Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Cross Świętego Mikołaja

2022-12-05
Podczas gdy w Libiążu 4 grudnia z okazji Barbórki świętowali górnicy, Chrzanów też miał swoje święto i z okazji zbliżających się imienin patrona miasta odbył się Cross Świętego Mikołaja.
Start i meta biegu zlokalizowana była na chrzanowskim rynku a pięciokilometrowa trasa przebiegała uliczkami centrum miasta oraz alejkami parkowymi. Zawody zaliczane były do Powiatowej Licealiady Młodzieży w biegach przełajowych w których wystartowała trzynastoosobowa reprezentacja I LO.
Zawody zostały zdominowane przez naszych uczniów, którzy drużynowo wygrali zarówno wśród dziewcząt jak i wśród chłopców. Na szczególne uznanie zasługuje osiągnięty wynik przez Gabriela Sieprawskiego 1c, który z czasem 18:18.43 zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w swojej grupie wiekowej zajęła Marta Podgórska 1e 23:36.96.
Na trasie biegu naszych zawodników wspierali prof. Renata Solarska i prof. Dominik Kowalczyk a prof. Piotr Kolasa dzielnie przemierzał trasę osiągając wynik 21:38.62.
Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz czapkę św. Mikołaja a po biegu na wszystkich czekał ciepły poczęstunek przygotowany przez organizatora UMKS PMOS Chrzanów.
Oprócz wymienionych wcześniej zawodników w biegu wystartowali również: Franciszek Szwancyber 1c, Maria Klepadło 1c, Oliwia Kobiela 1d, Filip Hubicki 1f, Karolina Chowaniec 2a, Wiktoria Nędza 2c, Anna Świstak 2d, Anna Ber 3a, Marcin Chowaniec 3a, Wojciech Piekarski 3e, Maciej Pleń 3e.