Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

ZŁOTY MEDAL W FINALE MAŁOPOLSKIEJ LICEALIADY MŁODZIEŻY W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

2024-04-19

Reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie z kompletem zwycięstw zdobyła złoty medal i w pełni zasłużony tytuł MISTRZA MAŁOPOLSKI w Finale Wojewódzkim Licealiady Młodzieży.

 

W pierwszej fazie turnieju odbywającego się w środę 17 kwietnia w Tarnowie, po wspaniałej grze, szczypiorniści ze Staszica pokonali I LO z Bochni 12: 9 oraz ZSTiP Nowy Targ 15:14 i z kompletem punktów awansowali do drugiej rundy rozgrywek.

W fazie finałowej chrzanowianie, w większości na co dzień trenujący w PMOS Chrzanów, wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i w pięknym stylu, ani przez moment nie tracąc przewagi, pokonali LO Grybów 10:5.

 

Mecz o złoty medal z drużyną ZST Nr 2 z Krakowa, od początku był bardzo wyrównany. Po kilku minutach gry, mimo znacznie lepszych warunków fizycznych rywala, zarysowała się niewielka przewaga drużyny „Staszica”. Kilka wspaniałych interwencji bramkarskich Adama Ćwiklickiego, świetna gra w obronie całej drużyny oraz przemyślana gra kombinacyjna kończona w ataku skutecznymi rzutami, poskromiła walczących ambitnie krakowian. Mecz zakończył się wynikiem 12:8 i zasłużonymi brawami od przeciwników i zgromadzonej widowni.

 

Zdobywcy bramek w całym turnieju: Oskar Garnek 7, Krzysztof Ćwiklicki 7, Wojciech Franczak 10, Korneliusz Lenczowski 4, Wojciech Śledziński 5, Marcel Wcisło 14.

 

Klasyfikacja końcowa zawodów: 

  1. I LO Chrzanów9 pkt

  2. ZST Nr 2 Kraków   5 pkt

  3. I LO Bochnia3 pkt

  4. LO Grybów1pk

  5. ZSTiP Nowy Targ0 pkt

          IV LO Tarnów0 pkt    

 

Mistrzowska drużyna I LO wystąpiła w składzie:

Oskar Garnek (2a), Krzysztof Ćwiklicki (2a), Wojciech Franczak (2a), Szymon Głąbała (2a),

Korneliusz Lenczowski (2a), Wojciech Śledziński (2b), Adam Bassara (2b), Marcel Wcisło (2f), Adam Ćwiklicki (1c), Igor Urbański (1f).

Opiekę nad drużyną sprawowały: Renata Solarska i Anna Odrzywolska.