Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: styczeń 2022

2022-01-14

W ostatnim dniu przed feriami uczniowie z klasy 1c na kole naukowym Małopolskiej Chmury Edukacyjnej badali wpływ temperatury na aktywność drożdży. Oj działo się, działo…

Wystarczyło do butelki po wodzie mineralnej pokruszyć drożdże, dodać cukier, dolać wody o odpowiedniej temperaturze, założyć balonik i obserwować jak się powiększa.

Najtrudniej było utrzymać temperaturę wody: 20, 40, 60 i 700 C.

Ostatnie pożegnanie
2022-01-25

 

Dnia 26 stycznia 2022 roku o godz. 13.00 w kościele Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie odbędzie się uroczystość pogrzebowa naszej emerytowanej nauczycieli matematyki pani prof. Władysławy Chrobak. 

 

O Władysławie Chrobak, jeszcze raz
2022-01-27

Władysława Chrobak urodziła się w roku 1935. 

 

W czasie wojny została wraz z rodziną wysiedlona z rodzinnego domu przez hitlerowców, którzy tworzyli w Małopolsce nową  przestrzeń dla osadników niemieckiego pochodzenia. Po wojnie rodzinie udało się powrócić na swoją ziemię i do normalnego życia oraz kontynuować edukację dzieci.

 

Władysława Chrobak ukończyła Liceum Pedagogiczne w Krzeszowicach (dziś nieistniejące), a następnie studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie (dziś Uniwersytet Pedagogiczny). Studiowała matematykę. Zaraz po studiach w wieku zaledwie 22 lat rozpoczęła pracę jako nauczyciel matematyki w naszym liceum, w tamtym czasie jedynym w okolicy. Pracowała w naszej szkole przez ponad 30 lat. Wielu z jej uczniów zostało laureatami konkursów przedmiotowych, bardzo wielu ukończyło studia wyższe na najprzeróżniejszych kierunkach . Za swoje osiągnięcia pedagogiczne otrzymała nagrody państwowe.

 

W opinii dawnych uczniów była wymagająca, ale nie tylko wobec nich, także wobec siebie.

 

Odeszła 21 stycznia 2022 w wieku 86 lat, do końca zachowując sprawny umysł matematyka.