Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: czerwiec 2017

2017-06-01

W dniu 31 maja 2017 roku zakończono rekrutację na warsztaty letnie w dniach 25-30 czerwca 2017 roku  w ramach projektu  „Małopolska Chmura Edukacyjna- nowy model nauczania”

Lista uczestników, którzy złożyli w terminie formularz zgłoszenia do projektu i zostali zakwalifikowani do wybranej formy wsparcia (lub na listę rezerwową w przypadku wyczerpania limitu wolnych miejsc) znajduje się w księgowości szkolnej

2017-06-05

1 czerwca uczniowie klasy 1e wraz z prof. Beata Urbańczyk wzieli udział w warsztatach ekologicznych "W kierunku natury" organizowanym przez Centrum Informacji ekologicznej Powiatu Chrzanowskiego. 

W czasie tych warsztatów zorganizowano konkus przyrodniczy, gdzie nasza szkoła ponownie okazała się najlepsza. Zespół biologów w składzie Klaudia Pawlik Marceli Celadyn Karolina Kiełkowicz Kamila Karcz Natalia Chlupka zdobył maksymalną ilość punktów i tym samym zajął pierwsze miejsce w tym konkursie.

Kalendarz I LO na rok szkolny 2017/2018
2017-06-08
22 czerwca 2017 roku o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej możecie zobaczyć kalendarz na nowy rok szkolny. Kalendarz został wydany przez Stowarzyszenie Przyjaciele Staszica, a na poszczególnych kartach będziecie mogli zobaczyć swoich nauczycieli.
 
Zapraszamy 

 

I LO w Chrzanowie i UKS „Staszic” zapraszają na obóz sportowo-rekreacyjny.
2017-06-12

Obóz odbędzie się w Wiśle w terminie

18-22.09.2017

W programie: wycieczki górskie, zajęcia sportowe, gry i zabawy rekreacyjne, wyjścia na basen.

Koszt obozu to tylko 250 zł dla członków UKS „Staszic”, dla pozostałych 300 zł.

 

 

Informacje i zapisy u nauczycieli wf. Ilość miejsc ograniczona , decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy.

 

2017-06-12

W dniu  11 maja 2017 grupa uczniów z kl. IIc spotkała się z paniami-studentkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku na lekcji języka włoskiego. Każdy z innym bagażem doświadczenia językowego:  my uczymy się włoskiego od dwóch lat, niektóre Panie od kilku miesięcy a inne od kilku lat. Pracowaliśmy w parach i trójkach, starając się nawzajem poznać i nauczyć czegoś nowego. Prowadziliśmy rozmowy po włosku i opowiadaliśmy o sobie nawzajem. Dowiedzieliśmy się wiele o swoich zainteresowaniach, o tym kto czym się zajmuje i gdzie mieszka. Odkryliśmy ile nas łączy i mogliśmy liczyć na wzajemną pomoc podczas komunikowania się w obcym języku.  Nasza grupa z języka włoskiego została bardzo ciepło przyjęta przez studentki Trzeciego WieKu, miło spędziliśmy czas i mamy nadzieje , że po pierwszym spotkaniu, przełamaniu nieśmiałości powtórzymy to spotkanie i będziemy mogli wymienić się wieloma poglądami na życie w języku włoskim (OVVIAMENTE).

Małopolska Chmura Edukacyjna
2017-06-19
Program Naukowych Warsztatów Letnich znajduje się na stronie:
 
 

 

Młodzi chemicy
2017-06-19

W poniedziałek 12 czerwca 2017 roku odbyły się ostatnie, ósme zajęcia w ramach cyklu organizowanego we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim. Grupa 13 młodych chemików z I LO w Chrzanowie miała wyjątkową okazję, aby poznać tajniki laboratorium chemicznego.

 

Warsztaty odbywały się w Krakowie w Zakładzie Chemii Środowiska UJ pod czujnym okiem pracowników naukowych UJ i Pani Marzanny Mąsior. Dla zainteresowanych uczniów obowiązkowym wyposażeniem w poniedziałki stały się okulary ochronne, biały fartuch i zeszyt. Jednak trud popołudniowych, dodatkowych wyjazdów bez wątpienia opłacił się – każdy z uczestników wie już bowiem doskonale, czym jest dygestorium, eksykator oraz jak uniknąć błędu paralaksy. Tematyka zajęć była zróżnicowana i pozwalała na zapoznanie się ze specyfiką pracy w laboratorium. Cykl edukacyjny można uznać za pomyślnie zakończony, a nowe doświadczenia z pewnością poszerzą chemiczne zainteresowania uczniów!

