Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2026

WYCIECZKA DO BUDAPESZTU

2026-06-22
W dniach 15–16 czerwca 2026 uczniowie klas 3C i 1C uczestniczyli w wycieczce do Budapesztu – miasta zachwycającego swoją bogatą historią, imponującą architekturą i wyjątkową atmosferą. 
WYCIECZKA DO BUDAPESZTU

Program wyjazdu obejmował zwiedzanie najważniejszych atrakcji stolicy Węgier, m.in. Placu Bohaterów, Wzgórza Gellérta oraz Zamku Królewskiego. Była to doskonała okazja do poznania historii miasta, jego zabytków
oraz kultury. Jednym z najbardziej atrakcyjnych punktów wycieczki był wieczorny rejs po Dunaju. Mogliśmy podziwiać panoramę Budapesztu oraz majestatyczny budynek Parlamentu, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta.
Niezwykłe widoki i atmosfera wieczornego rejsu na długo pozostaną w naszej pamięci. Wyjazd był nie tylko cenną lekcją historii i kultury, ale również wspaniałą okazją do integracji oraz stanowił doskonałe zwieńczenie pracowitego roku
szkolnego. Budapeszt po raz kolejny potwierdził, że należy do najpiękniejszych miast Europy. Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali: pani Joanna Syc, pani Katarzyna Jedynak, pani Edyta Mirek i pan Robert Daszyk.