Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

FINAŁ WOJEWÓDZKI LICEALIADY MŁODZIEŻY W PŁYWANIU MYŚLENICE 26.04.2022.

2022-04-28

Bardzo dobrze zaprezentowali się  pływacy z I LO w tegorocznym Finale Wojewódzkiej Licealiady.

Złotym medalistą i Mistrzem Województwa w rywalizacji indywidualnej na dystansie 50 m stylem dowolnym został Kacper Szczurekz czasem 24,66 i przewagą 00,68nad  reprezentantem ZSCKR Nowy Targ oraz 01,10 przed uplasowanym na trzecim miejscu zawodnikiem z I LO w Olkuszu.

Brązową medalistką mistrzostw na dystansie 50m stylem motylkowym z czasem 32,24  została Wiktoria Ziober zajmując III miejsce ze stratą 02,25 do zajmującej pierwszą lokatę zawodniczki z ZSO 2 Nowy Sącz i zaledwie 00,75 do drugiej w kolejności reprezentantki ZSOMS Kraków.

Wśród 88 dziewcząt i 92 chłopców startujących w zawodach indywidualnie, w pierwszej dziesiątce finalistów uplasowali się na miejscu VIII: Luiza Rajca w konkurencji 50m stylem dowolnym (31,95) oraz Konrad Cora na dystansie 50m stylem motylkowym (30,65).

Miejsca poza pierwszą dziesiątką, zajęli pozostali reprezentanci naszej szkoły startujący indywidualnie w następujących konkurencjach:

w kategorii dziewcząt

50m stylem dowolnym   Magdalena Kasprzyk (40,42)

50m stylem klasycznym  Urszula Siata  (47,43) i Oliwia Głowacz (50,41)

50m stylem grzbietowym  Amelia Celej (52,48)

50m stylem motylkowym  Julia Pasternak (42,80)

w kategorii chłopców

50m stylem dowolnym  Maciej Pleń (31,38) i Marcin Chowaniec (33,35)

50m stylem klasycznym  Kamil Piechowicz (43,02)

50m stylem grzbietowym  Ignacy Walenciak (38,48)

Do rywalizacji drużynowej, sztafety 6x50m stylem dowolnym, przystąpiło 10 reprezentacji żeńskich i 12 męskich. W tej konkurencji pływacy I LO, po ambitnej walce zajęli:

V miejsce z łącznym czasem  2:59,93 sztafeta chłopców w składzie:

Kacper Szczurek (26,22), Konrad Cora (28,15), Paweł Wallentin (30,78), Maciej Pleń (31,15), Marcin Chowaniec (33,70) oraz Ignacy Walenciak (29,93).

VII miejsce z łącznym czasem  3:42,82 sztafeta dziewcząt w składzie:

Luiza Rajca (32,46), Urszula Siata (35,74), Amelia Celej (41,19), Oliwia Głowacz (42,44), Magdalena Kasprzyk (41,44) i Wiktoria Ziober (29:55).

W rankingu medalowym  reprezentanci I LO zajęli V miejsce wśród 19 sklasyfikowanych szkół.

Opiekę nad reprezentacją sprawowały prof. Renata Solarska oraz prof. Agnieszka Olszowska

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanego występu, a żegnającym się z nami maturzystom, dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy wysokich wyników na maturze, dalszych sukcesów oraz realizacji planów i marzeń. POWODZENIA!!!