Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022
2015-11-03

Bieganie jako jedna z najprostszych form rekreacji ruchowej cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Dużym zainteresowaniem cieszą się również imprezy biegowe organizowane w naszym kraju.

 

         Miło nam poinformować, że 24 października w Cracovia Półmaratonie Królewskim wystartowała uczennica klasy 3b Marta Galos oraz prof. Piotr Kolasa. Do półmaratonu zgłoszona została rekordowa ilość 7,5 tys. zawodników a do towarzyszącego biegu na 5 km kolejne 800 osób. Start obu biegów odbył się na ulicy Lema w Krakowie a meta w Tauron Arenie. Zawodnicy mogli skorzystać z pełnej obsługi i zaplecze najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Powysiłkowy masaż, prysznic, ciepły posiłek to tylko niektóre z atrakcji jakie dla zawodników zafundowali organizatorzy. Zawodnikom i kibicom w tym dniu udało się pobić Rekord Guinnessa na „Największą Miskę Makaronu”, którzy wspólnie zjedli 7900 kg makaronu spaghetti. 

Piękna i bezwietrzna pogoda sprzyjała ustanawianiu dobrych wyników. Dla Marty był to pierwszy start na tak długim dystansie i z czasem 1:45,45 zajęła 2050 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 138 wśród kobiet. Prof. Piotr Kolasa reprezentujący UKS „Staszic” o blisko 9 minut poprawił swój zeszłoroczny czas i z wynikiem 1:29,47 zajął 407 miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

         Półmaraton Królewski to nie jedyna impreza biegowa jaka w październiku odbyła się w Krakowie. 4 października po raz kolejny w Biegu Trzech Kopców wystartował Piotr Kolasa i z czasem 1:00,14 zbliżył się do magicznej granicy 1 godziny. Wynik taki pozwolił na zajęcie 176 miejsca wśród 2500 zgłoszonych biegaczy.

 

         Wyniki oraz galerie zdjęć z obu imprez dostępne są na stronie internetowej www.zis.krakow.pl

 

         Zachęcamy wszystkich do aktywności ruchowej i amatorskiego uprawiania biegania. Jesienią przyszłego roku być może wystartujemy liczniejszą grupą z chrzanowskiego Staszica.