Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Półfinał Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży w tenisie stołowym

2024-03-22
Niebywałe szczęście spotkało żeńską i męską drużynę tenisa stołowego, które w środę 20 marca mogły reprezentować naszą szkołę i powiat chrzanowski podczas Półfinału Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży w Nowym Targu.
Rzadko gościliśmy na tym etapie rozgrywek, a tym bardziej wystawiając dwie reprezentacje. Być może taki fakt miał miejsce po raz pierwszy, ale o tym można dowiedzieć się już tylko z Kroniki Szkoły.
 
Wśród chłopców do turnieju zgłosiło się dziewięć reprezentacji, z czego pięć drużyn posiadało sportowe rankingi i aktywnych zawodników. U dziewcząt wystartowało osiem drużyn i trzy z nich reprezentowały aktualne zawodniczki.
Drużyna chłopców w składzie Aleksander Cichoń 1a i Krzysztof Ziebura 4c przegrała dwa spotkania, odpadając szybko z turnieju i zajmując 9 miejsce.
 
Dziewczyny w składzie Antonina Banasik 1i, Julia Dzidek 1c i Dominika Ulczok 2f walczyły bardzo dzielnie, aby znaleźć się w najlepszej czwórce premiującej awans do Finału Wojewódzkiego. Ostatecznie musiały uznać wyższość koleżanek z Olkusza i przegrały w decydującym meczu 2-3 zajmując 5 miejsce w turnieju.
 
Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników za postawę i sportową walkę. Była to nie lada gratka móc rywalizować i oglądać swoich rówieśników z Zachodniej Małopolski występujących na co dzień w klubach sportowych oraz reprezentujących bardzo wysoki poziom.
 
Chcemy mocno trenować i szukamy sponsora na zakup stołów tenisowych dla szkoły, aby w przyszłym roku znowu móc godnie reprezentować nasz powiat na tym etapie rozgrywek. Jak posiadacie wśród swoich znajomych hojnych darczyńców to przekażcie proszę ten apel .
 
Z poziomu trybun zawodników wspierali prof. Renata Solarska i prof. Piotr Kolasa.