Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Zosia Żak z klasy II a najlepszą uczennicą w I LO

2019-06-25

19 czerwca 2019 r. Zosia Żak z klasy II a odebrała z rąk pani dyrektor dr Bożeny Biercy nagrodę w postaci laptopa ufundowanego przez Kancelarię Adwokacką pana Macieja Szczerby w Krakowie, dla najlepszego ucznia w I LO w roku szkolnym 2018/2019.

Zosia osiągnęła nie tylko wysoką średnią ocen – 5, 22 ale została Finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady o Złoty Indeks Politechniki Śląskiej, Finalistką II edycji Ogólnopolskiego Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego oraz Finalistka ogólnopolskiej Olimpiady o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej. Zajęła 4. miejsce na szczeblu wojewódzkim w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, wzięła udział  w półfinale XII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH oraz udział w etapie wojewódzkim III edycji Olimpiady Statystycznej. Zosia zajęła także I miejsce w Powiatowym Konkursie „Wartość pieniądza w czasie” oraz I miejsce w I Powiatowych Zawodach Matematycznych. Zdobyła ponadto wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny oraz 26. miejsce w finale XVI Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych.

Zosi gratulujemy, a Kancelarii Adwokackiej pana Macieja Szczerby dziękujemy za wspieranie zdolnych uczniów.