Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: listopad 2017

Niepodległościowym Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły
2017-11-02

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Niepodległościowym Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły, który odbędzie się w czwartek  9 listopada na sali gimnastycznej. Zapisy do wtorku 7 listopada przyjmują nauczyciele WF. W środę w Internecie ukaże się drabinka turniejowa z podanymi godzinami spotkań. Uczniowie zwolnieni są z lekcji tylko na czas swoich meczy.

…PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ ROZUMIANA JAKO AKTYWNA POSTAWA DZISIAJ JEST TAK WAŻNA JAK UMIEJĘTNOŚĆ CZYTANIA, PISANIA, CZY LICZENIA…
2017-11-02

 więcej ...

 

SKP działający przy I LO na Gali Przedsiębiorczości w Warszawie wyróżniony przez NBP,  a opiekunka Klubu mgr Jolanta Staniszewska uhonorowana tytułem „Najlepszy nauczyciel przedsiębiorczości w województwie małopolskim”.

Zapraszamy do udziału w obchodach Święta Niepodległości 11 listopada
2017-11-02

Starosta powiatu chrzanowskiego zaprasza do obchodów Świeta Niepodległości 11 listopada.

 

Wiecej informacji na plakacie.

2017-11-02

Organizator : Liceum Ogólnokształcące w Trzebini

                    Trzebińskie Centrum Kultury

                    Wojskowa Komenda Uzupełnień w Oświęcimiu

                    Stowarzyszenie proobronno – 

                    oświatowe KADET

                      

Organizatorzy, a szczególnie klasy służb mundurowych mają zaszczyt zaprosić na VII Festiwal  Piosenki Żołnierskiej i  Patriotycznej w hołdzie obrońcom Ziemi Chrzanowskiej oraz wszystkim kombatantom naszego regionu. 

Niepodległościowy Turniej Tenisa Stołowego
2017-11-08
Wszystkich zawodników biorących udział w jutrzejszym turnieju tenisa stołowego bardzo prosimy o zapoznanie się ze schematem gier i punktualne przybycie na salę gimnastyczną.
 
 
Chłopcy - drabinka rozgrywek
 
Dziewczęta - drabinka rozgrywek

 

Mocne otwarcie rywalizacji sportowej przez naszych szachistów!
2017-11-13

W dniu 10.11.2017 w II LO w Chrzanowie odbyła się Powiatowa Licealiada w szachach. Aby uczcić Święto Niepodległości rywalizowano dodatkowo o Puchar Starosty Powiatu Chrzanów ufundowany właśnie w takim szczytnym celu. Tegoroczna Licealiada szachowa otwiera sezon sportowy 2017/2018. Od kilku lat odbywa się w formule drużynowej – naszą reprezentację tworzyli: Michał Słowik z klasy 3A, Krystian Straś i Karol Koptyra z klasy 3B oraz Zuzanna Ohlaszeny z klasy 1E. Rywalizowano systemem „każdy z każdym” - nasza drużyna nie dała rywalom żadnych szans wygrywając wszystkie spotkania.

 

Cieszą zwycięstwa indywidualne wszystkich zawodników, każdy z nich wniósł swój wkład w ostateczny, końcowy sukces zespołu. Tytuł Mistrzów Powiatu Chrzanów powrócił po kilku latach do naszego liceum – brawa i gratulacje! Swoistą „wisienką na torcie” jest dodatkowa nagroda, zdobycie Pucharu Starosty – nie można było w lepszy sposób, „na sportowo” uczcić Święta Niepodległości. Jednocześnie nasza reprezentacja wywalczyła awans do finału wojewódzkiego Licealiady.

 


Opiekę nad drużyną z ramienia Dyrekcji oraz Katedry WF sprawował prof. Dominik Kowalczyk, który raz jeszcze bardzo dziękuje za występ całej naszej „paczce”! :)

2017-11-16

W ostatnim czasie nasi uczniowie dwukrotnie wzięli udział w turniejach tenisa stołowego. Organizacja rozgrywek zbiegła się w czasie z obchodami 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości toteż turnieje przyjęły nazwę Niepodległościowych…

W czwartek 9 listopada w naszej szkole odbył się Niepodległościowy Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły w którym wzięło udział 7 dziewcząt i 27 chłopców. Uczniowie rywalizowali systemem pucharowym do dwóch wygranych setów. Wśród dziewcząt turniej wygrała Weronika Macuda1e, drugie miejsce zajęła Aneta Szmyd 2e a trzecie Agnieszka Gałaś 2a. Wśród chłopców najlepszy okazał się Leon Smółka 2a, drugie miejsce zajął Krzysztof Bolek 3a a trzecie Szymon Bugdalski 1b. Uczniowie podczas Chóralnego Konkursu Pieśni Patriotycznych zostali uhonorowani przez Panią Dyrektor pamiątkowymi dyplomami i koszulkami „Mistrz Szkoły” ufundowanymi przez UKS „Staszic”.

