Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Mistrzostwa Szkoły w halowej piłce nożnej

2023-06-21

20 czerwca odbyły się Mistrzostwa Szkoły w halowej piłce nożnej. W zawodach wzięło udział osiem drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach a następnie systemem pucharowym wyłonione najlepsze zespoły.
Wygrała podobnie jak w poprzednim roku szkolnym klasa 2a przedstawiająca się jako FC Wędkarze, która w finale pokonała zespół klasowo-lekcyjny 1efg – Anty-Wege. W meczu o trzecie miejsce Czereśnie składające się z uczniów zespołu klasowo-lekcyjnego 3ac pokonały Supa Strikas z uczniami klasy 1b w składzie. Wielkie podziękowania dla Franciszka Szwancybera ucznia klasy 1c, który posiadając licencję sędziego piłki nożnej sprawnie posędziował 20 spotkań turniejowych.

Po turnieju odbyło się podsumowanie Święta Sportu Szkolnego i najlepsi zawodnicy z koszykówki, siatkówki i piłki nożnej odebrali z rąk Pani Dyrektor dyplomy i pamiątkowe koszulki ufundowane przez UKS „Staszic”.

Na podstawie wyników Mistrzostw Szkoły oraz licznego reprezentowania szkoły w zawodach sportowych w ramach Licealiady Młodzieży została wybrana najbardziej usportowiona klasa. W roku szkolnym 2022/2023 klasą, której uczniowie najaktywniej uczestniczyli w życiu sportowym szkoły została klasa 3a. Wielkie brawa i gratulacje dla młodzieży i wychowawcy Moniki Niemczyk.

W Święcie Sportu Szkolnego wystartowało ponad 100 uczniów Staszica a rozgrywki przygotowali i przeprowadzili nauczyciele WF Renata Solarska, Anna Odrzywolska i Piotr Kolasa.