Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2021

Ogólnopolski Konkurs Historyczny dla młodzieży „Katyń 2021”

2021-11-12

31 października 2021 r. został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Historyczny dla młodzieżyKatyń 2021” zorganizowany przez Stowarzyszenie „Parafiada” im. św. Józefa Kalasancjusza w Warszawie oraz Partnerów Organizatora: Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie
i Muzeum Katyńskie – Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego , w którym laureatem 3. miejsca został uczeń naszej szkoły  - PIOTR BIŚTA z klasy 2a.

W dniu 10 listopada 2021 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom z całej Polski
w Muzeum Katyńskim w Warszawie połączona z 2. Konferencją Młodych Historyków. Oprócz organizatorów, obecni byli przedstawiciele IPN, dyrektor Muzeum Katyńskiego -Sławomir Frątczak oraz przedstawiciele mediów.

Konkurs proponował uczestnikom trzy kategorie, spośród których Piotr wybrał drugą polegającą na przygotowaniu prezentacji multimedialnej na temat:  „Kłamstwo Katyńskie wczoraj i dziś”. W trakcie konferencji laureaci przedstawiali swoje prace i odpowiadali na pytania.

Świetnie przeprowadzona prezentacja Piotra spotkała się z dużym zainteresowaniem zgromadzonej publiczności i wywołała dyskusję, w trakcie której Piotr doskonale poradził sobie z pytaniami m.in. przedstawicieli IPN ! Praca Piotra została szczególnie doceniona nie tylko za bogactwo merytoryczne, ale także dogłębną refleksję i niezwykle plastyczną formę.

Praca ma być opublikowana na stronie Muzeum Katyńskiego, Piotr nadał jej tytuł „Oszukać prawdę”.

Opiekunem merytorycznym była p. Aleksandra Marzec