Konkurs z języka włoskiego
2017-11-16

Czas Świąt to czas prezentów i pisania listów do Świętego Mikołaja.

 

We Włoszech jednak prezenty przynosi Befana, czarownica,

która niegrzecznym dzieciom zostawia węgiel, tych, którzy sprawowali się dobrze, obdarowuje prezentami.

 

Napisz i Ty list do BEFANY w języku włoskim. Poproś ją o coś, o czym marzysz. Opowiedz jej o sobie, kim jesteś i dlaczego zasługujesz na ten prezent.

Na prace konkursowe czekamy do 6 grudnia. Na zwycięzców czekają nagrody.

 

Zobaczymy tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, kto otrzyma prezent, a kto zasłuży na węgiel.

Konkurs na recenzję książki
2017-11-16

Zachęcamy wszystkich bibliofilów, moli książkowych i nie tylko, do wzięcia udziału w konkursie na recenzję swojej ulubionej lub ostatnio przeczytanej książki. Uczestnik może zgłosić do konkursu kilka recenzji, wysyłając je na adres mailowy biblioteki ( biblioteka1lochrzanow@gmail.com) lub dostarczając wersje wydrukowaną do nauczycieli bibliotekarzy. Zwycięskie prace będą opublikowane na stronie szkoły a ich autorzy otrzymają atrakcyjne prezenty. Prace należy zgłaszać do 6 grudnia a wręczenie nagród nastąpi przed świętami Bożego Narodzenia.

2017-11-16

26 października 2017 roku biblioteka szkolna przyciągnęła ogromne tłumy. Wspólnie: nauczyciele i uczniowie wzięli udział  w 21 Międzynarodowych Targach Książki, organizowanych w Krakowie. 

 

Oto nasze zdobycze, z których jesteśmy dumni i które już w autokarze zaczęliśmy przeglądać i czytać.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i liczymy na podzielenie się recenzjami z zakupionych książek.

 

W związku z waszym dużym zainteresowaniem targami oraz nowymi książkami, które zostały zakupione do biblioteki ogłaszamy konkurs na recenzję swojej ulubionej lub ostatnio przeczytanej książki. Mamy nadzieję, że rozwiązaniem konkursu w okolicy Świąt Bożego Narodzenia sprawimy komuś miły prezent.

BIBLIOTEK@ Konkurs
2017-11-17

Ustanowienie roku 2017 rokiem Josepha Conrada- Korzeniowskiego miało być formą uczczenia 160–lecia urodzin pisarza, autora takich powieści jak „Lord Jim”, „Jądro ciemności”, „Smuga cienia” czy „Tajny agent”. Rocznica urodzin artysty przypada 3 grudnia. Biblioteka I LO włączyła się w obchody rocznicowe ogłaszając mini konkurs. Na tablicy przed wejściem do biblioteki znajduje się gazetka z pytaniami konkursowymi. Wybierz jedno z nich i udziel odpowiedzi w bibliotece.


Za prawidłowe rozwiązania czeka słodka nagroda. Zapraszamy do udziału w konkursie oraz poszerzenia swojej wiedzy na temat wybitnego pisarza. Pomocna okaże się mała tablica także przed drzwiami biblioteki, na której umieszczono biografię autora oraz nauczyciele bibliotekarze, którzy udzielą pomocnych wskazówek.

 

Zapraszamy zwłaszcza klasy trzecie i drugie, które z twórczością pisarza zetknęły się na lekcjach języka polskiego, w związku z czym pytania konkursowe okażą się dla Was przysłowiową bułką z masłem.

 

Zapraszamy do biblioteki. Nauczyciele bibliotekarze

2017-11-20

 

W ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna Urząd Marszałkowski w Krakowie organizuje warsztaty weekendowe dla młodzieży w dniach 01-03.12.2017 roku
w następujących obszarach tematycznych:

Kraków

- matematyka: Uniwersytet Jagielloński

- biologia: Uniwersytet Jagielloński

- chemia: Politechnika Krakowska

- j. niemiecki: Uniwersytet Pedagogiczny

- j. angielski: Uniwersytet Pedagogiczny

- informatyka: Akademia Górniczo-Hutnicza

- fizyka: Akademia Górniczo-Hutnicza

- Przedsiębiorczość: Uniwersytet Ekonomiczny

 

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach szczegółowych informacji mogą uzyskać
w księgowości szkolnej u Pani Renaty Radko. Tam też można odebrać formularze zgłoszeniowe do warsztatów.

