Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022
Sukces na Olimpiadzie Wiedzy o Prawach człowieka
2021-02-04

W dniu 30.01. 2021 r. odbył się etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o Prawach Człowieka. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Lichota 3e i Filip Mruczek 3e. Uczniowie zostali laureatami etapu i zakwalifikowali sie do ogólnopolskiej części olimpiady, która odbędzie w Białystoku.

 

Gratulujemy sukcesu Karolinie i Filipowi oraz ich opiekunowi pani Bogusławie Mrowcy.

KOLEJNY WIELKI SUKCES FILIPA!!!!!
2021-02-12

W dniu 06.02.2021 odbył się w Olkuszu etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP. Naszą szkołę reprezentował Filip Mruczek z 3e, który uzyskał najlepszy wynik spośród uczestników i tym samym zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 19.06.2021 w Białymstoku. Gratulujemy Filipowi i jego opiekunowi - pani Bogusławie Mrowcy kolejnego sukcesu.

Język niemiecki na najwyższym poziomie
2021-02-17

W Naszej szkole od wielu lat realizowany jest program nauki języka niemiackiego DSD II. W elektronicznym wydaniu gazety lokalnej przełom ukazał się artykuł opisujący naukę tego języka w I LO w Chrzanowie. Zachęcamy do lektury.

 

Artykuł na stronie Przełom.pl

 

Rekrutacja 2021/2022
2021-02-18

Zapraszamy do zakładki Rekrutacja gdzie każdy kandydat znajdzie potrzebne informacje. Już dziś dostepny jest spot reklamowy, terminarz rekrutacji oraz oferta Naszego Liceum. Wkrótce kolejne informacje dotyczące regulaminu rekrutacji i platformy do logowania dla kandydatów.

 

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, której zajęcia odbywaja się w naszej Szkole.

 

Śledźcie  Naszą stronę 1lo.pl i fanpage na Facebook.

 

ZAPRASZAMY DO I LO W CHRZANOWIE!

 

Dla maturzystów
2021-02-19

Spotykaliśmy się dotąd na Salonie Maturzystów, a także w Pałacu Kultury w Warszawie na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym. Teraz, w czasie pandemii, zmieniliśmy formułę na spotkania wirtualne podzielone dodatkowo na dni według podstawowych zainteresowań maturzystów przyszłymi studiami. Podjęliśmy też kolejną ważną decyzję: wydarzenia salonowe zorganizujemy w soboty marcowe, tak, aby nie odbierać czasu niezbędnego na zdalne lekcje i konsultacje w procesie przygotowania do egzaminów maturalnych.

Zapraszamy na spotkania online:

  • 6 marca - z kandydatami na studia humanistyczne, społeczne i ekonomiczne
  • 13 marca - z osobami planującymi studia politechniczne i ścisłe oraz rolnicze
  • 20 marca - z tymi, którym marzą się studia na kierunkach medycznych

Jesteśmy przekonani, że te sobotnie godziny (od 10.00 do 15.00) będą czasem kompetentnych inspiracji do dokonania wyboru kierunku studiów i uczelni, pozwolą zrozumieć sens i wszelkie konsekwencje (także zatrudnieniowe) dokonywanych wyborów, pozwolą - w jednym miejscu i czasie - zdobyć informacje od uczelni na temat oferowanych przez nie studiów. Pokażemy również, z perspektywy osób już studiujących, jak realizowane są zajęcia na uczelni w czasie pandemii.

 

Powiatowy konkurs literacki na opowiadanie "Opowiem Ci o ...."
2021-02-24

Redakcja gazetki szkolnej "Nad Poziomy 2.0" w I LO w Chrzanowie oraz Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej "Przełom" zapraszają do udziału w powiatowym konkursie literackim "Opowiem Ci o...".

 

Chwytajcie za pióra lub klawiatury, piszcie opowiadanie na dowolny temat (do 4 stron A4), a nastepnie przesyłajcie na e-meil : promocja@przelom.pl.

 

Na prace czekamy do 9 kwietnia 2021 r.

 

Szczegóły w regulaminie oraz na facebooku "Nad Poziomy 2.0 - Gazetka I LO".

 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 28 kwietnia.

 

Przewidziane atrakcyjne nagrody!

Gratulacje dla Karoliny Lichoty!!
2021-02-25

20.02.2021 miała miejsce ustna część Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Wyjątkowo w tym roku szkolnym z powodu pandemii zmieniona została formuła olimpiady. Uczniowie musieli napisać pracę na wybrany temat z podanych przez organizatora. Po zakwalifikowaniu ich przez komisję szkolną do etapu okręgowego kolejny raz pisali pracę pisemną a następnie odpowiadali online na pytania komisji okręgowej Olimpiady w Krakowie. Uczennica naszej szkoły, Karolina Lichota z 3e, została zakwalifikowana do etapu ogólnopolskiego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, który odbędzie się w Warszawie. Gratulujemy Karolinie sukcesu oraz jej opiekunowi pani Bogusławie Mrowcy.

Hiszpański on - line
2021-02-25
Pomimo trwającej pandemii nadal rozwijamy naszą hiszpańską pasję.
 
 
Spotykamy się (on line) w piątki w 2 grupach i ... hablamos español (mówimy po hiszpańsku), radośnie i twórczo spędzając ze sobą czas.
„Na pograniczu biologii, chemii i fizyki” - cykl spotkań
2021-02-26

Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk zaprasza na cykl spotkań „Na pograniczu biologii, chemii i fizyki” organizowany wspólnie z Wydziałem Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.

W tym roku, wyjątkowo, spotkania z wykładowcami nie odbędą się na III Kampusie UJ, ale w Internecie, na kanale YouTube WBBiB dla szkół.

 

Transmisja wykładów odbywać się będzie w dwa kolejne wtorki marca, o godzinie 17.30. 

Wystarczy w określonym czasie włączyć komputer lub tablet lub telefon komórkowy i uruchomić film, który zostanie udostępniony na kanale WBBiB dla szkół

 

Program: 

9 marca 2021 r. (wtorek),  godz. 17.30

prof. dr hab. Jerzy Dobrucki (Zakład Biofizyki Komórki WBBiB UJ)

Mikroskopia optyczna – podróż od komórek do pojedynczych cząsteczek

YouTube, dostęp przez 1,5 godziny (do 19.00)

 

16 marca 2021 r. (wtorek),  godz. 17.30

prof. dr hab. prof. dr hab. Joanna Cichy (Zakład Immunologii WBBiB UJ)

Skóra, bakterie i układ immunologiczny

YouTube, dostęp przez 1,5 godziny (do 19.00)

 

Poniżej link dostępu do kanału YouTube

https://www.youtube.com/channel/UCydOD8p9WSOcJfzvRDQsHoA

WGGIOŚ AGH zaprasza na GEOlekcje
2021-02-26

WGGIOŚ AGH przygotował cykl spotkań dotyczących zagadnień związanych z prowadzonymi na ich Wydziale kierunkami studiów i badaniami. Treści wykładów są dostosowane do programu nauczania szkół średnich, tak aby były atrakcyjne dla ucznia, a dodatkowo poszerzały wiedzę w zakresie danego tematu.

Lekcje będą się odbywać w okresie od 10 marca do 9 czerwca, on-line, w godzinach od 10:00 do 10:45. Każda z lekcji transmitowana będzie poprzez fejsbuka, zatem dowolna liczba uczniów może wziąć w nich udział. Szczegółowe informacje (terminy i linki do spotkań) w załączniku

 

Zapraszamy serdecznie!