Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022
2020-03-02

Pierwszy poniedziałek marca w chrzanowskim Staszicu minął pod hasłem tenisa stołowego. Od samego rana na sali gimnastycznej odbywały się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym, a zarazem eliminacje do szkolnej drużyny na turniej Licealiady Młodzieży. W turnieju dziewcząt wystartowało 9 zawodniczek, które rywalizowały systemem pucharowym do dwóch przegranych meczów. W turnieju zwyciężyła Karolina Nowak z klasy 2b, pokonując Darię Wanat 1bg. Warto dodać, że dziewczyny spotkały się we wcześniejszej fazie rozgrywek, wówczas górą była Daria. Dalsze miejsca zajęły Weronika Macuda 3e i Natalia Żochowska 2a.

 

W turnieju mężczyzn wystartowało 24 zawodników, którzy również rywalizowali systemem pucharowym. Najlepszym zawodnikiem okazał się typowany do zwycięstwa Roni Eibach z klasy 1dsp. Roni po zaciętym pojedynku pokonał w finale Szymona Bugdalskiego 3b. W meczu o 3 miejsce lepszy od Adriana Dudka 3c okazał się Jakub Gędłek 2b. Turniej był bardzo emocjonujący i towarzyszyła mu sportowa atmosfera. Najlepsi zawodnicy otrzymają z rąk Pani Dyrektor dyplomy i pamiątkowe koszulki ufundowane przez UKS Staszic.

KORONAWIRUS
2020-03-02

KORONAWIRUS powoduje gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni i zmęczenie.

 

Przenosi się drogą kropelkową, a więc podczas kaszlu, kichania czy mówienia.

 

 Jak zapobiegać zakażeniu?

 

Często myj ręce, używając mydła i wody.

 

Kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos.

 

Zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

 

Jeśli wracasz z regionu, gdzie występuje koronawirus i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zakażoną, powiadom telefonicznie o tym stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

 

Infolinia NFZ

800 190 590

www.gov.pl/koronawirus

 

Ulotka informacyjna

2020-03-03

Uczniowie I LO na zajęciach z fizyki w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej

03.03.2020 uczniowie z klas pierwszych z panią Barbarą Malik uczestniczyli w wykładzie z fizyki w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Wykład prowadził dr Tomasz Płazak.

Biorąc udział w tych zajęciach młodzież dowiaduje się skąd wiemy, że istniał Początek, jak należy go sobie wyobrażać i jak wyglądały ery wczesnego Wszechświata.

Wielkie zainteresowanie wzbudziła interaktywna wystawa „Dźwięki fizyki” w Muzeum AGH. Uczniowie mogli tam samodzielnie sprawdzić skąd bierze się dźwięk, zagrać utwór muzyczny bez instrumentu i stworzyć własny instrument.

 Dziękujemy  panu dr Pawłowi Janowskiemu, który towarzyszył nam w muzeum i przekazał mnóstwo interesujących informacji z tematu dotyczącego fizyki dźwięku.

 

2020-03-04

25 lutego 2020 roku odbyły się spotkania uczniów klas pierwszych z Panem Marcinem Turkiem z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Cyberprzemoc, stalking, sexting, cyberbullying - to tylko niektóre z zagadnień, które zostały podczas prelekcji wyjaśnione.

Uczniowie dowiedzieli się kiedy i jak należy reagować w takich sytuacjach. Narkotyki, dopalacze to substancje z którymi kontakt pociąga za sobą konsekwencje nie tylko zdrowotne.

Omówione zostały też inne zagrożenia i sytuacje, które są niebezpieczne lub związane z konsekwencjami prawnymi.

Miłość – spotkanie poetycko-muzyczne
2020-03-07

W poniedziałek (9.03) o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie poetycko-muzyczne z cyklu "Poezjon" w klubie Stara Kotłownia. Jest ono organizowane przez dyrektora MOKSiRu. Prezentacją utworów oraz oprawą muzyczną zajmą się niezawodni uczniowie naszego liceum. Wstęp jest wolny, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

POWIATOWA LICEALIADA W PŁYWANIU DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW 2019/2020.
2020-03-07

19 lutego 2020r. na chrzanowskim basenie odbyły się zawody pływackie w ramach Powiatowej Licealiady Młodzieży. W zawodach wystartowało ponad 50 zawodników reprezentujących wszystkie szkoły średnie z terenu Powiatu Chrzanowskiego. Wśród nich broniąca tytułów mistrzowskich reprezentacja dziewcząt i chłopców z I LO, pod opieką prof. Renaty Solarskiej i prof. Agnieszki Olszowskiej.

W pierwszej kolejności odbyła się rywalizacja indywidualna na dystansie 50 metrów stylem: dowolnym, grzbietowym, klasycznym oraz motylkowym w kategorii dziewcząt i chłopców.

Wspaniały występ naszych uczniów obrazują uzyskane przez nich wyniki - więcej ....

Odwołane zajęcia
2020-03-11

Drodzy Uczniowie,


W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, od dnia 12 marca 2020 roku, zostają zawieszone zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne w szkole.


Proszę pamiętać o swoim bezpieczeństwie w domu, unikać miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe). Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki. Proszę odpowiedzialnie wykorzystać czas zawieszenia zajęć w szkole - przeczytać ulubioną książkę, uzupełnić swoje wiadomości. Proszę skorzystać z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;


Pamiętajmy o przestrzeganiu w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie.
Proszę na bieżąco śledzić komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez szkołę.


Z poważaniem -
Bożena Bierca -dyrektor I LO

2020-03-16

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną budynek I LO będzie zamknięty w trosce o bezpieczeństwo pracujących w nim osób. W sprawach pilnych proszę kontaktować się telefonicznie (032 623 27 48) lub mailowo (liceum1@poczta.fm) w godzinach pracy szkoły.

Od absolwenta
2020-03-19

.:Staszicu:.

 

wśród słodkich korytarzy

otulonych szarymi ścianami

roześmiane echo

powtarza stare gawędy

 

orzeł obrońca Olimpu

przechodzi przez portal

pomierzy dwoma światami

jak przez most

z dzisiaj do wczoraj

 

Staszicu oświecony pionierze

obudź się na chwilę

bądź dumny kto ślubuje

w twoim imieniu

stuletnim wartościom

 

#kamil albardi