Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: wrzesień 2022

Rajd Integracyjny dla klas pierwszych
2022-09-12
W dniu 9.9.22 na terenie Skansenu w Wygiełzowie odbył się kolejny Rajd Integracyjny dla klas pierwszych. To duże i ważne wydarzenie weszło już na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez naszą szkołę. Tworzą je nauczyciele katedry wychowania fizycznego we współpracy z Dyrekcją, wychowawcami klas pierwszych oraz zawsze pomocną młodzieżą ze starszych klas. O rozmachu imprezy najlepiej przemawiają ilczby - w tegorocznym rajdzie wzięło w sumie udział 230 osób!
Piękna pogoda gwarantowała super zabawę. Klasy rywalizowały w konkurencjach sportowych, artystycznych oraz musiały wykazać się wiedzą podczas gry terenowej. Szczegółowa punktacja za wszystkie konkurencje miała wyłonić zwycięską klasę. Jury w tym roku nie miało z tym żadnych problemów gdyż klasa 1C okazała się bezkonkurencyjna na wszystkich płaszczyznach zdobywając komplet punktów!
Gratulacje dla wychowawcy klasy prof. Kingi Rumin.
KONKURS
2022-09-12

Konkurs na plakat na temat „Zdrowy styl życia i profilaktyka otyłości".

Plakaty wykonane dowolną techniką można oddawać do sekretariatu szkoły w terminie do 30 września 2022 roku. Na plakacie należy napisać imię, nazwisko i klasę.

Konkurs jest adresowany do uczniów ILO i tegorocznych absolwentów.

 

 

Stowarzyszenie Przyjaciele Staszica otrzymało dofinansowanie na projekt „Otyłość – epidemia XXI wieku”, który I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie jest realizowany we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Katedry Chorób Metabolicznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Młodzież pod opieką pani Bożeny Biercy prowadzi badania naukowe, których efektem będzie wydanie publikacji.

JESTEŚMY EKO
2022-09-14
W środę 14.09.2022 r. uczniowie naszej szkoły dzięki burmistrzowi Chrzanowa - Robertowi Maciaszkowi oraz spółdzielni Gospodarki Komunalnej, mogli przeprowadzić akcję ekologiczną Sprzątanie świata. Trasa akcji przebiegała od osiedla Niepodległości, wzdłuż drogi rowerowej aż do Zalewu Chechło. Uzbieraliśmy ponad 500l śmieci (szkła, plastiku oraz papieru), a także kilkadziesiąt grzybów. Po akcji odbyło się ognisko. W drodze powrotnej odstawiliśmy posegregowane śmieci w wyznaczonym punkcie odbioru i wróciliśmy do domów przed burzą. Każdy dzień jest tym dobrym na ratowanie świata, nawet te burzliwe.
W akcji wzięły udział klasy LO, 3a LO, 3e LO, 4asp LO, 4esp LO pod opieką prof. Moniki Niemczyk, prof. Joanny Mamicy i prof. Barbary Wawrzyniak.
TENISOWY SUKCES ZOSI!!!
2022-09-20
Uczennica klasy 3 d Zosia Dobija zdobyła w miniony weekend na kortach klubu tenisowego GAT Gdańsk srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 16 w tenisie ziemnym. Zosia na co dzień trenująca na kortach Centrum Tenisowego "Tenis Tour" w Chrzanowie reprezentowała barwy klubu BKT Advantage Bielsko-Biała. W finale dziewczyny minimalnie przegrały z reprezentantkami Gdańska. To największy sukces w dotychczasowej karierze tenisowej Zosi.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za rozwój kariery tenisowej.
SUKCES W KONKURSIE Z FIZYKI
2022-09-20
Zespół uczniów klasy 4a w składzie: Jagoda Standera, Marta Stanisławska, Jan Banasik i Kamil Warzecha, wziął udział w konkursie QUIZZFIZ organizowanym przez Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk. W zmaganiach uczestniczyło dziewiętnaście zespołów uczniów z całej Polski. Podczas zaciętej rywalizacji uczestnicy odpowiadali na pytania z różnych dziedzin fizyki. Uczniowie naszej szkoły wykazali się wspaniałą wiedzą i umiejętnościami i awansowali do ścisłego finału, jako jeden z pięciu najlepszych zespołów. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za powodzenie w finale, który odbędzie się już 30 września.
Opiekunem uczniów jest p. A. Oprządek
Małopolska Chmura Edukacyjna
2022-09-21

„Chrzanowskie I LO w chmurze edukacyjnej – VII edycja”

 
Dnia  1 września 2022 roku rusza kolejna edycja projektu w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.
 
W bieżącym roku szkolnym realizujemy zajęcia w następujących obszarach tematycznych:
- zajęcia on-line: biologia, geografia, fizyka, informatyka
- zajęcia kół naukowych: biologia, geografia, fizyka, informatyka
 
Zachęcamy wszystkich do udziału w zajęciach i prosimy o zapoznanie się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie. Formularz rekrutacyjny dostępny jest w sekretariacie szkoły, biurze projektu, na stronie internetowej szkoły. Wypełniony dokument (podpisany przez kandydata i rodzica) należy złożyć u nauczyciela przedmiotowego, w sekretariacie szkoły lub biurze projektu.
 
W razie pytań zapraszamy do biura projektu (pokój za sekretariatem), lub prosimy o kontakt z nauczycielami prowadzącymi zajęcia w projekcie.

2022-09-21

Rozpoczął się nowy rok szkolny, zaczynają się również wyjazdy edukacyjne. Klasa 1d wraz z wychowawcą Elzbietą Klekotką, odwiedziła Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie zwiedzali wystawy dotyczące bioróżnorodności na kuli ziemskiej, systematyki zwierząt oraz geologii. Poza wymiarem edukacyjnym, wyjazd miał również na celu integrację naszych pierwszaków.

BIEGAMY SZYBKO I DO CELU
2022-09-22
22 września na stokach Żelatowej i osiedlu Stella w Chrzanowie odbyły się zawody w biegach na orientację - XVII Powiatowy Rajd na Orientację Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT. Uczniowie naszej szkoły w składzie Aleksandra Kaczmarczyk 3e, Karolina Bąba 3e, Patryk Zając 3e i Marek Kosowski 2e zdobyli II miejsce w kategorii drużynowej. Ola i Karolina z klasy 3e zostały nagrodzone także indywidualnie (III miejsce).
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne zawody już w marcu.
 
Koordynatorem zawodów w I LO jest p. Barbara Wawrzyniak.
FILIP BACIAK ZNÓW TRIUMFUJE
2022-09-23
Uczeń klasy 4A Filip Baciak zajął 2 miejsce w Polsce w konkursie BÓBR MAP.
 

Konkurs Bóbr-MAP jest II Etapem konkursu Bóbr dla uczniów szkół ponadpodstawowych, rozgrywanym na tych samych zasadach co konkurs Bóbr – patrz O konkursie i Kompendium wiedzy o konkursie Bóbr.

Konkurs Bóbr-MAP ma na celu dodatkową rekrutację uczniów szkół ponadpodstawowych do projektu MAP (Mistrzowie w Algorytmice i Programowaniu, https://map.org.pl/)

2022-09-30

Dzisiaj na nasze zajecia biologii przybyli wyjątkowi goście. W roli głównej sowa płomykówka - Gucio oraz puchacz- Frugo, sokół raróg oraz jastrząb. Kto pamieta jak mial na imię sokół i jastrząb?

Lubimy niebanalne lekcje.

 

Organizator zajęć- Elżbieta Klekotka