Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

2020-03-02

Pierwszy poniedziałek marca w chrzanowskim Staszicu minął pod hasłem tenisa stołowego. Od samego rana na sali gimnastycznej odbywały się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym, a zarazem eliminacje do szkolnej drużyny na turniej Licealiady Młodzieży. W turnieju dziewcząt wystartowało 9 zawodniczek, które rywalizowały systemem pucharowym do dwóch przegranych meczów. W turnieju zwyciężyła Karolina Nowak z klasy 2b, pokonując Darię Wanat 1bg. Warto dodać, że dziewczyny spotkały się we wcześniejszej fazie rozgrywek, wówczas górą była Daria. Dalsze miejsca zajęły Weronika Macuda 3e i Natalia Żochowska 2a.

W turnieju mężczyzn wystartowało 24 zawodników, którzy również rywalizowali systemem pucharowym. Najlepszym zawodnikiem okazał się typowany do zwycięstwa Roni Eibach z klasy 1dsp. Roni po zaciętym pojedynku pokonał w finale Szymona Bugdalskiego 3b. W meczu o 3 miejsce lepszy od Adriana Dudka 3c okazał się Jakub Gędłek 2b. Turniej był bardzo emocjonujący i towarzyszyła mu sportowa atmosfera. Najlepsi zawodnicy otrzymają z rąk Pani Dyrektor dyplomy i pamiątkowe koszulki ufundowane przez UKS Staszic.