Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Powiatowa Licealiada Młodzieży w piłce nożnej chłopców

2024-04-25

23 kwietnia w Trzebini na boisku MZN odbyła się Licealiada Młodzieży w piłce nożnej chłopców.

W rozgrywkach wystartowały reprezentacje wszystkich ośmiu szkół ponadpodstawowych z powiatu chrzanowskiego a nasza drużyna mająca w składzie wielu klasowych zawodników zaliczana była do jednego z faworytów turnieju.

 

W pierwszym meczu bez kompletnego składu przegraliśmy 1-4 z zespołem ZSECH Trzebinia, a dodatkowo bolesnej kontuzji nabawił się Patryk. Od następnej kolejki po powrocie z próby przed akademią zakończenia szkoły dołączyli do drużyny Karol, Franek i Kacper. Dzięki temu młodsi zawodnicy nabrali pewności siebie i cały zespół zmienił swoje oblicze. W następnych kolejkach wygraliśmy z ZSTU Trzebinia 7-2 i ZS Libiąż 8-0 pokazując wspaniałą i finezyjną grę.

Do fazy pucharowej rozgrywek wyszliśmy z drugiego miejsce i w półfinale zmierzyliśmy się z zespołem LO Trzebinia, reprezentowaną przez klasę sportową o profilu piłki nożnej. Było to prawdopodobnie najlepszej najbardziej emocjonujące spotkanie całego turnieju. W pierwszej części spotkania przegrywaliśmy 0-2, następnie po odrobieniu strat wyszliśmy na prowadzenie 3-2, by w samej końcówce stracić dwie bramki.

W efekcie po przegranym meczu przyszło nam rywalizować o trzecie miejsce z II LO Chrzanów. Ten mecz był równie emocjonujący i niestety kolejny raz musieliśmy przełknąć gorycz porażki 2-3. Po turnieju pozostał duży niedosyt i chęć przyszłorocznego rewanżu. 

 

Trzon naszej reprezentacji stanowili uczniowie klas czwartych i czeka nas odmłodzenie zespołu. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Adam Domagała 1a, Norbert Mądrzyk 1e, Filip Poznański 1g, Rafał Szyjka 1h, Gabriel Sieprawski 2c, Wiktor Warzecha 3a, Piotr Nowak 4a, Kacper Przybylski, Szymon Lorek 4e, Franciszek Łydek 4e, Karol Łydek 4e, Patryk Zając 4e. Opiekunami zespołu byli prof. Renata Solarska i prof. Piotr Kolasa.