 

2017-06-21

Miło nam Was poinformować, że siedmioro uczniów naszej szkoły:

 

Leon Smółka Ia

Barbara Jarosz Id

Karolina Krupa Ia

Anna Pituch Ia

Michał Słowik IIa

Marta Głownia IIId

Magdalena Koźmin IIId

 

 otrzymało stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych „Regionalny Program Stypendialny”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

2017-06-21

W czwartek 8 czerwca 2017 roku uczniowie klasy I d uczestniczyli w X Festiwalu Osób Niepełnosprawnych Domek Atystów Wszelakich w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Płazie. W ramach festiwalu odbyły się występy artystyczne, warsztaty plenerowe, zabawa taneczna. Najważniejsze były spotkania z mieszkancami PDPS, wspólne rozmowy, integracja, miło spędzony czas.

2017-06-21

25 maja gościliśmy w murach naszej szkoły przedstawicielkę Wydziału Filologii Włoskiej - Panią Alinę Wojaczek, która przygotowała dla naszych italianistów ze Staszica lekcję o Rzymie. Podczas zajęć mogliśmy się przekonać, jak bardzo zmienił się antyczny Rzym i ile z niego pozostało obecnie. Prezentacja multimedialna unaoczniła nam starożytną topografię miasta, po którym obecnie przechadzamy się na wakacjach lub wycieczkach szkolnych, nieświadomi często, że pod stopami kryją się: historia świątyni lub ważne dla historii mury miejskie. Mogliśmy zapoznać się ze słownictwem włoskich zabytków, a na koniec sprawdzić się w edukacyjnej krzyżówce. Lekcja była dla nas świetną okazją do poznania Wydziału Filologii Włoskiej i atmosfery studenckiej, którą przybliżyła przygotowana prezentacja ze zdjęciami Wydziału.

 

Mieliśmy okazję do posłuchania części wykładu w języku włoskim przy dźwiękach włoskiej muzyki. Nauka języka włoskiego w Staszicu ciągle nadarza nam spotkań z ciekawymi osobami, które dodają jeszcze większej motywacji do poznania tego języka lepiej i solidniej; liczymy na to, że niedługo również i w Rzymie. 

II Ogólnopolskiego Festiwalu imienia Stanisława Staszica
2017-06-21
W imieniu Zarządu Fundacji dla Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Zarządu Studenckiego Koła Naukowego Zarządzanie AGH, zapraszamy do udziłu w konkursach realizowanych w ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu imienia Stanisława Staszica. 

 

Ubiegłoroczne, pilotażowe wydarzenie zakończyło się ogromnym sukcesem. Pragniemy się jednak rozwijać, stąd też nasza prośba o udostępnienie załączonych regulaminów uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy mogą uczestniczyć w naszej inicjatywie.

 

 

 

W tym roku w ramach Festiwalu organizujemy trzy konkursy:

 

1)      Konkurs fotograficzny o przełomowych wynalazkach pt. „Koło postępu” (regulamin załącznik 1),

 

2)      Konkurs na krótką formę komiksową inspirowaną twórczością i życiem Abrahama Sterna pt. „Innowacja wyobraźni” (regulamin załącznik 2),

 

3)      Konkurs „WIK – wynalazek = idea * kreatywność” (regulamin załącznik 3),

 

W załączeniu przesyłamy także plakat wydarzenia (Załącznik 4) oraz ulotkę (załącznik 5). Wszelkie zmiany i aktualności publikowane będą na stronie www.ofss.agh.edu.pl
KAŻDY MOŻE ZROBIĆ KARIERĘ - KONFERENCJA
2017-06-21

W dniu 8 czerwca 2017 roku uczniowie klasy I b uczestniczyli w konferencji "Każdy może zrobić karierę", która odbyła się w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, że kariera zaczyna sie w szkole, poznali w jaki sposób znaleźć kreatywność. Na koniec odbyła się prezentacja przedstawicieli zawodów, dla których pasja stała się pracą.

2017-06-22

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie

szukam wakacyjnych liderów. Nie muszą być najwięksi i najsilniejsi, dobrego lidera cechuje przede wszystkim mądrość i odpowiedzialność za członków grupy. Lider, to ktoś kto wstawi się za słabszym, zareaguje na krzywdę innych, dostrzeże niebezpieczeństwo, powie „nie” zbędnemu ryzyku. Czy są wśród Was tacy? Nie mam wątpliwości, że tak!

Zakończenie roku szkolnego to najwłaściwszy moment, aby zwrócić Waszą uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Moi drodzy, bezpieczeństwo to nie puste hasło, slogan czy internetowy hasztag, który wymyślili dorośli, aby uprzykrzyć wam wakacje. Za tym słowem kryje się najwyższa troska o to, aby wasz – nie ma co ukrywać - najlepszy czas w roku, upłynął bez niepotrzebnych problemów.


Koniec roku szkolnego 2017/2018
2017-06-22
Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 23 czerwca (piątek) o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.
 
 
Po rozdaniu świadectw ok. godz. 11.15 odbędzie się próba do sztuki "Kamienie na szaniec" w sali 33.
 
 
Klasy trzecie będą mogły odebrać świadectwa maturalne 30 czerwca (piątek) o godz. 9.00