Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2026

TYDZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO W STASZICU MISTRZOSTWA SZKOŁY W MIKSTACH SIATKARSKICH

2026-06-24

W ramach Tygodnia Sportu w Staszicu w poniedziałek 22 czerwca odbył się turniej mikstów siatkarskich.

Do udziału w mistrzostwach przystąpiło 14 drużyn. W wyniku losowania utworzono dwie grupy, w których rozgrywano spotkania eliminacyjne systemem „ każdy z każdym”. Miejsca zajęte w rywalizacji grupowej decydowały o przejściu do kolejnego etapu rozgrywek. Dwie najlepsze drużyny z grupy A i B kontynuowały współzawodnictwo systemem „na krzyż” o awans do finału, a pozostałe zespoły walczyły o miejsca od V do XIV. W spotkaniu finałowym o tytuł mistrzowski zagrały pary: Anna Kurek (1f) i Krzysztof Kasprzyk (1d) oraz Maria Zielińska i Wojciech Pękacki, a w zmaganiach o miejsce trzecie  na podium ambitnie walczyli: Aleksandra Połetek i Tomek Gut oraz Oliwia Przybylska i Adrian Chrząścik.

TYDZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO W STASZICU MISTRZOSTWA SZKOŁY W MIKSTACH SIATKARSKICH

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

I miejsce i tytuł Mistrza Szkoły zdobyła para: Anna Kurek (1f) i Krzysztof Kasprzyk (1d)
II miejsce Maria Zielińska (2b) i Wojciech Pękacki (3a)
III miejsce Oliwia Przybylska (3c) i Adrian Chrząścik (3c)
IV miejsce Aleksandra Połetek (3a) i Tomasz Gut (3c)
V miejsce Marlena Niemczyk (1f) I Mateusz Polak (1c)
VI miejsce Jagoda Ślusarczyk (3c) i Igor Michalik (3c)
VII miejsce Karolina Namiota (1e) i Borys Kowalski (1b)
VIII miejsce Zofia Trębacz (1a) i Filip Kosoń (1b)
IX miejsce Maja Zielińska (1f) i Maksymilian Skrobek (1c)
X miejsce Amelia Motyl (1f) i Patryk Sporek (1f)
XI miejsce Liliana Wojciechowska (1a) i Stanisław Kolasa /Aleksandra Kasprzyk (3c)/
XII miejsce Emilia Pierzchała (1a) i Cyprian Burda (1a)
XIII miejsce Anna Boruta (3a) i Jakub Martyka (3b)
XIV miejsce Kinga Niemczyk (3h) i Wojciech Szczepański (3b)

Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, zgodnie z duchem walki „fair play”, dostarczając wielu emocji zarówno zawodnikom jak i zgromadzonym na widowni kibicom. Nagrody dla najlepszych drużyn w postaci pamiątkowych medali, dyplomów i koszulek ufundował UKS Staszic. Wszystkim zawodnikom gratulujemy ambitnej i wytrwałej walki mimo uciążliwych, upalnych warunków atmosferycznych, którym nie sprostała klimatyzacja hali.
Zawody zorganizowali nauczyciele wf: Renata Solarska i Dominik Kowalczyk