Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Archiwum: wrzesień 2020

Salon Maturzystów Perspektywy 2020
2020-09-08

Fundacja Edukacyjna Perspektywy – organizator corocznej kampanii informacyjnej pn. Salon Maturzystów, zaprasza dyrektorów liceów ogólnokształcących i techników nauczycieli oraz uczniów  do udziału w XIV Małopolskim Salonie Maturzystów 2020. Celem przedsięwzięcia jest dostarczenie uczniom klas maturalnych niezbędnej wiedzy na temat przyszłorocznych matur wymogów rekrutacyjnych uczelni w 2021 roku .

 

więcej ....

Wybory do Samorządu Uczniowskiego
2020-09-13

Zapraszamy do udziału w wyborach na Przewodniczącego SU oraz do Zarządu SU, które odbędą się 21 września 2020 roku w czasie przerw od 9.10 do 14.00 na parterze (Niebieski dywan).

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2020 - Kampania EKO-Chrzanów w Miejskiej Bibliotece Publicznej
2020-09-16

Od kilku lat chrzanowska Biblioteka koordynuje w naszym mieście kampanię EKO-CHRZANÓW, której współorganizatorem jest Urząd Miejski w Chrzanowie. Ze względów na pandemię tegoroczna edycja jest realizowana w mniejszym zakresie, ale jak zawsze z ofertą dla różnych grup odbiorców, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Rozpoczynamy Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu (16-22.09). Wśród naszych propozycji są min. : konkursy, rajd rowerowy, piknik edukacyjny, debata, akcje Adopcja roślin i Europejski Dzień bez Samochodu.

 

Prosimy o zapoznanie się z programem i zapraszamy do udziału.

 

Jeśli mają Państwo w domu zbędne rośliny, kwiaty, sadzonki ...przynieście do biblioteki  do kącika ADOPCJA ROŚLIN – w którym rośliny odnajdą swój „nowy dom”… można przynieść, oddać… ale i zabrać niechcianego kaktusa lub bluszcza…

 

Szczegóły kampanii i wszystkich działań Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2020 : https://www.mbp.chrzanow.pl/2020/09/europejski-tydzien-zrownowazonego-transportu-2020/

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego
2020-09-20

Masz pomysł na inicjatywę, która spodoba się mieszkańcom Twojego powiatu? Chcesz, żeby udało się wreszcie rozwiązać jakiś problem społeczny? A może warto zorganizować cykl warsztatów, zajęcia sportowe czy jakieś ciekawe wydarzenie? Wymyśl zadanie i zgłoś je do 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Masz na to czas od 1 września do 15 października br.

 

Więcej...

Powiatowy Konkurs Ekologiczny
2020-09-21

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego, który odbedzie się 20 października w wersji on-line o godzinie 9.30. Zgłoszenia do 13 października. Zapraszamy!

 

Regulamin konkursu

Wirtualne kółko matematyczno-logiczne dla uczniów
2020-09-22

Centrum e-Learningu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie serdecznie zaprasza młodzież z Państwa Szkoły do wzięcia udziału w zajęciach wirtualnego koła matematyczno-logicznego  eMIL 25.

- Na kole czekają niestandardowe łamigłówki matematyczne i logiczne.
- Zaproszenie kierujemy do wszystkich uczniów powyżej 13-tego roku życia.
- Każdy uczeń dołącza do koła całkowicie ZA DARMO
- Pracujemy wyłącznie przez Internet (e-learning).
- Koło będzie trwało od 12 października 2020 do 31 stycznia 2021 (to jest już dwudziesta piąta edycja).
- Każdy uczeń ma bezpośredni kontakt z prowadzącym.
- Towarzyszy nam bardzo dobra ZABAWA.

http://upel.agh.edu.pl/kola/ - już teraz można odwiedzić stronę, zalogować się jako gość i zobaczyć DEMO:

Naprawdę warto wziąć udział. Potwierdzają to opinie uczniów już uczestniczących w kole.

Aby zgłosić ucznia na koło eMiL 25 wystarczy  wysłać email na adres:

Michał Oczko:  oczko@agh.edu.pl

W zgłoszeniu należy podać  imię i nazwisko ucznia, nazwę szkoły z adresem oraz koniecznie adres email ucznia (potrzebny do komunikacji podczas zajęć).
Bardzo serdecznie prosimy o przesłanie naszej propozycji nauczycielom matematyki w szkole. Wychodzimy również z prośbą, aby informacje o kole eMiL 25 umieścić na stronie internetowej szkoły, jak również na profilu społecznościowym szkoły. Zależy nam, aby zaproszenie dotarło do jak najliczniejszego grona uczniów  i rodziców.

Liczba miejsc jest ograniczona. O Zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Centrum e-Learningu AGH