Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Mistrzostwa Szkoły w szachach „SZACHY OPEN” edycja 2017/18!

2017-10-26

W dniu 25.10.2017 odbyły się kolejne Mistrzostwa Szkoły w szachach „Szachy OPEN”  2017/18. W turnieju wzięło udział 12 zawodników. Niestety w tym gronie znalazła się tylko jedna dziewczyna – Zuza Ohlaszeny z klasy 1E. To najmniej liczna edycja Mistrzostw w ostatnich 10 latach. Smutne, zważywszy iż nasi byli szachiści zapisali się w sportowej historii naszej szkoły zdobyciem medali Mistrzostw Polski i Mistrzostw Województwa. Pozostaje mieć nadzieję, że to tylko chwilowy spadek zainteresowania „królewską grą”.

Rywalizowano systemem szwajcarskim rozgrywając 7 rund po 10 minut dla zawodnika. Kojarzenia par graczy dokonywano za pomocą profesjonalnego programu komputerowego CHESS ARBITER, który nie ma tajemnic przed Krystianem Strasiem – naszym grającym sędzią klasy co najmniej międzynarodowej :). Krystian bardzo dziękuję Ci za pomoc w przeprowadzeniu zawodów w ostatnich trzech edycjach turnieju. Szacunek!

Tegoroczny turniej miał bardzo wyrównany poziom sportowy. Czołowi gracze tracili punkty w kolejnych rundach, nie było zawodnika bez porażki. To wróżyło prawdziwy „kocioł” na szczycie klasyfikacji po rozegraniu ostatniej rundy. Aby wyłonić zwycięzcę zawodów program komputerowy musiał stworzyć dodatkowy ranking zawodników! Mistrzem Szkoły został Michał Słowik z 3A przed Krystianem Strasiem z 3B i Karolem Koptyrą z 3B. Pierwsza trójka turnieju plus Zuza Ohlaszeny będzie tworzyć reprezentację naszego liceum na zawody powiatowe, które odbędą się już w dniu 10.11 w II LO w Chrzanowie. GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za dobry występ na Mistrzostwach Powiatu.

Zawody zorganizował i przeprowadził profesor Dominik Kowalczyk we współpracy z Dyrekcją i UKS Staszic, który dziękuje wszystkim uczestnikom turnieju za jak zwykle super atmosferę i pełen profesjonalizm. Brawo Wy!

Szczególne podziękowania organizator składa Pani mgr Katarzynie Walenciak z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 8 w Chrzanowie. Bez jej pomocy metodyczno - sprzętowej nasze zawody byłyby bardzo mało.... nowoczesne :)