Klub Przedsiębiorczości - wydarzenia


Rok szkolny 2016/2017


Rok szkolny 2015/2016


Ogólnopolski Tydzień Kariery

Uczniowie  mieli możliwość udziału w warsztatach prowadzonych przez nauczyciela podstaw przedsiębiorczości dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej. 

Efektem tych warsztatów było powołanie miniprzedsiębiorstwa w I LO „FreeStyle”.

Wspólnikami zostało 8 uczennic z klasy I d.


Światowy Dzień Oszczędzania

Uczniowie w tej ogólnopolskiej akcji społecznej brali udział po raz ósmy. W tym roku przygotowali kampanię informacyjno-edukacyjną promującą ideę oszczędzania. 


Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Dzięki dostępowi do giełdowego systemu transakcyjnego, zespoły uczestniczące w grze (2- 3 uczniów pod opieką nauczyciela) mogą zainwestować wirtualne 10 000 zł w akcje spółek notowanych na warszawskim parkiecie. Dodatkowo uczestnicy gry poszerzali swoją wiedzę  uczestnicząc w kursie e-learningowym poświęconego finansom i giełdzie - „Rekiny Przedsiębiorczości”.

 

Uczniowie naszego Liceum biorą udział w tej grze od 2008 roku, a w tym roku szkolnym uczestniczyło w niej 12 zespołów. Najlepszy wynik uzyskał zespół ASY w składzie: Karolina Penczek i Karolina Biel – uczennice klasy 1 c (20 miejsce na 976 zespołów uczestniczących z małopolski). 


Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo FreeStyle

Kolejny raz uczniowie mogą sprawdzić się jako przedsiębiorcy.

Od października uczestniczą w programie FMP – Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo. Założyli i z sukcesem prowadzą firmę FreeStyle sp. j. Firma organizuje zajęcia taneczno - ruchowe. Społeczne cele biznesu firma realizuje poprzez wsparcie schroniska dla psów (zakup karmy). W tym celu społeczności uczniowskiej wspólniczki zaproponowały udział w loterii fantowej, a dochód z niej został przeznaczony na schronisko.

 

Zobaczcie film, który przygotowały w ramach konkursu PRODUKCIK.

https://www.youtube.com/watch?v=NYSlFp3mVYM

 

 


Nasze akcje w 2014r.:


EVENTORS w Warszawie 

 

W finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2014 uczniowie naszego Liceum - wspólnicy firmy EVENTORS - zajęli I miejsce uzyskując wyróżnienie w kategorii "Raport".

 

 

W dniach 29 maja – 30 maja 2014 r. uczestniczyliśmy w finale Ogólnopolskiego Konkursu na najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo. Rywalizowaliśmy w czterech różnych kategoriach z 29 innymi zespołami zaklasyfikowanymi, podobnie jak my, do części finałowej spośród ponad 300 miniprzedsiębiorstw.

 

Konkurs odbywał się w przepięknej scenerii Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W czasie tych dwóch konkursowych dni oprócz intensywnej pracy (przygotowanie stoiska sprzedaży i jego demontaż) oraz znacznej dawki stresu (rozmowy biznesowe z Komisją Konkursową i prezezntacja) mieliśmy również czas, by nawiązać nowe znajomości.

 

Największa dawka adrenaliny była w momencie ogłaszania wyników:)

 

Gdy prowadzacy Galę przeczytali nazwę naszej firmy, która zajęła I miejsce w kategorii "Raport", a tym samym uzyskała wyróżnienie, byliśmy bardzo dumni. Z wielką radością przyjmowaliśmy gratulacje od naszej opiekunki Profesor Jolanty Staniszewskiej oraz od naszych konkurentów. Część konkursową zakończyło wspólne zdjęcie wszystkich uczestników.

 

Trzeciego dnia (31 maja) był czas na relaks. Z pokładu tramwaju wodnego podziwialiśmy „dziką” Wisłę po praskiej stronie rzeki oraz panoramę Starego Miasta.

 

 

Bardzo serdecznie dziękujemy:

 

Profesorce Jolancie Staniszewskiej za opiekę merytoryczną nad naszą firmą.

Profesorce Blance Barańskiej za przygotowanie do rozmowy z Komisją Konkursową.

Profesorce Oldze Piotrowskiej za pomoc w przygotowaniu stoiska sprzedaży.

 

Na konkursie firmę reprezentowali:

 

Zuzanna Wójcik, Natalia Spyra, Karolina Rejdych, Wojciech Wojas.

Wspólnicy spółki: Natalia Pawłyk, Klaudia Ziętek, Karolina Brzózka, Patryk Zając, Bartosz Sandacz, Kacper Zieliński.

 

 

 


Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo

 

Od września członkowie SKP uczestniczą w programie FMP – Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo. Założyli i z sukcesem prowadzą firmę EVENTORS sp. j. Firma organizuje lekcje tańca, które prowadzi Karolina, ich koleżanka. Dodatkowo prowadzi akcje w ramach CRS, w tym spotkania z ludźmi z pasją.

Ich wysiłek został doceniony przez Kapitułę Konkursu Produkcik. Uczniowie zakwalifikowali się do finału Konkursu w pod koniec maja jadą do Warszawy. Tam będą walczyć o laur zwycięstwa z innymi firmami w czterech kategoriach: stoisko i sprzedaż, sprawozdanie, rozmowa biznesowa, prezentacja.

 

 

 

 

 


Dzień Przedsiębiorczości

 

Członkowie SKP zamiast do szkoły 2 IV poszli na jednodniową praktykę do wybranych instytucji w Chrzanowie.

W tegorocznej edycji Dnia Przedsiębiorczości uczestniczyło 21 uczniów, którzy odbyli praktyki w: Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Starostwie Powiatowym, Nadleśnictwie Chrzanów, Urzędzie Miejskim, Banku Pekao SA, ZUS-ie, Policji.
Udział w praktykach pozwoli im na weryfikację opinii o pracy w danym zawodzie z rzeczywistymi wymaganiami.

 

 

 

 


Konkurs Ekologiczny

 

Członkowie SKP po raz drugi zorganizowali dla swoich kolegów Szkolny Konkurs Ekologiczny. Uczniowie prezentowali swoją wiedzę na temat globalnych zmian w środowisku oraz form ochrony przyrody w Polsce. Mogli również wykazać się znajomością danych statystycznych dotyczących ochrony środowiska, a zawartych w Małym Roczniku Statystycznym Polski.

 

 

 

 

 


Klub Szkół UNICEF

 

Szkolny Klub Przedsiębiorczości współpracuje z UNICEF. Nasze Liceum neleży do Klubu Szkół UNICEF. W bieżącym roku szkolnym zorganizowano zbiórkę pieniędzy ofiarom tajfunu Haiyan na Filipinach, a także przeprowadzono akcję "Gwiazdka dla Afryki".

 

 

zamknij