Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: sierpień 2022

Ostatnie wolne miejsca
2022-08-05

Informujemy, że zostały ostatnie wolne miejsca w klasach o nastepujących profilach:

 

  •  matematyka - fizyka - jezyk angielski (mat-fiz-ang)
  •  geografia - jezyk angielski - matematyka (geo - ang - mat)
  •  geografia - język angielski - wiedza o społeczeństwie (geo - ang - wos)

 

Zapisz się już dziś!

 

2022-08-16

15 sierpnia 2022 roku w Święto Wojska Polskiego do I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie zawitał 3. Rajd Motocyklowy Pamięci Żołnierzy Ofiar Katastrofy 2010, którego Komandorem jest Pułkownik Adam Bera ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. 53 żołnierzy z różnych jednostek wojskowych na terenie Polski przyjechało złożyć wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą Admirała Marynarki Wojennej Andrzeja Karwetę, absolwenta naszej szkoły. W uroczystości wzięła udział również nasza absolwentka, siostra Admirała Karwety, Jolanta
Szynowska Dyrektor PCPR w Chrzanowie wraz z mężem Komandorem Ryszardem Szynowskim.

 

https://www.facebook.com/Rajd.Pamieci.Zolnierzy.Ofiar.2010/

 

https://przelom.pl/42598-zolnierze-na-motocyklach-przyjechali-do-chrzanowa-wideo-zdjecia.html

 

Narodowe Czytanie 2022 – „Czytanie w altanie” – Ballady i Romanse A. Mickiewicza
2022-08-22

Jak co roku, w pierwszy weekend września przypada Narodowe Czytanie. W tym roku zapraszamy 3 września na chrzanowski rynek, gdzie wspólnie czytać będziemy „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza.

 

Początek o godz. 10:30 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Władysława Broniewskiego 10C, po czym nastąpi przejście korowodem na Chrzanowski Rynek, gdzie od godz. 11:00 w specjalnie przygotowanej scenografii czytane będą fragmenty utworów. Tym razem współczesność wyznaczać będą czytający ludzie słowa, a romantyczność postaci pantomimiczne, w które wcielą się licealiści i słuchacze UTW w Chrzanowie. Czytane fragmenty i scenki opatrzone będą komentarzami lektora. Całość widowiska wzbogaci muzyka w klimacie utworów.

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
2022-08-23

Rozpoczęcie roku szkolego odbędzie się 1 września na małej sali gimnastycznej według nastepującego harmonogramu: 


8.00      klasy czwarte
9.00      klasy trzecie
10.00    klasy drugie
11.00    klasy pierwsze
 
 
Sukces na 52 Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej
2022-08-29

Nadchodzący rok szkolny witamy bardzo dobrą wiadomością. Podczas mijających wakacji w dniach 10-17 lipca odbyła się 52 Międzynarodowa Olimpiada Fizyczna (IPhO 2022) w formule on-line (ze wzgledów pandemicznych). Pośród 400 uczestników z większości krajów świata, Polskę reprezentował uczeń naszej szkoły Filip Baciak. Doskonale poradził sobie z zadaniami teoretycznymi oraz eksperymentalnymi i ostatecznie wywalczył srebrny medal. Pozostali reprezentaci spisali się równie dobrze co ostatecznie dało jeden z najlepszych wyników naszego kraju w dotychczasowych zawodach.

 

Filip, ogromnie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – może na IphO 2023, która odbędzie się w Japonii!!!

STASZICOWE SPOTKANIA Z HISTORIĄ - CUD NAD WISŁĄ
2022-08-30

Zapraszamy na dioramę historyczną 18 września 2022 r. godz. 12.30 – 15.00 na Placu 1000-Lecia w Chrzanowie.

 

Bitwa Warszawska 1920 r. jedna z 18. bitew, które zdecydowały o losach świata. Nazywana też "cudem nad Wisłą", ze względu na spektakularne zwycięstwo nad przeważającymi siłami sowietów. 102 lat temu, 15 sierpnia 1920 roku w Bitwie Warszawskiej Polacy pokonali Armią Czerwoną. Bitwa ta zadecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i zatrzymała marsz rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią.

Projekt „Staszicowe Spotkania z Historią – Cud nad Wisłą” zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Chrzanowskiego.

 

Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Przyjaciele Staszica, które pozyskało środki finansowe oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie. Współorganizatorami projektu są: Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, UTW w Chrzanowie, MOKSiR w Chrzanowie, patronat medialny sprawują: Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej „Przełom” oraz Chrzanowska Telewizja Lokalna.