczniowski wraz z Dyrekcją oraz Gronem Pedagogicznym I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie serdecznie zapraszają na dzień otwarty Staszica - po raz pierwszy w formie wirtualnej.

 

Podczas dnia otwartego będą Państwo mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, porozmawiać z uczniami i nauczycielami oraz zobaczyć prezentacje, które przeniosą Państwa w centrum świata I LO im. Stanisława Staszica w Chrzanowie!

 

Zapraszamy 15 maja 2020roku (piątek) w godz. od 16.00 do 19.00

 

Na godzinę przed rozpoczęciem Wirtualnego Dnia Otwartego na stronie szkoły www.1lo.pl oraz na wydarzeniu na Facebooku będzie udostępniony link, który umożliwi wejście do szkoły.

 

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/255222082264096/

Wielki sukces!
2020-05-07

Pragniemy poinformować, że uczeń 2e Filip Mruczek w tym roku szkolnym 2019/2020  został finalistą Trzech Ogólnopolskich Olimpiad: Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, Olimpiady Wiedzy o III RP i Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Pracował pod opieką mgr Bogusławy Mrowcy. Gratulujemy uczniowi i nauczycielowi tak wysokich osiągnięć .

Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły Stanisławie Staszicu
2020-05-12

Zapraszamy uczniów klas pierwszych i drugich naszego Liceum do udziału w Konkursie Wiedzy o Patronie Szkoły Stanisławie Staszicu, który odbędzie się 29.05.2020r.

 

Konkurs zostanie przeprowadzony online przez stronę internetową quizizz.com.

 

Informacje na temat życia i działalności Stanisława Staszica można znaleźć w Polskim Słowniku Biograficznym (www.ipsb.nina.gov.pl).

 

Organizatorami konkursu są nauczyciele: p. Marek Śliwa i p. Małgorzata Filipczak.

Zachęcamy do udziału!

Szczegóły wkrótce!

 

Wirtualny Dzień Otwarty Szkoły
2020-05-15

INSTRUKCJA ODWIEDZIN W CZASIE Wirtualnego Dnia Otwartego Staszica.


Wchodząc przez link do serwera https://discord.gg/JUVuEy


1. Najpierw witamy się na kanale tekstowym #start-oraz-zasady gdzie wita Was krótka wypowiedź Pani Dyrektor oraz Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.
2. Zapoznajemy się z zasadami poruszania po kanale.
3. Potwierdzamy zapoznanie poprzez zareagowanie EMOTKĄ na wiadomość.
4. Po zaakceptowaniu zasad  przechodzimy do kanału tekstowego #ogłoszenia.
5. Zapoznajemy się z informacjami jak poruszać się po kanałach i salach.
6. Przechodzimy do kanału #wybieranie i już możemy wybierać, o czym chcemy się dowiedzieć.

Wirtualny Dzień Otwarty Szkoły
2020-05-15

Jak poruszać się po serwerze Dnia Otwartego?

 

Wchodząc przez link do serwera (podamy o godzinie 15) będziecie pierwsze na kanale tekstowym #start-oraz-zasady tam jest do przeczytania krótka wypowiedź Pani Dyrektor oraz Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, pod tymi wypowiedziami są wypisane zasady z którymi prosimy się zapoznać.

 

Następnie trzeba potwierdzić, że się zapoznało z zasadami poprzez zareagowanie emotką na wiadomość, Po zaakceptowaniu zasad, przechodzimy do kanału tekstowego #ogłoszenia i tam są wszystkie informacje dotyczące, jak poruszać się po kanałach, po zapoznaniu z tymi informacjami przechodzimy do kanału #wybieranie i tam wybieramy, o czym chcemy się dowiedzieć.

 

Zapraszamy!

Terminy postępowania rekrutacyjnego, a także terminy składania dokumentów do klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie
2020-05-20

Zapraszamy do zapzonania się z terminami postępowania rekrutacyjnego, a także terminami składania dokumentów do klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie.

 

Znajdziecie je w zakładce Rekrutacja

Biblioteka szkolna - znów czynna
2020-05-22

Drodzy uczniowie 1LO

 

Od 01 czerwca 2020 roku istnieje możliwość korzystania z biblioteki szkolnej. Jednakże z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

 

Zwrot książek – zostawiamy książki w pudełku przy portierni, gdyż muszą przejść kwarantannę, zanim trafią do biblioteki.

 

Wypożyczanie – książki należy zamawiać dzień wcześniej przez portal Librus, u pani Barbary Jandy. Bibliotekarz przygotuje je i można będzie je odebrać podczas dyżuru biblioteki. Po odbiór książek należy się zgłosić do biblioteki od strony sali gimnastycznej i tylko w czasie wymienionych poniżej dyżurów.

 

Nie ma możliwości wypożyczenia książek bez wcześniejszego zamówienia.

Bardzo prosimy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa – dla dobra nas wszystkich.

Godziny dyżurów biblioteki szkolnej:

Pon.: 13.00-14.00

Środa: 13.00 – 14.00

Czw.: 12.00 -13.00

2020-05-25

Drodzy maturzyści

Przed Wami najważniejszy egzamin w życiu - matura. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, w trosce o Wasze i nasze zdrowie, prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. O wszystkich szczegółach przebiegu egzaminów poinformują Was wychowawcy.
Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły Stanisławie Staszicu
2020-05-29

W Konkursie Wiedzy o Patronie Szkoły Stanisławie Staszicu, który odbył się 29 maja 2020 r., wzięło udział 33 uczniów z klas pierwszych i drugich naszego Liceum.

 

I miejsce zdobył Jan Kucia z klasy Iasp.

Janek odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania!

II miejsce zajął Jakub Dorynek z klasy IIe.

III  miejsce zdobyli ex aequo: Jan Banasik (Iasp) i Patryk Lis (Iasp).

 

Gratulujemy zwycięzcom!

 

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas zakończenia roku szkolnego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

2020-05-31

Informacje dla zdających egzamin maturalny

w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Chrzanowie

 

 

  1.        Abiturienci przystępujący do egzaminu maturalnego zobowiązani są do wcześniejszego sprawdzenia
    w systemie obieg przydzielonych sal na dany egzamin.
  2.        Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  3.        Zdający nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
  4.        Rodzic/prawny opiekun nie może wejść na teren szkoły.