Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: kwiecień 2021

AWANS DO FINAŁU KONKURSU BIOETYCZNEGO
2021-04-08

Z satysfakcją informujemy, że  pięcioro uczniów  naszej szkoły:

NATALIA PRYGIEL IIcg

MONIKA KRUPA Ic

WIKTORIA ZIOBER If

EMILIA TOBIASZ If

SZYMON GÓJ Ic

 

zakwalifikowało się do finału Konkursu Bioetycznego, który odbędzie się 24 kwietnia br.

Dla zdobywcy I miejsca w konkursie nagrodą jest Diamentowy Indeks Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Serdecznie Wam gratulujemy i życzymy powodzenia w finale konkursu.

2021-04-20

          Zuzanna Kania, uczennica klasy 2eg, zdobyła tytuł finalistki LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Na swój sukces Zuzia ciężko pracowała pod kierunkiem prof. Jolanty Skowrońskiej od września, jednak było warto! Udział w olimpiadzie okazał się nie tylko przygodą intelektualną, ale i  przyniósł konkretne korzyści. Tytuł finalistki zwalnia Zuzię z egzaminu maturalnego z języka polskiego i daje przywileje w rekrutacji na studia.

        Przypomnijmy, że Olimpiada Literatury i Języka Polskiego jest jedną z najstarszych 18 olimpiad przedmiotowych w naszym kraju, których laureaci i finaliści są zwolnieni z egzaminu dojrzałości z danego przedmiotu.

      Gratulujemy!

        

Anglojęzyczny sukces ucznia I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie!
2021-04-21

Paweł Bolek z kl II esp został laureatem45 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego! Zaszczytne miejsce w TOP 20- tce najlepszych uczniów w Polsce to ogromny sukces dla niespełna 16-to letniego ucznia I Liceum Ogólnokształcącego  w Chrzanowie.

Paweł od dziecka pasjonuje się językiem angielskim oraz kulturą i literaturą anglojęzyczna.

W drodze do finału i tytułu laureata  Paweł przeszedł pięć etapów olimpiady. Trzy testy pisemne oraz dwa egzaminy ustne prowadzone przez profesorów wydziału anglistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz profesorów wydziału anglistyki Uniwersytetu w Poznaniu.

Testy obejmowały rozległe zagadnienia zarówno językowe jak i kulturowe, geograficzne, literackie i historyczne z wiedzy o  Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Paweł wykazał się imponującą, wszechstronną wiedzą i wybitną znajomością języka angielskiego.

Tytuł laureata zwalnia Pawła z obowiązku pisania matury z języka angielskiego oraz jest przepustką na wiele kierunków studiów wyższych w uniwersytetach w całej Polsce.

Gratulujemy tak spektakularnego sukcesu!!

Opiekę nad Pawłem sprawowała p. prof. Małgorzata Mędela

 

Wielki sukces Karoliny!
2021-04-22

Karolina Lichota, uczennica klasy III E, została finalistką 62. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W roku szkolnym 2020/2021, z powodu pandemii olimpiada odbyła się w formie zdalnej. Na etapie centralnym uczennica odpowiadała na dwa pytania: jedno z bloku stałego, a drugie z bloku zmiennego. Egzamin przeprowadziła komisja, która składała się z pracowników uczelni wyższych. Udział w etapie centralnym okazał się sukcesem. Uzyskanie tytułu finalisty zwalnia Karolinę z egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie i daje wynik 100%. Dzięki tytułowi ma również możliwość wyboru dowolnej uczelni, na której chce studiować prawo.

 Opiekę merytoryczną pełniła Pani profesor Bogusława Mrowca.

2021-04-26

Zapraszamy na zajęcia Koła zainteresowań z języka włoskiego.

 

Zobacz jak pracujemy : Film koło włoskiego

 

Strona Koła z języka włoskiego

Bezpieczna Matura
2021-04-26

Zapraszamy uczniów klas trzecich przystepujących do egzaminu maturalnego do zapoznania się z procedurami bezpieczeństwa podczas tegorocznego egzaminu.

Procedury maturalne

Kolejny sukces naszych uczniów
2021-04-26

W Ogólnopolskim Konkursie Geoplaneta Plus Paweł Bolek z klasy 2esp zajął pierwsze miejsce w Polsce. Bardzo dobry wynik uzyskała Justyna Szczepańska z klasy 1c.

 

Gratulacje.

 

Opieka merytoryczna p. prof. Barbara Wawrzyniak

Casting
2021-04-27

Ogłaszamy jubileuszowy 10. casting. Tym razem wystawiamy „Starą baśń” na motywach powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego, czyli będzie nie tylko o legendarnych początkach państwa polskiego, obaleniu Popiela i objęciu władzy przez pierwszego władcę Polan – Siemowita Piastowica, ale też o staropolskich podaniach, Nocy Kupały…

Tradycyjnie już autorem scenariusza i reżyserem spektaklu będzie Marcin Kobierski – aktor Teatru Bagatela w Krakowie.

W castingu mogą wziąć udział tylko uczniowie I LO i seniorzy z UTW w Chrzanowie. Wystarczy nagrać krótki filmik, na którym każdy się przedstawi i przeczyta fragment książki. Pochwalcie się też, czy potraficie grać na jakichś instrumentach lub śpiewać. Filmik trzeba przesłać na adres: liceum1@poczta.fm do 17 maja 2021 roku.

 

Ze względu na dużą ilość ról męskich, szczególnie zachęcamy chłopców.

Olimpiada Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii UJ
2021-04-29

Wydział Chemii UJ w Krakowie zmienił formę dotychczasowego Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej i po raz pierwszy odbyła się ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii UJ. Nie zabrakło tam również naszych uczniów. Szkołę reprezentowało dwunastu uczniów z klas II i pięcioro z klas III.

Z przyjemnością informuję, że finalistami zostali:

Weronika Niemczyk (IIIA), Jakub Dworniczuk (IICsp), Zuzanna Furtak (IICsp), Amelia Madej (IIDg), Gabriela Rembiecha (IIDg), Kamil Zawadziński (IIDg).

Gratulujemy!

 

opiekun Marzanna Mąsior

 

Szkolny konkurs – Konstytucja 3 Maja
2021-04-30

W dniu 13 maja 2021 roku o godzinie 12.oo odbędzie si ę konkurs w formie on line  na temat panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem obrad Sejmu Wielkiego i postanowień Konstytucji 3 Maja.

Obowiązuje materiał z podręcznika do rozszerzonej historii.  Tematy o Polsce lat 1764 – 1795.

 

Konkurs będzie miał charakter testu. 

Link do zadań zostanie przesłany przez Dziennk elekroniczny Librus ok. 15 minut przed rozpoczęciem rywalizacji.

 

Organizatorzy: Dominik Kowalczyk, Marek Śliwa, Piotr Tobolski