Uczniowie Staszica w projekcie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
2017-11-22

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to inicjatywa, mającą na celu promowanie idei „bycia przedsiębiorczym” wśród młodych ludzi.

 

Włączając się w tę inicjatywę uczniowie naszego Liceum wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez PUP w Chrzanowie, w wykładach prowadzonych przez studentów AGH w Mobilnym Centrum Edukacji Ekologicznej (w MBP w Chrzanowie), a także zapoznali się z etapami procesu technologicznego oraz warunkami pracy w Chrzanowskiej Ciepłowni Veolia Południe. 

2017-11-23

We wtorek w naszej szkole miało miejsce spotkanie z Panią Martą Jarecką reprezentującą Polski Związek Rugby. Pani Marta w klasie 2a przeprowadziła pokazową lekcję Tag Rugby czyli uproszczonej gry w rugby gdzie szarżowanie w obronie zastąpione jest zrywaniem szarf (tagów) zwisających z bioder zawodników. Młodzież dobrze się bawiła i miała okazję zapoznania się z nową formą aktywności ruchowej. Warto dodać, że nasza szkoła dzięki PZR otrzymała w prezencie zestaw do gry w Tag Rugby. Gra w Rugby i Futbol amerykański zyskuje na popularności i zapewne nasi uczniowie w najbliższym czasie będą mieli okazję pograć w jajowatą piłkę.

uczniowie w najbliższym czasie będą mieli okazję pograć w jajowatą piłkę

2017-11-27

20 listopada 2017 w  ZS w Libiążu odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

 

Baranowski Mateusz (1b), Niemczyk Bartek (1b), Niemczyk Tomasz(1b), Gucik Jakub (2a), Solarski Paweł (2a), Liszka Maciej (2b), Paleczny Wiktor (2c), Bojda Dawid (2d),  Baran Łukasz (3b), Gałecki Piotr (3b), Spyra Marek (3b), Straś Krystian(3b), Cwener Szymon (3c), Kozub Mateusz (3c).

 

O mistrzostwo Powiatu walczyło 8 zespołów wśród których nasza szkoła ostatecznie uplasowała się na 3 miejscu. 

Pechowe losowanie sprawiło, że trafiliśmy do grupy z mistrzami z poprzedniego roku ZS Libiąż z którymi po  zaciętej walce przegraliśmy 6:10. Pozostałe spotkania wygraliśmy z bardzo dużą przewagą bramkową. Patrząc na poziom gry poszczególnych drużyn,nasz zespół przy szczęśliwym losowaniu uplasowałby się na 2 miejscu w zawodach. 

 

 Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobyli : 

Szymon Cwener - 12 

Paweł Solarski - 9

Mateusz Baranowski - 8

 Bardzo dobrą formę w bramce pokazał Mateusz Kozub, który bronił bardzo trudne strzały przeciwników. 

Reprezentacje naszej szkoły prowadzili p. Paweł Kasperczyk i p. R. Solarska.

Wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu
2017-11-27

Informujemy, że w dniu 4 XII 2017 r. w naszej szkole odbędą się uzupełniające wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu.

 

Przypominamy, że zgodnie z Ordynacją Wyborczą  do MRP kandydatów na członków rady mogą zgłaszać:

1.      zespoły klasowe

2.      koła zainteresowań działające w szkole

3.      sami zainteresowani (indywidualne zgłoszenia) po przedstawieniu listy poparcia zawierającej minimum 15 podpisów uczniów szkoły.

 

Kandydaci proszeni są o dostarczenie  w terminie do  30 XI 2017r. (czwartek) do godz. 14:00 zgody na kandydowanie oraz oświadczenia o niekaralności do pani Jolanty Staniszewskiej (sala 24).

Informacja dla uczestników warsztatów weekendowych 01-03.12.2017 r.
2017-11-30

 

Uczestnicy warsztatów zostaną zakwaterowani odpowiednio:

- Kraków Hotel Fero Express ***

- Tarnów Cristal Park ***

Wyjazd na warsztaty weekendowe w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna
2017-11-30
 
 
Wyjazd na warsztaty: godzina 15.15 (piątek 1 grudnia 2017 roku).
Miejsce zbiórki: Parking Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, ul. Partyzantów 2
Prosimy o punktualne przybycie.