Licealiści i Narodowe Czytanie 2016

2016-09-05

Od lat uczestniczymy w akcji przygotowywanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie w ramach projektu zainicjowanego przez kancelarię Prezydenta RP. Kolejny raz czytaliśmy narodowo. W tym roku świetnie bawiliśmy się, przenosząc w czasy Nerona i powieści uwielbianej  przez czytelników,  czyli  „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

 

                Imprezę poprowadziły wspaniałe panie z działu promocji Biblioteki: Ewelina Deluga i Olga Nowicka. W rolę Nerona  wcielił się Zbigniew Klatka, a jako Poppea towarzyszyła mu Olga Piotrowska. Ucztę uświetniła młodzież z I LO oraz II LO. Wiele znanych w naszym mieście osób i przedstawicieli władz lokalnych czytało wybrane fragmenty utworu. Była wśród nich także pani dyrektor Bożena Bierca. 

                 Nasi wspaniale prezentowali się w strojach stylizowanych na epokę antyku i byli to:

- Michał Ferlak kl. 2a

- Hanna Bednarowicz kl. 2d

- Paulina Deluga kl. 1f

- Jan Gadowski kl. 3a

-  Agata Kasperczyk kl. 3d

- Sara Kulawik kl. 2d (taniec)

-  Nikola Janik kl. 3d

-  Joanna Jarosz kl. 3d

- Barbara Jarosz kl. 1d

- Dominka Lasoń kl. 2d

-  Krystyna Szkaradek kl. 3d

 

Swoją obecnością zaszczycili nas absolwenci, którzy wcielili się w rolę gwardii Cezara: Mateusz Drewniak, Dominik Dębiec i Patryk Jagiełło.

 

Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie; Małgorzata Ciupek Gładys i Olga Piotrowska.

 

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w takim wyjątkowym  projekcie. Do krótkiej notatki dołączamy zdjęcia autorstwa pana Tomasza Dulika z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie. Dziękujemy, że możemy je upublicznić i przedstawić na stronie naszej szkoły. Dziękujemy także dyrekcji i wszystkim pracownikom MBP w Chrzanowie. Więcej informacji na temat imprezy i jej uczestników znajdziecie na stronie biblioteki.

 

Zapraszamy wszystkich do kolejnego „czytania” za rok. 

zamknij