Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022
Anglojęzyczny sukces naszego ucznia!
2021-03-08

Paweł Bolek z kl II esp zakwalifikował się do finału 45 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego.

 

Paweł od dziecka pasjonuje się językiem angielskim oraz kulturą i literaturą anglojęzyczna.

 

W drodze do finału Paweł przeszedł trzy etapy olimpiady. Dwa testy pisemne oraz egzamin ustny prowadzony przez profesorów wydziału anglistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Testy obejmowały rozległe zagadnienia zarówno językowe jak i kulturowe, literackie i historyczne Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Paweł wykazał się imponującą wiedzą i świetną znajomością języka plasując się w czołówce finałowej grup.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy sukces oraz zdobycie tytułu laureata!

Opiekę nad Pawłem sprawuje p. prof. Małgorzata Mędela

Noc Powtórkowa z Geografii w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
2021-03-10

Zapraszamy Maturzystów na Noc Powtórkową z Geografii w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie! 

Jest to intensywna powtórka materiału przed egzaminami maturalnymi. 

 

Materiały powtórkowe z geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej będą dostępne online przez ponad miesiąc. Zaczynamy 1 kwietnia, kończymy 12 maja – tuż przed maturą z geografii. 

Udział jest bezpłatny!

 

Materiały powtórkowe obejmują prezentację z nagranym wykładem do odtworzenia w przeglądarce oraz krótki skrypt do pobrania z najważniejszymi informacjami. Materiały będą dostępne od 1 kwietnia do 12 maja 2021 r.

 

 Udział w WNPzG wymaga zarejestrowania się na platformie zdalnego nauczania Uniwersytetu Jagiellońskiego – Open UJ. Po zalogowaniu się konieczne jest zaakceptowanie regulaminu i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez tego udział w WNPzG nie będzie możliwy.

 

Link do platformy Open UJ:

 

https://open.uj.edu.pl/enrol/index.php?id=268

Po wejściu na stronę internetową trzeba kliknąć „Kontynuuj”, a następnie „Utwórz nowe konto!” Uwaga - maile z linkiem potwierdzającym rejestrację mogą być umieszczane w folderze ze spamem, zamiast w tym z mailami odebranymi.

SREBRNA EUROPEJSKIEJSKA SZKOŁA PRAWORZĄDNOŚCI RP 2021 r.
2021-03-10

Dzięki sukcesom w olimpiadach społeczno - prawnych nasza Szkoła zajęła wysokie miejsce w Polsce w X Ogólnopolskim Rankingu Olimpijskim Europejskich Szkół Praworządności RP 2021 roku, uzyskując status SREBRNEJ EUROPEJSKIEJ SZKOŁY PRAWORZĄDNOŚCI RP 2021 r.  Uzyskanie miejsca w rankingu świadczy, że edukacja społeczna, europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka i/lub historyczna stoi na wysokim poziomie.

2021-03-17

Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci Pani Profesor Anny Podhalańskiej, wspaniałej nauczycielki języka rosyjskiego oraz wychowawczyni wielu pokoleń młodzieży. Pani Profesor w latach 1967 - 1994 związana była z I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Chrzanowie. Pani Profesor - będzie nam Pani brakowało.

 Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w czwartek 18 marca 2021 roku o godz. 14. 30 w Kościele Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie.

Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz wspólnota uczniowska I LO.

Kolejny sukces Filipa w olimpiadzie
2021-03-18

W dniu 13.03.2021 odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie w Olkuszu. Etap został przeprowadzony w formie testowej. Materiał do opanowania obejmował zagadniena z podstawy programowej liceum z wiedzy o społeczeństwie dla zakresu rozszerzonego i pozaunijne regionalne ugrupowania integracyjne w Europie i na świecie. Filip Mruczek z III e zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego wspomnianej Olimpiady, który odbedzie się w czerwcu 2021. Gratulujemy Filipowi kolejnego osiągnięcia, to już jego trzecia olimpiada w której weźmie udział w etapie ogólnopolskim i trzymamy za niego kciuki. Opekę nad Filipem sprawuje p. prof. Bogusława Mrowca

Dziś Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
2021-03-21

Dziś Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Młodzież I LO włączyła się w akcję #21daychallenge. Uczniowie klasy 2 Dsp i redakcja gazetki Nad Poziomy 2.0 przygotowała film.

#CONECT  # Dołącz

 

Link do filmu - YouTube

 

„DZIECKO MA PRAWO BYĆ SOBĄ. MA PRAWO DO POPEŁNIANIA BŁĘDÓW. MA PRAWO DO POSIADANIA WŁASNEGO ZDANIA. MA PRAWO DO SZACUNKU.
NIE MA DZIECI – SĄ LUDZIE.”  J.Korczak

INFORMATOR OŚWIATOWY SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2021/2022
2021-03-22

Zapraszamy do zapoznania się z nowym Informatorem Oświatowym na rok szkolny 2021/2022.

Znajdziecie w nim informacje o ofercie edukacyjnej szkół powiatu chrzanowskiego.

 

INFORMATOR OŚWIATOWY SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2021/2022